Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 17 éves fiam covid elleni...

17 éves fiam covid elleni oltást fog kapni. Két kérdésem is van. Bővebben lent. (?)

Figyelt kérdés

1. Márciusban elég súlyos lefolyású mononukleózisa volt, 10-12 napon keresztül volt 39,5 (időnként 40) fokos láza. Nyilván az immunrendszere nincs a legjobb állapotban. Vajon így kaphat oltást?

2. Mi a teendő, ha nem Pfizer, hanem Szputnyik oltást szeretnék kérni neki (mert látom, hogy van rá lehetőség, de nem találom, hogy hogyan lehet elintézni)?

Köszönöm!



2021. máj. 9. 23:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
18 éven aluliak egyelőre csak Pfizert kaphatnak, még csak nekik van rá engedélyük.
2021. máj. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Miért a Sputnik-ot, amikor pont a pfizer kíméletesebb az immunrendszerhez? Hogy megkaphatja-e az oltást, azt az oltóorvos dönti el, de szerintem telefonáljatok időpontfoglalás előtt, mert egyszer lehet csak foglalni, utána gyakorlatilag kizár a rendszer, hogy véletlenül se foglalhassatok le több helyet.
2021. máj. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
40%
Inkább toljátok az immunerőséiést, majd nyár vége felé ráér az az oltás, ugyis télen lesz megint covid-szezon. Most semmi értelme oltani.
2021. máj. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom miért lettem lepontozva, de a Sputnik tényleg megerőltetőbb az immunrendszer számára. Ott egyrészt védekezik a vektorvírus ellen, másrészt védekezik a tüskefehérje ellen a szervezet. pfizernél csak a tüskefehérje ellen kell védekeznie.
2021. máj. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

3

Tényleg így gondolod? Hüm, igen, szerintem is ezt kéne csinálni, főleg mivel a gyerek minden nap két órás abszolút intenzív edzésen vesz részt (minden könyörgésem ellenére). A dokinéni szerint nyugodtan oltható, de én kicsit aggódom. Viszont akkor is aggódnék, ha nem lenne beoltva... Jaj-jaj.


4

Én senkit nem pontoztam le.

2021. máj. 10. 17:22
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
Az élsportolók is Pfizert kapnak szóval a legjobb amit kaphat
2021. máj. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Cubina ***** válasza:
81%

Gyenge immunrendszerre semmiképpen nem oltatnék rá semelyik vakcinával. Ha a fiad 2020. január óta nem kapta el a vírust (esetleg észre se vette, úgy ment át rajta), akkor szerintem nem kéne sürgetni most azt az oltást, főleg hogy senki se tudja nektek garantálni, hogy pont nála nem okoz valami gondot. Egyre több a nem túl pozitív visszajelzés erről.


Meg kéne erősíteni az immunrendszerét (minden nap egy evőkanálnyi gyömbér mézzel, C-vitamin, D-vitamin, cink, zéró stressz), aztán 2-3 hónap múlva csináltatni egy teljes vérképet+legalább két tesztet, mert ha a vírusra oltanak, az halált is okozhat. Ha rendben van a vérkép és a teszt, akkor pedig a fiad szíve szerint döntse el, hogy akarja-e az oltást, és ha igen, melyiket.


Lehet, hogy hülyén hangzik, de az ember megérzése megsúgja, hogy mit tegyen, csak oda kell figyelni a belső hangra.


Azért ne oltassa be magát, mert valaki azt akarja, mert a "rábeszélő" nem tud majd elszámolni a lelkiismeretével, ha valami gond lesz utána.


Esetleg ha van megbízható orvos/mentős/nővér ismerős, tőlük is lehet tanácsot kérni, ők nagyon sok mindent látnak és mesélhetnek.

2021. máj. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%
a #3 lepontozása nagyjából igazolja a propafanda sikerességét. 100%.
2021. máj. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mivel eteted, hogy így le romlott az állapota?
2021. máj. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hamuval és parázzsal.

Amúgy nem egészen értem a kérdést.

A mononukleózis egy igen gyakori vírusos betegség. Lefolyása általában enyhe, sokszor súlyosabb, néha nagyon súlyos. Neki a súlyosabb fajta volt.

2021. máj. 11. 22:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!