Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi a menete annak hogy én...

Mi a menete annak hogy én válasszam ki melyik vakcinával szeretném magam beoltatni?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 26. 20:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%

Ha felhív a háziorvos, elutasítod, amit felajánl.

Ha valamit elfogadsz a népszerűtlenebb oltásokból, akkor érdemes emailben jelezni a háziorvosnak, mert akkor lehet, egyből rád gondol, ha kap belőle, és ennyivel kevesebb plusz munkája van.

2021. ápr. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
Regisztrálsz az oltásra. Ha értesítenek, akkor mondani fogják, melyik vakcinát kaphatod, ha nem az, amelyiket szeretnéd, akkor megmondod, hogy köszönöd szépen, nem kéred, hanem majd ha lesz xy vakcina. Közben figyeld az új vakcina jelentkezési oldalt az eeszt-n. Ha olyan oltásra lehet ott időpontot kérni, amit szeretnél, akkor kérj. Ehhez is előzetes regisztráció szükséges a vakcinainfo.gov.hu-n.
2021. ápr. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Egyébként én félek ettől az egésztől, nem szívesen oltatom be magam csak már nagyon erőlteti a családom. Talán a Pfizer a legszimpatikusabb, de nem tudom.. Félek a hosszú távú esetleges mellékhatásoktól.
2021. ápr. 26. 20:53
 4/17 A kérdező kommentje:
Es kicsit konteosan és ketelkedve állok a dologhoz. Nagyon furcsa ez az egesz. Valami nem stimmel szerintem
2021. ápr. 26. 20:55
 5/17 anonim ***** válasza:
64%
Egy milliárd embert már beoltottak világszerte. Nincs mitől félj
2021. ápr. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező, ne tarts tőle, hanem inkább tájékozódj hiteles forrásokból. Ne Juliska nénitől a szomszédból meg ne vakcinaellenes meg gődényféle csoportokban, hanem hozzáértőktől. El lehet olvasni, hogyan működnek a vakcinák, milyen technológiát használtak, hogyan lehetséges, hogy ilyen gyorsan elkészültek a vakcinák, az Astrazenecának és Pfizernek hatásosságáról most jött ki új előzetes eredmény, ott van Izrael, ahol nagyon előrehaladott a vakcináció. A félelem alapja sokszor a nem megfelelő tájékozottság.

Persze félni teljesen normális dolog, emberek vagyunk, mind féltjük az életünket :).

A poszt-covid szindrómától jobban érdemes félni: hiába megy át rajtad a vírus tünetmentesen, akkor is szenvedhetsz benne. 18 éves lány ismerősöm enyhe tünetekkel vészelte át márciusban, azóta is szívritmuszavara és egyéb problémái vannak. A nővére csak egy fokkal van jobban. És a covid maga is jó eséllyel rosszabb bármilyen oltásnál.

Meg minél többen be vagyunk oltva, annál kisebb lesz az egészségügy leterheltsége, ami azt jelenti, hogy ha bármi miatt kórházba kerülsz, nagyobb eséllyel fogsz onnan élve kikerülni... És gyorsabban tér vissza az élet.

2021. ápr. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
66%

Ne félj tőle! A vírusnak lehetnek hosszútávú káros hatásai, az oltásnak szinte egyáltalán nem lehet. Sajnos nem fogja annyi ember beoltatni magát, hogy eltűnjön a vírus, főleg nem rövid időn belül. Magadnak kell védettséget szerezned az oltás által. Ha a Pfizerben bízol, válaszd azt!

Én mondjuk beadattam az Astrazenecát, mert nem akartam már teljesen védtelen lenni.

Bármelyik vakcina sokkal jobb, mint elkapni a fertőzést!

2021. ápr. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%
Senkinek nem volt annyi esze, hogy legyen ott egy választási lehetőség a regelésnél, hogy ki melyiket kéri. Egyetlen felesleges telefonálás sem lenne, így most kb fele az.
2021. ápr. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
29%
#8 eszük lett volna, vakcina nem volt elég, főleg nem a kívánatosabb fajtákból.
2021. ápr. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%

9-es

Na és?

Mennyivel jobb a telefonban hallgatni, hogy nem kérem, nem kérem, majd szóljon, ha ez vagy az jön? Jött volna a lista mellette a választással, aztán a doki aszerint hívogatta volna őket, amilyen vakcinát kapott.

2021. ápr. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!