Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A háziorvos által elrendelt...

A háziorvos által elrendelt koronatesztek mennyire pontosak?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy mivel gyakran köhögök és meg vagyok fázva leteszteltetem magam, aztán hátha találnak valamit és kapok fél évre egy kártyát 10 nap karantén után. Viszont múlt héten vettem egy tesztet, ami az ujjból vett vér alapján mutatja ki, hogy koronás vagyok-e meg hogy van-e antitest. Ha pozitív lett volna elmentem volna a hivatalosra, de mivel minden negatív lett így nem akartam pénzt kiadni rá feleslegesen. Mennyire pontosak ezek a dokik által felírt tesztek? Régen ahogy hallottam szinte mindenkinél pozitív lett, akiben bármilyen vírust észlelt, van esélyem rá hogy pozitív leszek?
2021. máj. 4. 12:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Amit a patikákban vehetsz, csak antitestet mutat. Az IgM-et kimutatja ugyan, ami friss fertőzésre utal, de ez csak napokkal később kezd csak termelődni, és a gyógyulás után is pozitív pár napig.

Amit a háziorvos rendel el: először gyorstesztet csinálnak, ez is csak a fertőzés után pár nappal ad pozitív eredményt, a vírus fehérje anyagát nézi. Ha ez pozitív, akkor tuti az vagy. Ha negatív, akkor lehet az is, hogy csak még nem mutatja ki, ezért negatív esetén csinálnak PCR tesztet is. PCR teszt örökítőanyagot néz, ez sokszor a gyógyulás után is kijelzi 6-8 hétig a bentmaradt elhalt sejteket, illetve állítólag egyes gyulladások esetén is jelezhet fals pozitívat.

2021. máj. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha régóta köhögsz, és most negatív lett az antitest-gyorsteszted, akkor valószínű se eddig, se most nem vagy koronás. Ugyan az antitest-tesztek csak a megfertőződés után egy-két héttel lesznek pozitívak, de ha jól értem, nem most kezdted a köhögést, tehát már jó ideje fertőzöttnek kéne lenned, ha a korona okozná.


Ha viszont kevesebb, mint 2 hete köhögsz, akkor lehetsz koronás, az antitest-teszt, amit csináltál, még nem tudná kimutatni, és akkor érdemes a háziorvostól pcr-t kérni.


Nem igaz, hogy a pcr gyakran hamis pozitív, tehát olyanoknál, akik tényleg nem betegek és nem is voltak azok nemrég. Az valóban igaz, hogy ez a teszt az inaktív vírustörmeléket is ki tudja mutatni, ezért sokaknak akkor is pozitív még jó darabig, ha már amúgy meggyógyultak, csak a vírus döglött, legyőzött maradványai még ott vannak a torkukban. Erre rá lehet mondani, hogy hamis pozitív, hiszen valójában nem fertőz az illető, de azt is lehet rá mondani, hogy helyes pozitív, hiszen az igazi vírus igazi darabkáit mutatta ki a teszt.

2021. máj. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Évek óta köhögök meg gyakran vagyok náthás. De mióta tart ez a koronás ügy azóta voltam vagy 3szor elég szarul, de nem mentem dokihoz, viszont most jó lenne egy pozitívat tesztelni hamar.
2021. máj. 4. 13:11
 4/7 anonim ***** válasza:
Csak ez nem így működik, hogy kéred, és tesztelnek. Ha tüneteid vannak, felhívod a háziorvost, és ő dönti el, kér-e tesztet.
2021. máj. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy pozitív lesz a teszt. De persze ha elmondod háziorvosnak a tüneteid, simán lehet, hogy kér tesztet. Vesztenivalód nincs gondolom.
2021. máj. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A rendszernek utánanéztem, olvastan, ha bemondok pár tünetet akkor már másnap mehetek tesztelni. Vesztenivalóm nincs, dolgozni itthonról dolgozom, nyárra meg jó lenne "védettnek" lenni :)
2021. máj. 4. 13:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Semennyire. Egyik sem teszt sem pontos.
2021. máj. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!