Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért akar mindenki Pfizer...

Miért akar mindenki Pfizer vakcinát?

Figyelt kérdés

2021. máj. 2. 13:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
37%

Azzal és a Modernával van a legkevesebb baj, ráadásul tuti, hogy a világon mindenhol elfogadják majd. A Szputnyik még jó, de kérdés, hogy nem-e fogják pár Orosz ellenes országban azt mondani, hogy nono.


Az Astra Zeneca meg Kínai duó meg elég kétes cucc és a kínainál szintén benne van, hogy nem fogadják el sok helyen. Szóval hamár választhatok, akkor a 2 nyugatiból választok.

2021. máj. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
71%
Hype.
2021. máj. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
74%
#1 ne írj hülyeséget, előbb tájékozódj. A Pfizerrel is legalább annyi baj van, mint a többivel. Csak az “amerikai” és ugye Amerikát majmolni kell.
2021. máj. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
77%
Amúgy higgyétek el, hogy ha Kína jelentette volna be, hogy piacra dobott újfajta mRNS vakcinát, mindenki ódzkodna tőle, de így, hogy amerikai termék, mindenkinek az kell🤦🏼‍♀️
2021. máj. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
83%

Sok krónikus beteg kapta a Pfizer-t és csak kisebb mellékhatásai voltak.

Más vakcinák jobban kiütik az embereket, immunreakciót nézve.

Persze, hogy nagyobb előnyt adnak olyan vakcinának, amit a krónikus betegek nagyobb gond nélkül felvesznek.

Továbbá 90%-os + hatékonyság.


Egyébként érdekes, hogy milyen sokan szeretnék a Pfizer-t. Ha már összeomlik (egy 3 napja működő EESZT regisztráció) a rendszer a Pfizer igénylők miatt.


Továbbá marketing lobby is. A Pfizer, Moderna Eu-s, nyugati.

Astra a BRexites Briteké. A többi meg keleti.

2021. máj. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
57%
#5 a krónikus betegeket megértem, de egészséges fiatalok közül is sokan erre verik a nyálukat. Mintha nekik nem lenne tökmindegy, egyik vakcina sem különösebben veszélyes.
2021. máj. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
47%

#3


Te ne írj hülyeségeket. Nem véletlen, hogy a krónikus betegeket és gyerekeket is azzal tesztelik. Egyértelműen a legbiztonságosabb és alegkevesebb kárs hatással jár. Az, hogy most a keletet szokás itthon szopkodni engem hidegen hagy.

2021. máj. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
82%
Mert azzal lehet a legtöbb helyre utazni. (Amúgy nem az a legjobb, de ez nem számít most úgysem.)
2021. máj. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
61%
6-os, azért mert azok a médiafelületek, amelyeket a legtöbb fiatal látogat, azok a fájzert futtatják.
2021. máj. 4. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 smidla válasza:
100%

Én csak a saját példámat tudom megindokolni. Évek óta van egy nevezésem egy külföldi maratonra, a vírus miatt már kétszer halasztották el (ha minden jól megy, akkor jövőre lesz). Ezen szeretnék ott lenni. Mivel a keleti vakcináknál most bizonytalan, hogy kell-e szívni azzal, hogy gond nélkül utazhassak a verseny helyszínére, ezért ezeket elvetettem. Szóval praktikus okokból, nem politikából.

Maradt az Astra, Moderna és Pfizer. Az Astrát több okból vetettem el. Augusztusban lesz egy ultramaraton verseny, amire nagyon készülök (azaz maratonnál hosszabb táv), és mivel ekkora távot még nem futottam, úgy gondolom, minden edzés sokat számít. Az Astrával nagyobb a valószínűsége, hogy annyira kiüt, hogy esetleg sok edzést ki kell hagynom. De van egy fontosabb szempont is, mégpedig az, hogy sokat kell várni a második oltásra. Én komolyan veszem a járványt, nem fogok az első oltás után étterembe, bulikba, moziba járni az oltási igazolvánnyal, csak miután eltelt a szükséges idő az emlékeztető után. Úgy gondoltam, hogy inkább várok a Pfizerre akár egy hónapot is, még így is előrébb leszek (addig pedig meg tudom húzni magam, ahogy eddig is). És igen, megvan az első oltás, az emlékeztetőt hamarabb fogom megkapi egy hónappal, mint azok az ismerőseim, akik előttem egy hónappal kaptak Astrát.

Modernát is elfogadtam volna amúgy, de amilyen kevés van belőle, ez nem tűnt reálisnak.

Szóval röviden: A külföldi versenyem miatt, és jelen feltételek mellett a Pfizerrel leszek a leghamarabb védett a vírus ellen.

2021. máj. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!