Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Oltási igazolvány meglétét...

Oltási igazolvány meglétét első oltás után is elfogadják mindenhol?

Figyelt kérdés
Astrat kapok, ami után 12 vagy hány héttel kapok a másodikat.. Addig ugyan úgy mehetek pl moziba, színházba, mint aki már megkapta mindkét oltását?

2021. ápr. 29. 07:23
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Csak az első oltás dátuma van rajta, így érvényes. Nem függ attól hogy a másodikat mikor kapod.
2021. ápr. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Ebből is ered a logikátlansága.Ezért érthetetlen milyen alapon tesznek különbséget ember és ember között.
2021. ápr. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Hellmano ***** válasza:
62%

#2


Logikát keresni abban, amit a kormány művel a járvány alatt? :D Egyik intézkedésükkel ütik azonnal a másikat...én még egy normális intézkedést nem láttam, amiben a másik intézkedésükkel nem mondtak egyből ellent maguknak. Mint például itt kimondják, hogy csak a 2. oltástól eltelt 2 hét múlva alakul ki a védettség, de erre azonnal az első oltás után adják a kártyát :D Én csak a 2. oltás után 2 héttel küldeném ki mindenkinek, hamár ennyire ragaszkodnak az állításukhoz.

2021. ápr. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen. Én is Astrát kaptam, első adagot. Megvan az oltási igazolás, QR kód beolvasása után látszik, hogy érvényes.

Egyébként teljesen jogosan, mert az Astrazeneca első adagja is nagyfokú védettséget ad, csak 12 hét után elkezd csökkenni az ellenanyagok szintje, azért akkor adják a másodikat.

2021. ápr. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
remélem nem találják ki, hogy a 2. adag után kell majd egy 3. adag, és így tovább..
2021. ápr. 29. 11:18
 6/6 anonim ***** válasza:

Sajnos, igen, pedig legalább 3 hét kell, mire kialakul némi védettség. Reméljük, legalább ennyi időbe telik, mire kikézbesítik az igazolványt.

De ha az oltás és az igazolvány megkapása között eltelik 2-3 hét, akkor a nem oltottakkal szemben azért már van egy jelentős védettségük.

2021. ápr. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!