Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért akar mindenki Pfizer...

Miért akar mindenki Pfizer vakcinát?

Figyelt kérdés

2021. máj. 2. 13:53
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Utolsó! Nem kell már sokat várni az Astra második oltására, mert már változtattak és akár 4 hét után beadható a 2. adag.
2021. máj. 9. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 öves ***** válasza:
48%
Mert a sok embert marhára félre vezették. Mindegyik oltóanyag nagyon jó csak a mindenki az anyagiak miatt fél. Félti a Moderna,Pfizer stb. Mind az anyagiakon múlik. Ébresztő!!!!!!
2021. máj. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 kriszpo ***** válasza:
72%

A helyzet az, hogy egyik vakcina sem 100%-os, viszont mindegyik megvéd az elhalálozástól. Továbbra is szállítunk kórházba két oltás után covidos betegeket, de nem az intenzívre. Immunrendszerre válogatja,hogy ki hogyan reagál rá, a vakcina rásegít.

Aki akarja oltassa magát, nem hal bele, aki meg nem, az meg ne.

Röviden ennyi a gyakorlati tapasztalat mindenféle média és politikai befolyástól függetlenül.

2021. máj. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 smidla válasza:
11-es: Oké, de mikor engem oltottak, akkor egyrészt erről még nem volt szó. A másik pedig, hogy sok szakember azt javasolja, hogy az Astránál nem éri meg korábban beadin a 2. adagot, mert úgy kevésbé lesz hatékony.
2021. máj. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
83%
Kissé mintha sötétben tapogatóznának ezzel kapcsolatban (is) a szakemberek. Kapkodnak össze-vissza, hol ez az ajánlás, hol az. Más EU-s országokban nem adták 60 év alatt, itt szinte csak 60 év alattiak kapták(mármint az Astrát). Nem véletlenül érzik magukat az emberek kísérleti nyúlnak. Kb. semmiben sincs konszenzus az oltásokkal kapcsolatban.
2021. máj. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Mi a kínait választottuk. A jól begyakorlott hagyományos módon készül. A biológiai ismereteim alapján várhatóan ez ad leginkább védelmet a mutációkkal szemben.

Most, hogy már nagyon sok embert beoltottak, lehet számolni az oltások hatásosságát. Utána számoltam az interneten található táblázatok alapján. Mindegyik hatásossága 99.99 százalék felett van, ami már a hétköznapi életben elfogadott biztosként. A szputnyik áll az élen, 99,9999 százalékkal, a kínai kicsit gyengébb, "csak" 99,999 százalék, a Pfizer a sor végén 99,99 százalékkal abban, hogy valaki az oltás ellenére belehaljon a Covid-ba. Abban, hogy valaki az oltás után megbetegszik Covid-ban ugyanez a sorrend, csak egy 9-essel rövidebb.

A saját tapasztalatok:

A környezetemben nem ismerek olyant, akinek bármilyen problémája lett volna a kínaitól. Sem a családban, sem az ismerősök között. Van két asztmás és egy fém allergiás a családban, ők a szputnyikot választották a körzeti orvosuk tanácsára, semmi panaszt nem okozott nekik sem.

A feleségem fél évvel az oltás előtt átesett a covid-on. Nagyon beteg volt, 9 napig tartó közel 40 fokos lázzal, és azért került kórházba mert nem evett, nem ivott, infúzióban kellett táplálni. Én elkaptam tőle, lázam nem volt, csak az az ízérzékelésem elromlása volt a tünet. A volt feleségem is átesett rajta, kicsit köhögött, de nem volt semmilyen más tünete.

Mindhárman a kínait választottuk, és megcsináltattuk a tesztet második oltás felvétele után 3 héttel, hogy mennyi az ellenanyag a vérünkben. A feleségemé 6600, a volt feleségemé 2300, az enyém 1900. (referenciatartomány > 0,8) Vagyis erősen védve vagyunk a Sinopharmnak köszönhetően. Az is látható, hogy aki súlyosabb tünetekkel esett át a víruson, mint például a feleségem, az sokkal jobban védett.

2021. máj. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Én is Sinopharmot kaptam, a férjem Szputnyikot. Magával az oltással nincs és nem is volt különösebb fenntartásom és én is úgy gondolom, hogy amennyire szükséges, annyira megvéd mindegyik, viszont nagyon rosszul érint, hogy egyelőre nem tudunk vele utazni. Ha emiatt fogjuk bukni a már lassan 2 éve befizetett utunkat, akkor nagyon pipa leszek, mert nem ezt ígérték.
2021. máj. 11. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
51%
Dehogy akar mindenki! Van aki gondolkozik, és minimum gyanakvással nézi az egész erőltetett mizériát! Hátha nem azért terjesztették el a Covidot, hogy egy-két szurival kigyógyíthassanak belőle...
2021. máj. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 kriszpo ***** válasza:

#18: Az összeesküvés elméleteket hagyjuk meg másnak.

Az oltás nem kötelező, de egyfajta biztonságot ad: nem halsz bele, ha elkapod könnyebben vészeled át. Egy jó immunrendszerrel rendelkező 1 hét alatt meggyógyul belőle mint a környezetemben jó páran, ennek ellenére javaslom a vakcinát azoknak, akik félnek és biztosra akarnak menni.

(Én sem vagyok beoltva.)

2021. máj. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Az európai gyógyszer és vakcina beszerzésekért felelős Ciprusi nő milliárdokkal lett lefizetve, megvesztegetve, hogy a Pfizert propagálják és használják az Unióban. Ő csak egy, aki le is bukott és nyilvánosságra került az eset, mert ki tudja, hogy milyen érdekek és pénz hatalmak vannak amögött, hogy melyik a oltást adják be. A Pfizer mögött sokkal nagyobb és aljasabb érdekkörök állnak, mint a kínai vakcina mögött, akik egyébként egy csomó vakcinafelajánlást tesztnek más országoknak pusztán emberiességből.
2021. máj. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!