Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mennyi idő után regenerálódik...

Mennyi idő után regenerálódik az immunrendszer egy súlyos(abb) lefolyású mononukleózis után? Lehet-e mérni az immunrendszer állapotát? Mennyire rombolja a covid vakcina az immunrendszert?

Figyelt kérdés
Összesítve a kérdéseket: egy súlyos(abb) lefolyású mononukleózis után meg lehet-e mérni az immunrendszer állapotát (ha igen, hogyan?) és vajon a covid vakcina mit csinál a (ki tudja milyen állapotú) immunrendszerrel?

2021. máj. 11. 16:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdest szerintem orvosnak tedd fel, egyébként mikor mononukleózisom volt pár éve, én 1 hónapig voltam piszok szarul, meg utána vagy 3-4 hónapig mérsékelten szarul.


28F

2021. máj. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

mRNA alapú oltást kérj, mindenképp.

Így különösen fontos, hogy oltást kapj.

2021. máj. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
hányszor kérdezed még meg? Nem tetszettek az előző válaszok?
2021. máj. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Senior Séf ***** válasza:
92%
Biztos, hogy mononukleózis volt? Sok autoimmun folyamat is hasonló tünetekben manifesztálódik. Az immunrendszer állapota amúgy önmagában nem mérhető, csak szervi diszfunkciók mutathatnak rá, ha valami nem kerek nála.
2021. máj. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
már 3x leirtam mi van veled
2021. máj. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

1

Igen, orvostól szeretném megkérdezni, de lehetőleg oltóorvostól, azt meg nem ismerek.

2021. máj. 11. 20:11
 7/13 A kérdező kommentje:

2.

A Pfizer az?

2021. máj. 11. 20:11
 8/13 A kérdező kommentje:

4

100 százalék.

Ó, ez nagyon érdekes. Azt hittem, lehet valahogy mérni.

2021. máj. 11. 20:12
 9/13 anonim ***** válasza:
2-es válaszoló. Ki tudnád fejteni miért az mRNA oltást javaslod annyira?
2021. máj. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%
Nekem régebben volt, elég súlyos, 2 hétig lázas voltam szinte egyfolytában, aztán kórházba kerültem, majd 15 infúzió után lettem valamivel jobban, olyan torokfájásom volt, hogy 3 óránként fájdalomcsillapítót kaptam az infúzió és a gyógyszerek mellett. Májfunkció értékek hatalmasak voltak, májmegnagyobbodástól tartottak, és hogy ki kell venni a mandulàm, de a kórházi kezelésekkel átvészeltem. Sokszor vissza kellett mennem kontrollra, arra emlékszem, de nem éreztem, hogy betegesebb lettem volna utána. Igaz, covid akkor még nem volt, tényleg orvos segítsége kell ehhez.
2021. máj. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!