Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek min múlik, hogy...

Szerintetek min múlik, hogy valakinek az első vagy a második covid oltás után vannak komolyabb tünetei?

Figyelt kérdés
Nekem pl. az első után voltak, a második után egyáltalán nem. De olvastam, hogy van fordítva is.

2021. máj. 18. 17:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Általában a vektorvakcinákra az a jellemző, hogy az első oltás után van erősebb oltási reakció. MRNS vakcináknál a második után erősebb.


Kivéve, ha az illető már átesett Covidon. Akkor ez reakció szempontjából kb a másodiknak felel meg. Tehát vektorvakcinák esetén enyhe oltási reakció várható mindkét oltásnál, míg mRNS esetén az elsőnél lesz erősebb.

Viszont: nem vagyunk robotok, sem miniatűr számítógépek, tehát nincs full sablon. Amit még tudni lehet: erősebb immunrendszer erősebb immunválaszt produkálhat. De ez se törvényszerű, csak egy megfigyelés a nagy számok törvénye alapján.


Összefoglalva: semminél nem lehet előre pontosan tudni, mire számíthat!

2021. máj. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hú, de érdekes! Nagyon köszönöm!
2021. máj. 18. 17:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Az oltas tipusan.
2021. máj. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
En voltam covidos. Majd 2 hete kaptam AstraZeneca oltast. Este belazasodtam 38 fok fole ment. Majd masnap maradt 38 fok korul. Fajt mindenem. Utana kovi nap mar csak enyhe hoemelkedes volt. De egy hetig izzadtam :D meg elso este nagyon felment a pulzusom. De nekem a covidra is megvoltak ezek a tunetek.
2021. máj. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Voltam Covid-os, tegnap kaptam az első oltásomat Comirnaty (Pfizer-BioNTech) vakcinával, csak a vállam, ahova kaptam sajog egy kicsit. Húgom kissé belázasodott ugyanettől.

Sógorom első Sputnik után egész éjjel izzadt, verte a víz.

2021. máj. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én hivatalosan voltam covidos (pozitív lett még januárban a PCR tesztem), de a szaglásom gyengülésén kívül egyéb tünetem nem volt.

Május 3-án kaptam az első adat AstraZenecát. Egy kissé fájt a karom 2-3 napig, de különösebb bajom nem volt attól sem.

Remélem a második se fog kiütni, mert pont az oltás napján megyek koncertre. :D

2021. máj. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!