Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Most aki bevan oltva és...

Most aki bevan oltva és elkapja a vírust, ugyanúgy fertőz?

Figyelt kérdés
Vagy ha el is kapja, de a vírus nem szaporodik fel annyira a szervezetében és kevésbé képes fertőzni?
2021. ápr. 24. 13:20
 1/10 A kérdező kommentje:
Nyelvtani hibákért bocsi gyorsan gépeltem
2021. ápr. 24. 13:21
 2/10 anonim ***** válasza:
38%
Kevésbé fertőz. Tudok olyanról, aki nem sokkal a második oltása előtt kapta el, de nem fertőzte meg a vele egy háztartásban lévőket.
2021. ápr. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Pont úgy van, ahogyan az ALcímben írtad.
2021. ápr. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Igen.
2021. ápr. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%
Itt olyan volt hogy az első oltás után 1 hónappal elkapta a nagypapa és rá pár napra a nagymama is. Egy háztartásban élnek, mindketten Pfizert kaptak. Enyhe nátha szerű tünetek ízlés és szaglás vesztéssel. 80 év körüliek, az oltásnak hála megúszták a kórházat is! De valószínű, hogy az egyikük elkapta valami boltban, és átadta a másiknak. Szóval a válasz, hogy nem lehet tudni. Az oltás a súlyos megbetegedéstől véd, ez a biztos!
2021. ápr. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%
Ezt senki sem tudja még.
2021. ápr. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
17%
A jó édes ***** hogy lepontozol, pedig csak egy tapasztalatot írtam le!! Látszik hogy itt is sok a vírustagadó... Csak úgy mondom, hogy aki hangoztatja hogy nincs vírus és az oltás semmit se ér, annak a lelkén szárad az olyan ember halála, aki az ő posztját olvasva dőlt be ennek a butasagnak és halt meg... Gratulálok!! Csak így tovább!!
2021. ápr. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én mindenkit felpontoztam.
2021. ápr. 24. 13:51
 9/10 anonim ***** válasza:
58%

Az lenne a logikus, hogy az én szervezetem, ha már bennem az oltás, akkor legyengíti a vírust, ezért ha tovább is adom, csak egy legyengített változatát. Gondolom én. De nem tudom, hogy így van-e, én nem oltatok.

Édesanyám megkapta az első oltást, nem volt semmi baja, se előtte, se utána következő pár napban, de mire a második oltásra került volna a sor, szinte pár nap alatt elvitte a vírus (sok egyéb betegsége is volt)

De a közeli ismerőseim között több példa is volt rá, hogy a családból 1-2 fő elkapta, a többi nem, pedig senki sem volt oltva, még egyszer sem.

És arra is volt példa másik ismerősnél, hogy ő családjukból is sokan elkapták, de ott nem csak az együtt élők, és náluk viszont mindenki elég rosszul viselte, sőt egy valakit el is vitt (pont azt, aki már be is volt oltva).

Biztos sok nem durván beteg embert ment meg az oltás, de akinek a szervezete nagyon gyenge, őt a tapasztalataim szerint így is úgy is elviszi :( Remélem általánosságban nem az én tapasztalataim az igazak és más beteg idősöket (és mindenki mást is) meg véd majd az oltás, ha úgy dönt beadatja.

2021. ápr. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
49%

Az oltás semmitől nem véd! Értve vagyok?!

(Amúgymeg tessenek lepontozni!)

2021. ápr. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!