Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Herpesz ellen eddig még nem...

Herpesz ellen eddig még nem ismert, bevált praktika?

Figyelt kérdés

Nagyon ritkán van herpeszem, eddig mindig bevált, hogy amint elkezdtem érezni, ecettel borogattam és nem jött ki. Tegnap reggel arra keltem, hogy pici dudor van a számon. Rögtön eceteztem, jégkockával borogattam, elkezdtem szedni a lizint. Mára egy jó nagy dudor lett.

Van bárkinek bármi bevált praktikája, amivel a duzzanat gyorsan megszűntethető? Nem sebes, hólyagos, csak olyan a szám, mintha szilikonnal lenne töltve :D

Zovirax, körömvirág, alkohol stb. mind ismerem. Valami teljesen új praktikára gondolnék, ami már bevált valakinek. Olvastam most a hajszárítózást is. Azt próbálta már valaki?


2021. ápr. 26. 07:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az immunrendszer erősítése a megelőzésre.Segíthet még, a jojobás aloe lips ajakápoló és a propoliszos aloe vera krém.

2021. ápr. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, az immunrendszer nagyon fontos. Nem szoktam beteg lenni, de szerintem most kicsit meggyengült (de beteg szerencsére most sem lettem), és valószínű azért lett herpeszem.

Közben bekentem teafaolajjal, az lentebb vitte a duzzanatot, már nincs kacsaszám :)

Valahol olvastam a Livsane gélt, hogy csodaszer. Sajnos nem volt a gyógyszertárban, ezért Aciclovir krémet vettem. Bízom benne, hogy délutánra már vállalhatóan fog kinézni.

2021. ápr. 26. 09:32
 3/7 A kérdező kommentje:
Az Aciclovir krém egy csoda, 4 órája kenegetem a herpeszt, de már szinte alig látszik. Még van egy kis dudor és egy pici sárgás folt a számon, de szerintem lehet napvégére az is elmúlik. Nem feszül a szám, nem viszket. Szóval eddig csillagos ötös a krém, majd még később írok tapasztalatot, hátha segítség lesz másoknak.
2021. ápr. 26. 13:21
 4/7 A kérdező kommentje:
update: vasárnap reggel éreztem, hogy van egy kis pukli a számon. Aznap eceteztem, jegeltem és elkezdtem szedni a lizint (3x4 kapszula). Hétfőn felváltva kentem teafaolajjal és Aciclovir krémmel, szedtem tovább a lizint. Kedd reggelre már csak picit ki volt száradva a helye és picit sebes, de érezhetően elmúlt a herpesz, már csak a sebnek kell meggyógyulnia. Cremor aquosus gyógyszertári kenőccsel kenegetem reggel óta, már szinte alig látszik a seb.
2021. ápr. 27. 10:28
 5/7 anonim válasza:
Nekem sajnos egyből előjön ha picit legyengül az immunrendszerem. Általában az alkoholos ecsetelés, és a C vitamin segít benne. Ajánlották, hogy vegyek be, ha érzem hogy elő jön, egy nap vagy 4-5db 1000mg-os C vitamint.
2021. ápr. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Leírom én hogy szoktam.

Amint érzem, hogy előjön alkohollal kenegetem, hogy száraz legyen. Nyalogatni tilos!! Ha már megvan a gyulladás, látszik a dudor, de még nem gennyes, akkor egy kanalat a fagyasztóba teszek, és ha eléggé lehült kiveszem, lefertőtlenítem és azt nyomom rá. Majd fertőtlenítem és visszateszem a fagyasztóba. Ha még mindig gyulladt, akkor összenyomok egy fokhagymát és összekeverem szódabikarbónával. A masszának egy részét ráteszem a herpeszre (vigyázz, ha a felső ajkadon van, nem biztos, hogy ott fog maradni, ezesetben félbe kell vágni egy fokhagymát, arra szódab.-t szórni és azt rányomni a herpeszre). Ez egy 10-es skálán 6-7-es fájdalmat idéz elő, ne lepődj meg. Ha ezt 2-3x megismétled, lejjebb fog menni a gyulladás, és gyorsabban elindul a gennyesedés. Persze minden fokhagymázás után alkohollal töröld le a herpeszt. Ha begennyesedett, és már jól láthatóan fehér, tegyél rá fültisztítóval ecetet. De figyelj arra, hogy csak a herpeszre rakd, mert NAGYON kiszárítja a szájat. 1-2 ecetezés után vagy magától, vagy egy kis rásegítéssel kifakad a herpesz. Ha ez megtörténik, alkohollal töröld át. Innentől mindig törölni kell alkohollal, amíg a hólyagok el nem tűnnek. Folyamatosan legyen száraz, lehetőleg semmi nedvesség ne érje. Ha bevarasodik egy részen, vagy valahol szétreped és csak a csupasz bőr van ott, alkoholozás után mehet rá a neogranormon. De ez már tényleg csak akkor, ha nem gennyes. Időnként érdemes letörölni a neogranormont, alkohollal áttörölni és hagyni levegőzni. Fontos, hogy ne tocsogjon a neogranormontól, tényleg csak a károsodott bőrfelületre tegyél, hisz ez segít regenerálni gyorsan a bőrt. Az ecetezést addig ismételd, amíg van gennyes rész.

2021. ápr. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ismét meglepett a kis piszok, de szerencsém volt, mert volt még itthon lizin. Egyből vettem be 4 kapszulát, plusz bekentem ecettel. Szedtem a lizint, napi 3*4 kapszulát, másfél nap alatt szinte teljesen elmúlt. Nem hólyagosodott ki, csak picit el van színeződve ott a bőröm, gondolom az ecet kicsípte.
2021. júl. 28. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!