Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek jól tettem, hogy...

Szerintetek jól tettem, hogy visszautasítottam a Janssen Covid-19 vakcinát?

Figyelt kérdés

Szüleim teljesen kiakadtak, mikor közöltem a háziorvosunk asszisztensével, hogy én még inkább várnék, mert mindenki azt rebesgeti, hogy jövő héten megint lesz lehetőség Pfizerra. Bár laikus vagyok a témában, a J&J vakcinájának egyetlen előnyeként az egy dózisú felhasználást látom, viszont hatékonyságban kzel 20-30%-kal alulmúlja az mRNS vakcinákat. Szüleim azért akadtak ki, mert ez már a sokadik vakcina amire azt mondtam, hogy ha lehet, akkor inkább nem. Úgy gondolom, mégiscsak az egészségem a legfontosabb, és akkor már inkább olyan vakcinát vennék fel, amelyről nem jelentek meg negatív cikkek (vérrögképződés), nem lett betiltva (pl. a Janssent felfüggesztették az USA-ban, meg úgy tudom több európai országban is.)


Ti elfogadnátok az első adandó vakcinát, vagy inkább kivártok? A vírust magát már elkaptam, így attól kevésbé tartok.



2021. máj. 8. 11:41
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
79%
Minden gyártó másképp vizsgálja a vakcinák hatékonyságát ezért az általuk közölt számok nem összehasonlíthatók. A Janssent az USA-ban meg Dél-Afrikában tesztelték amikor már a dél-afrikai meg a brit mutáns el volt terjedve, így lett 66% Dél Afrikában, 75% az USA-ban a hatékonysága. A Pfizert Modernát akkor tesztelték amikor még nem voltak mutánsok, azok sem sokkal hatékonyabbak valószínűleg, a kínai meg 20%-ban hatékony a mutánsok ellen.
2021. máj. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!