Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 74%-os SpO2 (véroxigénszint)?...

74%-os SpO2 (véroxigénszint)? Mire számíthatunk?

Figyelt kérdés

Egy közeli hozzátartozom összeesett, mentőt kellett hozzá hívni. Igazoltan covidos. A kiérkező mentők 74%-os véroxigénszintet mértek nála, úgyhogy azonnal rátették az oxigénmaszkot. Kórházba is be kellett vinni, pedig szegény nagyon nem szeretett volna menni. Végig azt állította, hogy jól kap levegőt és nincs nehézlégzése, csak nagyon gyenge és fáradt. Hogy nem érezte, hogy rosszul kap levegőt ilyen alacsony szinttel?

Tudom, hogy ez az érték nem a legjobb, de innen még bízhatunk a felépülésben?



2021. máj. 1. 09:48
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Ha amúgy azon kívül jó a közérzete, nem fullad, akkor szerintem van esély a felépülésre. Lélegeztetőgépet lenne érdemes elkerülni, ha anélkül is kap levegőt, mert onnan elég kis eséllyel jön le élve.


De szerintem esély van, kitartás!

2021. máj. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az nagyon alacsony, nem hazudok, de a kórházban van most a legjobb helyen.

Kitartást!!!

2021. máj. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Apué is kb. ennyi volt. Ő sem akart kórházba menni, de mondták, hogy le fognak állni a szervei ilyen oxigénhiány mellett, ha nem megy velük. Végül beleegyezett. Egy hétig volt bent, intravénásan kezelték valami hormonnal, aztán hazaengedték. Most már egész jól van, bár még szednie kell egy rakás gyógyszert meg injekcióznia kell magát vérhígítóval naponta.
2021. máj. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azóta van róla hír?
2021. máj. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sajnos semmi jó, lélegeztetőgépre rakták.:(

Köszönöm a válaszokat.

2021. máj. 3. 12:07
 6/9 anonim ***** válasza:
Uh
2021. máj. 13. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
S azóta?
2021. máj. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sajnos elhunyt.😢😢
2021. máj. 23. 12:51
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajnálom, részvétem!
2021. okt. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!