Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan lehet a herpesztől a...

Hogyan lehet a herpesztől a lehető leggyorsabban megszabadulni?

Figyelt kérdés
2 napja kezdődött a herpeszem. Akkor még csak piros folt volt és viszketwtt. Gondoltam még időben vagyok, gyorsan lekezeltem ecettel és jéggel. Sajnos 1-2 órán belül megjelentek a hólyagok, délutánra már szépen látszódott is. Mára már nagyobb is lett. Mindenféle megoldást végigmazsoláztam a neten de nem kísérletezgettem vele. Eddig maradtam az ecetnél és a jégnél. De holnap elutazunk nyaralni és jó lenne, ha eltűnne az államról mert elég nagy. Kb. Egy koktélparadicsom méretét kell elképzelni. Nem nyúlok hozzá, nem szedem fel a sebeket, mindent betartok de fontos lenne, hogy 1-2 nap alatt elmúljon.

2020. aug. 8. 21:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Esélytelen 1-2 nap alatt.

De gyógyszertárban is kapsz rávaló kenőcsöt.

Jeget még nem hallottam, ecetet sosem próbáltam. Alkohollal szoktam leszárítani, de ahogy érzem el is kezdem, naponta többször kencézni( bármi ami magas alkoholtartalmú).

2020. aug. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%
Ha végigmazsoláztad a netet és maradtál az ecetnél és a jégnél, akkor nincs mit mondanom. Gratulálok :-(
2020. aug. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
2. Miért? Megindokolnád?
2020. aug. 8. 22:20
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy vicces, hogy leszólják ezt a kettőt, mert mindkettő használ. Én ecetet ugyan nem használok, de a jég (folyamatosan, kb óránként egy-két kockával be"dörzsölni") nekem használ, messze nem jönnek ki a hólyagok teljes pompájukban. Egyébként Telvirant vagy Zoviraxot használok ilyen esetben, két jegelés között bekenem, és éjszakára is. Illetve a lizin kapszula is lerövidíti a gyógyulást. Sajnos ettől még ha kivirágzott, akkor nem lehet egy nap alatt 0-ra eltüntetni, legfeljebb csökkenteni a gyógyulási időt.
2020. aug. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4. Köszi a választ. Én sajnos nagyon herpeszes vagyok, a telviran nekem nem volt jó, ill. használtam egyszer tapaszt is de az nem volt túl komfortos. (Nem mintha most az lenne). Én hiszek a "házi praktikákban" ezért mazsoláztam a neten. De nem gondolom, hogy sok értelme lenne minden jött-ment tippet kipróbálni netről, ami lehet nem hogy használ, hanem ront is a helyzeten. Olvastam, hogy az ecet azért jó, mert nem szereti a vírus és felgyorsítja a gyógyulási folyamatot, a jég pedig segít kicsit visszahúzódni a sebnek. Ez nekem is bevált mert nem olyan sebes mint szokott lenni. No, mindegy, ezt a leszólást én sem értem, de majd biztosan érkezik a válasz.
2020. aug. 8. 23:54
 6/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, 4-es vagyok: próbáld ki a lizin kapszulát (nekem a legjobban az LXR márka terméke vált be: [link]

De sok helyen nem kapni, ezért ez a másik amit szoktam venni: [link]

Ahogy olvastam, megoszlanak a vélemények, hogy ez tényleg bizonyíthatóan hat a herpesz ellen, de tény, hogy ha én úgy érzem, ki fog jönni, elkezdem szedni (kb 5-6szoros mennyiségben mint az ajánlott), és kevésbé lesz csúnya plusz gyorsabban is gyógyul. Többek között itt is olvashatsz róla egy cikket (tudom tudom, a webbeteg az orvosok rémálma :D ). [link]


Egyébként még egy dolog van, amihez viszont orvos kell, és nem tudom, felírják-e... a Telvirannak van egy szájon át szedhető vírusölő cucca, elég drága, nekem egyszer felírták (övsömörre ugyan, amit ugye herpeszvírus okoz, de azért durvább mint egy "mezei" ajakherpesz), lehet, hogy érdemes megpróbálni a körzeti orvosnál!

2020. aug. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%
Megdobbent, hogy nem orvosnal kezdted, es nem dobta ki a net, hogy virusolo gyogyszer kell. Es hogy masokat is vegigfertozhetsz. Es oriasi szivas elkapni.
2020. aug. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
6. Köszi a választ és a segítséget ma voltam gyógyszertárban, bár végül kenőcsöt kaptam de nagyon jó, estére már a seb eltűnt. Már csak piros. Remélem a holnapi nap végére már jobb lesz!
2020. aug. 10. 22:56
 9/12 A kérdező kommentje:
7. Sokszor volt már herpeszem, nem szaladgálok vele mindig orvoshoz, főleg nem vírushelyzetben. Miből gondolod, hogy én nem tudom, hogy fertőző? Miből gondolod, hogy én nem vigyázok? Hogy külön poharat, evőeszközt stb. viszek magammal mindenhova. Tisztában vagyok a fertőzés lehetőségével. Le ne fejezz mert nem rohantam egyből orvoshoz egy herpesszel. Nem attól lesz kisebb a fertőzés lehetősége, hanem attól, hogy kezelem. Köszi! :)
2020. aug. 10. 22:59
 10/12 anonim ***** válasza:
Vérehulló fecskefű nedve hatásos ellenszer, bár mondjuk az se két nap alatt viszi le.
2020. aug. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!