Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Érdemes-e beadatni a vakcinát...

Kertész Körte kérdése:

Érdemes-e beadatni a vakcinát 18 éven aluliaknak is?

Figyelt kérdés

Még nem töltöttem be a 18-at, szüleim viszont megkérdezték, hogy szeretném-e az oltást.


Lány vagyok,viszont félek, hogy lesz-e ennek bármilyen következménye, meddőség, vagy bármi ehhez hasonló.

A védőoltás előnyös lenne, hiszen mennénk nyaralni, testvéreimmel, szüleimmel, és nehogy az legyen, hogy mivel én is regisztrálhattam a vakcinára, így engem nem engednek be.

Egy picit talán félek is a vakcinától. Elbizonytalanodtam. Tanácstalan vagyok.


Tanácsokat kérek, érdemes, nem érdemes, miért, ti beadattatnátok a gyermekeiteknek? Miért? Miért nem?



2021. máj. 10. 15:49
1 2
 11/17 Alex Fly ***** válasza:

@10: speciel erről egyetlen szó sem esett. Csak annyit írtam, hogy az immunrendszer csak az ellen tus védekezni, amit ismer és be tud azonosítani fertőzésként. Ha ez nem sikerül, akkor már régen kifejlődött a betegség, mire nekiáll eltakarítani a betolakodót. Ha ellenben már ismeri, akkor a szervezetbe kerülés után azonnal nekiáll elpusztítani, mielőtt az képes lenne betegséget okozni.

A védőoltás az, ami megismerteti az immunrendszereddel azt a vírust, ami ellen védekeznie kell.

2021. máj. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
74%
11 az immunrendszer az esetek 97%-ban kiválóan védekezett eddig is oltás nélkül. Egyéb kérdés?
2021. máj. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Alex Fly ***** válasza:
33%

@12: a pestisjárványok, a gyermekbénulás, TBC vagy akár a feketehimlő nem éppen ezt támasztja alá...

Egyéb kérdés?

2021. máj. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
66%

13 ne terelj, ez COVID-19. Hogy jön ide a többi?


pestisjárványok - baci okozta, rendkívül rossz higiéniai feltételek mellett alultáplált és tudatlan lakosságon - nincs kötelező védőoltás

gyermekbénulás elleni védőoltás - egyetértek vele, mindenki kapja meg, mindenkit veszélyeztet, én is megkaptam gyermekkoromban

TBC- megint csak baci okozza, alultápláltság, rossz életkörülmények, hideg körülmények a melegágya - nincs kötelező védőoltás

feketehimlő - himlő elleni védőoltásokkal is egyetértek, én is megkaptam gyerekkoromban.

2021. máj. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Alex Fly ***** válasza:
@14: pont úgy jön ide, hogy ezeket is a védőoltással sikerült visszaszorítani. És ha te is elismered, hogy a gyermekbénulás és himlő elleni oltások hasznosak és örülsz annak, hogy megkaptad, akkor mégis mi az oka, hogy a SARS-CoV 2 elleni védőoltást viszont ennyire ellenzed?
2021. máj. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
80%

15 még mindig nem jött át, hogy nem ellenzem? Részemről felesleges, az emberiség 3%-a szorul rá, a korlátozáésok sokkal több kárt csinálnak, és nem a védőoltás az mire figyelnünk kellene, hanem az, hogy a halálozási statisztikák alapján nagyon egészségtelenek vagyunk.

Azt kell feljavítani, nem csak az oltást nyomatni agyba-főbe.

Mert akkor is ledönthet a lábadról a következő és a következő és a következő variáns!

A hosszabb távú védelmet nem az oltás garantálja, hanem az egészséges életmód!

2021. máj. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Alex Fly ***** válasza:
0%

@16: az egészséges életmód fontosságát nem vitatom, de a vírványt azzal nem lehet visszaszorítani. Élhetsz bármilyen egészségesen, a vírust az nem fogja érdekelni...

Az eddigi pandémiák ellen eddig minden esetben a védőoltások voltak hatásosak, miből gondolod, hogy ez esetben ez nem így lenne?

2021. máj. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!