Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Csak én tartom teljesen...

Csak én tartom teljesen indokolatlannak, hogy hirtelen megváltoztatva az amúy sem létező oltási tervet, előre vették a 16-18 éveseket?

Figyelt kérdés

Ennek a csoportnak a priorizálása tűnik számomra a legértelmetlenebbnek.


1. Bár aktív szociális életet él ez a csoport, mégis ők azok, akik otthon tanulnak, megtehetik, hogy ne találkozzanak emberekkel, az ő döntésük ha elmennek bulizni.


2. Ha megfetőzödnek, 1% alatti az esélye, hogy bármi komolyabb bajuk lesz, egy nátha tüneteivel, max egy influenza tüneteit produkálják. Sokan közülük tünetmentesen hordják ki.


3. Feltehetően a szüleik, nagyszüleik már megkapták az oltást, ha pedig nem, akkor az az ő felelősségük, hogy ne fertőzzék egymást.


4. Az immunitás kialakulásához kettő oltás kell, a második után el kell telnie pár hétnek. Ez már bőven a tanulmányi iődszak utánra esik.


5. "Így kapják vissza a szabadságukat: utazhatnak, mehetnek bulizni..." Én is szeretném 27 évesen élvezni az életet megkötések nélkül. Ez a korosztály pedig max anyuka-apuka pénzét issza el. Tisztelet a kivételnek persze!


6. Nem kell bejárniuk dolgozni sem, online megy a tanítás.


Eyedüli érv: csak a Pfizer tesztelte rajtuk a vakcinát. Ez érthető, de még mindig vannak olyan prioritási csoportok, akik körében csak a Pfizer alkalmazható, pl. autoimmun betegséggel küzdők. Ezek után kérdem én, mi értelme volt felborítani az oltási sorrendet, miért nem lehetett őket akkor beoltani, amikor végeztek a már több hónapja regisztráltak oltásával?



2021. máj. 10. 13:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%
Én 28 éves, magasvérnyomással küzdő férfi vagyok és ha nem jelentkezem az oltásra, a mai napig nem kerülök sorra. De én csak egy egyszerű melós vagyok, akinél nincs se home office semmi... Szerintem az egész sorrend abszurd.
2021. máj. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
76%
Hehh???
2021. máj. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
98%
Jogos amit írsz, de pont azért mert aktívabb szociális életük van így nagyobb veszélyt jelentenek. Szükség van erre. Háziorvosok állítják össze az oltási sorrendet, és én mikor voltam akkor mindenféle korosztály és családok is voltak együtt. Az idősek döntő része már megkapta elvileg.
2021. máj. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
2%
Itt nincs oltási terv. A cél hogy minél több kínai hulladékot el tudjanak passzolni, de amikor látták hogy az már a kutyának sem kell elkezdték a terheseket meg a gyerekeket oltani annak ellenére, hogy ezt mindenhol ellenezték a szakértők.
2021. máj. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
87%

1. Már nem otthon tanulnak.

2. Viszont a poszt Covid őket is érintheti, és sok esetben sajnos érinti is.

3. Nem mindenki. És mint írtad, szociális életet élnek, így ők tünetmentes hordozók.

4. A legújabb kutatási adatok alapján már az első oltás után három héttel komoly hatásossága van.

6. Nem, már nem online tanulnak.


Egyébként összesen 84 ezer fiatalról beszélünk. Ennél többet kiszórtak a Pfizer pénteken. Ami marad, azt a háziorvosok kapják meg, ahogy most valamennyi Modernát is. Utána meg kénytelenek lesznek bedobni nagyobb mennyiséget, ha el akarják érni a vágyott számokat.

Egyébként én azt tapasztaltam, sokszor csak a krónikus beteg gondolja, hogy mást nem kaphat. Pl. aki Pfizert kaphat, az Modernát is. Immunbetegek is kaphatnak AstraZenecát is, valamint nem akut fázisban akár Szputnyikot is.

Nekem is az egyik orvos azt mondta, Pfizer, vagy Moderna lenne a legjobb. Nem jutottam hozzá, megkérdeztem a kezelőorvosát (aki az osztályon főorvos is egyben), mi a véleménye az AstraZenecáról, beadathatom-e? Főleg, hogy nálam fennáll alapból a trombózis kockázata, plusz egy egyik gyógyszerem mellékhatásai között is szerepel a tromboembólia. De még így is azt mondta, hogy nyugodtan beadathatom.

És valahogy egy hematológus főorvosban jobban bízok, mint a Pfizert körülvevő PR-ban.

Igen, tudom, hogy van aki csak Pfizert vagy Modernát kaphat, de sokkal kevesebben, mint akik ezt gondolják. Nem mindenki beszéli meg a kezelőorvosával, csak hallanak valamit valahol, és készpénznek veszik.

2021. máj. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Nekem egyszer ajánlották fel a kínait, de úgy hogy már decemberben regisztráltam. Azóta semmi, mert nincs semmi protekciónk.
2021. máj. 10. 13:27
 7/24 anonim ***** válasza:
72%
#6: Már nem mindenhol ajánlgatnak, nagyon sok idejüket elviszik a felesleges telefonok. Csak azt hívják, aki jelzi, hogy szeretné a háziorvosnál megkapni, vagy aki Pfizerre/Modernára vár. A kínai rá, az oroszra, és az AstraZenecára már neten lehet oltópontra időpontot foglalni, nem kell a hívásra várni.
2021. máj. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
84%
Lehet őket utálni, mert mennének anyuka-apuka pénzét elbulizni, de más se hónapokat akart otthon ülni középiskolásként. A társadalom szempontjából jobb, ha őket is beleveszik az oltásba. Egyén szempontjából nyilván jogos, amit írsz, de azért a legtöbben megkapták már.
2021. máj. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
96%

Akkor én is pontról pontra veszem:

1. Már menniük kell iskolába, nem otthon tanulnak. Igen, ezzel egyébként én sem értek egyet, hogy azon a héten kezdik el oltani őket, mikor már találkoztak egymással, mikor 2 hét kell a védettséghez, ez már a kormány hozzá nem értését minősíti.


2. A brit variáns már a fiatalabbakra is veszélyes, arról nem is beszélve, hogy ebben a korosztályban is vannak veszélyeztetettebb gyerekek. A hosszú távú hatások pedig később jönnek ki, hiába vészelték át egy náthával, ha utána még évekig szenved azzal a problémával, amit a betegség hosszú tévon okozhat.


3. Ha a szüleik, nagyszüleik megkapták, akkor miért ne kerülhetnének most ők sorra?


4. Ezzel egyetértek, nevetséges ahogy ez a része kezelve van.


5. Téged mi tart vissza? Menj és élvezd az életet. Ha még nem kaptál oltást, ezért nem mehetsz, akkor megkérdezném, hogy mi tart vissza? Mostmár bárki kérhet időpontot, akár holnap mehetnél is oltatni, akár még választhatsz is az elérhető vakcinákból.


6. Mától nem online a tanítás.


És igen, erős érv, hogy a Pfizer tesztelte rajtuk a vakcinát. Egy szülő sem akarna valamit beadni a gyerekének, ami az ő korosztályukon nem lett tesztelve. Gondolom te sem akarnál beadatni magadnak valamit, amire azt mondják, hogy hát figyelj, te xy éves vagy, nem tudom rád milyen hatással lesz, de a 40 évvel idősebb Marikánál bevált. Ugyanígy nem véletlenül vannak gyerekeknek és felnőtteknek való gyógyszerek. A legtöbb betegséggel rendelkező már megkapta az oltást, kivételek persze vannak, ez sajnálatos. De véleményem szerint haladni kell. Az pedig, hogy a lakosság jó része szinte féltékeny arra, hogy a fiatalok Pfizert kapnak, ők pedig nem, és nem fogadnak el más vakcinát, majd panaszkodnak, hogy még nincsenek beoltva... Hát hadd ne írjak erre semmit (ezt az utolsót ne vedd magadra, nem rád vonatkoztatva írtam, hanem amit magam körül tapasztaltam).

2021. máj. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
23%
Nekik amúgy miért is kell oltatni, a legtöbbnek semmi baja se lesz. Még most is teszteli rajtuk, bármily hihetetlen 🤷‍♀️ Május 10-től nincs online oktatás. A nagyrészük anyuka, apuka miatt oltakozik, a másik fele pedig azért, mert menni akar ide-oda. Eddig is mentek, bandáztak a tereken online tanóra helyett. Szóval nincs miről beszélni, mert nincs értelme semminek sem. Ha valakinek volt egy csepp essze, látná, hogy hülyeség minden, ami van, csak a látszat. Az embereket terelik a magáneü felé.
2021. máj. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!