Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Indokolatlan mell(bimbó)...

Indokolatlan mell(bimbó) fájdalom mitől lehet?

Figyelt kérdés

Tudom, Google, amíg nem jutok el orvoshoz. Dokim szabadságon, Google szerint meg vagy terhesség vagy mellrák kb. Terhesség szerintem nem, fogamzásgátlót szedek és gumit is használunk (nagyon nem akarok terhes lenni és mindkettőnknek jó így), mellrák meg szerintem - remélem - megint csak nem. Valami emberibb okot keresek. Egyik reggel arra keltem, hogy a bal mellbimbom érzékeny, másnapra a jobb is érzékeny lett. Mára rendesen fáj a bimbó is meg az egész mell is. Érintésre érzékeny, érintés nélkül csak simán fáj az egész de egyébként ha veszek egy nagy levegőt és megmasszírozom kicsit az kifejezetten jól esik.

Mitől lehet?



2020. dec. 25. 00:46
 1/2 Angel3000 ***** válasza:
100%
Szia! A mellbimbónk egy igen èrzèkeny testrèszûnk. Ha fájni kezd, annak a nem megfelelô ruházattôl a fertôzèsekig számos oka lehet. Sok nônek fáj a mellbimbója közvetlenûl a menstruáció elötti idôszakban. Ennek oka, hogy a megemelkedett ösztrogènszint hatására a mell szövetei megduzzadnak. Ez a fájdalom azonban általában elmúlik a menstruáció kezdetèvel. Terhessèg esetèn szintèn fájdalmassá, èrzèkennyè válhatnak a mellbimbók, ennek szintèn hormonális oka van. Ha viszont a mellbimbóban èrzett fájdalmat láz ès váladèkozás kisèri, kivörösödi, ès nem múlik el, akkor valószinûleg nem bôrbetegsèggel, hanem valamilyen fertôzèssel állunk szemben. Lètezik pèldául egy mastitis nevû fertôzès, amely a tejcsatornákat érinti. Ilyenkor baktèriumok szaporodnak el az elzáródott tejcsatornában. Emellett gombás fertôzès is megtámadhatja a mellbimbót. Egy antibiotikumos kúra után is jelentkezhet ez a panasz. Ilyenkor a mellbimbó nem csak fáj, de általában ki is vörösödik ès hámlani kezd. Ajánlom, hogy próbáld meg a Garmastant, âpolja ès vèdi a mellbimbók és a bimbóudvar bôrèt, megakadályozza a fájdalmas emlôgyulladást. A guajazulen hatóanyaga gyulladáscsökkentô! A Garmastan mellbimbóvèdô krèm segit megelôzni a mellbimbó fájdalmat ès a bôr berepedezèsèt. Rugalmasan ès selymesen tartja a mellbimbók és a bimbóudvar bôrèt ès ápolja a bôrt. Zsirmentes, semleges illatú ès könnyen lemosható!
2020. dec. 25. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kérdés:

A fogamzásgátló 21. Napján túl vagy?

2020. dec. 25. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!