Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Aki hisz a kínai vagy az...

Aki hisz a kínai vagy az orosz koronavírus elleni oltásban, miért?

Figyelt kérdés

Mi értelme van az oltásnak? Ugye megvéd a vírus ellen. De se a kínai, se ororsz vakcináról nem lehet tudni semmit. Kína az lényegében diktatórikus állam, azt mondanak amit akarnak, hazudhatnak is, úgysem derülne ki egy diktatúrában. Oroszország elvileg demokratikus állam, de gyakorlatilag nem-nagyon. Az oroszok is simán hazudhatnak. Tehát nem lehet tudni, hogy ezek a vakcinák valóban hatásosak-e, vagy sem. Az Európai Únión belül jelenleg sem a kínai, sem az orosz nincs beviszgálva mint hatásos és biztonságos vakcina, pedig már jó ideje oltanak mindkettővel. Nemrég Oroszország kezdeményezte a saját vakcinájuk beviszgálását, de idág ezt nem tették meg, ahogy kínaiak sem. Nyilván ez nem véletlenül van. Ha azok az oltások tényleg olyan jók, ahogy mondják, akkor beviszgálni miért nem akarják? És az sem véletlen, hogy a kínaiak és az oroszok sem oltják be magukat, hanem inkább külföldre exportálják a vakcinákat. Ezt tudva, miért hiszi valaki, hogy ezek tényleg jó vakcinák?


Még egy fontos dolog. Ahogy egyre több ember lesz beoltva, megfognak hozni olyan szabályokat, hogy például aki be van oltva szabadon utahzat, mehet étterembe, stb. Van olyan, aki csak azért oltja be magát, mert arra számít, hogy hamarosan lesznek enyhítések azok számára, akik be vannak oltva. Ami szerintem hülyeség, hisz hiába vagyok beoltva, ugyanúgy elkaphatom a vírust, és terjeszthetem is, csak én nem leszek tőle rosszul. Viszont ezek az oltással kapcsolatos szabályok szinte biztos, hogy csak regisztrált vakcinára lesznek érvényesek, kivéve azokban az országokban, ahol oltanak nem regisztrált vakcinával.


Tehát aki be van oltva orosz vagy kínai oltással, az valószínűleg teljesen felesleges, mert csak Magyaországon lesz értelme, és külföldön nem. Másik oltást pedig nem fog kapni, mert elvileg már be van oltva.


Ezek után kérdezem. Aki hisz, és beoltatja magát a kínai vagy az orosz vakcinával, miért teszi? Aki pedig direkt csak a kínaival vagy csak az orosszal szeretné beoltatni magát, (mert hallotam ilyenekről) azokat egyáltalán nem értem. Szóval miért mond valaki igent e kettő vakcina közül bármelyikre?



2021. ápr. 26. 19:21
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
91%

Én azért választottam a Sinopharmot mert, Kínában szinte csak ez van és nem lett újabb járvány hullám, illetve a vakcinák közül ez a legdrágább.

Többnyire igaz az az alapvetés, hogy ami drága az jobb is.

Lehet, hogy a Pfizernek 90-95%os hatékonysága van az erdeti covid19-el szemben csak a kínait kivéve a többi vakcina a covid egy sejt részére épül. Sajnos nagyon változékony a vírus már van angol, indiai, dél afrikai mutáns is amik tovább mutálódnak ha kellően sok embert fertőznek meg. Viszont amíg az eredeti covid vírus egy kis részét is tartalmazza addig a Sinopharm hatásosabb lehet mert abban a covid19 teljesen megtalálható és nem csak egy abból kiragadott sejt.

2021. ápr. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként elég sokat lehet tudni róla.

Itt meg meg tudod nézni, hogy a világ vezetői közül ki mivel oltakozott. Ha az egyesült arab emirségnek és az elnökének, a bahreini trónörökösnek a Sinopharm jó, akkor miért ne lenne jó nekem is.

[link]

2021. ápr. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Itt meg egy amerikai srác van aki teljesen független a magyar politikától.

Érdekes, hogy ugyanazt mondja amit a vakcina kampányban mind Szlávik János, hogy az a jó vakcina amit már beadtak.


Pici angol tudás kell hozzá, szerencsére végig van angol felirat.


[link]

2021. ápr. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Én még vacillálok a Shinopharmmal kapcsolatban.

Megértem ha másnak nem, de nekem fontos, hogy tudjak utazni, ha már 99%ban azért adatom be a vakcinát hogy ne legyen több hómofi meg lezárás, mehessek ahova akarok és békén hagyjanak végre.


Viszont a legtöbb ország, ahova menni tervezek nem EU tagállam, és mondjuk erősen kétlem hogy teszem azt Ázsiából vissza zavarnak mert az oltásom nem az EMA által engedélyezett.

2021. ápr. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Szüleim orosszal, én kínaival vagyok beoltva. Azért fogadtuk el mert nem hinnénk, hogy pl Putyin ki akarná irtani a saját népét, kinaibol meg millió számra adtak már be. Meg azért fogadtam el, mert vissza akarok menni egyetemre, kollégiumba és valószínű, ahhoz kötik.
2021. ápr. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
En meg gondolkozok mi legyen. A virustol nemfelek mar megvolt 2 nap alatt elmult, de igy nemtudok menni ide oda az oltott haverjaimmal. A kinai vegulis gyengitett virus. Mint amiket gyerekkorba kaptunk. Inkabb az a jolbevalt mint kitudjamilyen csoda gyogyszer.
2021. ápr. 28. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Edi8021 válasza:
41%

Üdvözlet mindenkinek!

A kínai (Sinopharm) oltással kapcsolatban szeretném megosztani tapasztalataimat. Nálunk az egész család ezt az oltást kapta meg. Köztük az édesanyám, aki 64 éves, valamint a nagymamám, aki 86 éves. Már rég túl vannak a második oltás utáni 4 héten, tehát elvileg már kialakult /hatott volna náluk teljes védettség... Azonban nem így lett..miután pár hete már hallani, olvasni lehetett a hírekben, hogy a kínai vakcina mégsem lehet hatásos mindenkinél,(vagy kevésbé vált ki védettséget) és itt, hazánkban is egyre több ember nyilatkozta, hogy nem termelődött nekik semmilyen ellenanyag... Így édesanyám és nagymamám is csináltatott egy laboratóriumi (Synlabnál) tesztet, aminek ma még is érkezett az eredménye: ellenanyag termelés nincsen egyiküknél sem!!

Nagyon elkeseredettek vagyunk és csalódottak, a bizalom megrendült. Én, a testvérem, és a férjem is szintén a kínait kaptuk meg bő egy héttel ezelőtt. (megjegyzem, egyikőnknél sem jelentkezett semmiféle oltási reakció) . Ezek után már nagyon megbántuk, hogy beadattuk a kínait, mert már nem bízunk benne, hogy nálunk is fog működni, vagy legalábbis minimális lesz a védettség ünk - ha lesz egyáltalán ellenanyag termelés..

2021. ápr. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

#17


Korábban olvastam egy virulósustól ezekről a tesztekről.

A lényege, hogy egyáltalán nem biztos, hogy nem alakult ki a védettség.

-Egy hosszas szakszöveg volt, ami meghaladta a tudásomat, de a lényege az volt, hogy az immunitás nem csak egy féle testtől/sejttől (pl: T-sejtek) alakul ki, ugyanakkor a tesztek csak egyféle immunreakciót indikálnak.

2021. ápr. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
82%

A Kínairól annyit, hogy kínában csak a 18-59 év közöttieket oltják be vele.

Időseket egyáltalán nem oltanak.

Gondolom úgy vannak vele, hogy elég ha az a több millió aktív dolgozó korú ember szerez immunitást, az megvédi az öregeket aki a szomszédon és a közérten kívűl nem megy világkörüli körútra.

2021. ápr. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
19%

"Azért, amikor itt Európában az orvoslás még jócskán gyerekcipőben járt, addig a kínaiak olyan orvoslási módszereket "találtak fel", ami még mai napig megállja a helyét és gyógyítóképes."


Ezt nem ők találták fel, hanem undorító módon lenyúlták a meghódított népektől. Tibetiek, ujgurok, stb. Manapság is csak lopni, utánozni tudnak.

2021. ápr. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!