Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Megbántam az első oltást...

Megbántam az első oltást (Pfizer), kötelező beadatnom a másodikat?

Figyelt kérdés
2021. máj. 19. 14:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
71%
Nem kotelezo.
2021. máj. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
45%
A QR kódot biztos nem fogják mindig mindenhol leolvasni, de ahol igen és ezzel kiderül, hogy érvénytelen, ott nagyon remélem, hogy a tulajt a belengetett 5 év börtönnel jutalmazzák, mert érvénytelen kártyát tüntet fel érvényesnek. Amúgy az egész kártya, meg app egy nagy hülyeség, ugyan miért nem lehetett volna a TAJ szám alapján lekérni, hogy mi az ábra?
2021. máj. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
73%
Anyukámnak is az első oltása után (igaz AstraZenecca-t kapott) volt heves reakciója, nagyon rosszul volt.. Ő is azt mondta nem adatja be a másodikat, tegnap mégis megkapta és semmi baja pedig az orvos azt mondta a második után is ugyanaz lesz.. Nem törvényszerű, hogy ismét rosszul legyél!
2021. máj. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
54%
A második adag után már nem annyira durvák a mellékhatások, mert a szervezeted már valamennyire ismeri a vírust. Szerintem adasd be, mert ha az oltás ennyire kifektet, akkor lehet, hogy az igazi vírus még jobban ki fog.
2021. máj. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
77%

“ Mari néni, a jegyszedő, akinek fogalma se lesz, hogy érvényes e.”


2 másodperc alatt leolvassa az applikáció hogy érvényes e a kártya. Lehet hogy nem fogják mindenhol kérni, de ha pont abban az étteremben/kávézóban/discoban/mozibann/színházban ahova pont be akarsz ülni akkor baszhatod.

2021. máj. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
41%
15: lehet, nagy újdonság lesz számodra, de nincs mindenkinek okokstelefonja.
2021. máj. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
90%
Hol állítottam hogy mindenkinek van okostelefonja? Mondom lehet hogy nem fogják mindenhol kérni, de én nem akarnék úgy programokat szervezni hogy most vagy beengednek vagy nem.
2021. máj. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
70%
15 nem is kell, hogy legyen... A vendéglátóhelyeknek, stb lesz.
2021. máj. 21. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Igenis esélyes, hogy azoknak az igazolványát, akik nem adatják be a második adagot, érvényteleníteni fogják.


Valóban, azok, akik úgy kaptak oltást, hogy már voltak fertőzöttek, akár tünetmentesen is, olyan mellékhatásokat tapasztalnak, mint sokan a második oltás után. (És nekik valójában felesleges a harmadik, ezt beláthatnák végre a döntéshozók.) De esetedben nem lehet utólag bizonyítani, hogy átestél a fertőzésen, csak valószínűsíteni, főleg, ha ellenanyagot méretsz 4-5 héttel az oltásod után, és az több tízezres érték lesz.

Ez esetben megpróbálhatsz a háziorvosodtól kérni valami igazolást.


Mindazonáltal, nem biztos, hogy a második oltástól ugyanolyan rosszul leszel. Meg kellene kérdezni olyanokat, akik voltak betegek, beoltották őket Pfizerrel, rosszul voltak az elsőtől, és már megkapták másodikat is.

2021. máj. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

#7: Ez pontosan igy van ahogy irod.


De csak egy rendelet kerdese es mondjuk sok emberes rendezvenyeken eloirjak kotelezo jelleggel. Persze lasubb lesz a beleptetes de a rendeletet elrendeloket nem erdekli.

A buntetestol meg felni fognak a szervezok.

Bulihelyeken is pl itt Bp-n pl mint a kisangyal elkenorzik a fiatalok korat. Aki nincs 16 be sem engedik. Alkoholra jogosito pecsetet meg 18 vagy folotte adnak. Csak ugy pislogtam mikor legeloszor lattam ilyet sajat szememmel, hogy mennyit szigorodtak a buli beleptetesi szabalyok.


Szoval cseppnyi ketsegem nincs, ha kotelezove teszik 95%-ban be is figjak tartani az online QR kod ellenorzest. Persze ugyeskedok mindig lesznek.. az az 5% :)


Szinhazba, moziba, szorakozohekyeken, koncerten, szinhazba, akar ettermekbem siman el tudom kepzelni. Hataratlepesnel meg nyilvan alap lesz.


Sot allitolag az utolso oltastol/betegsegtol szamitott 6-9 honapra tervezik az ervenyesseget korlatozni. Tehat a 2 oltas sem lesz eleg az orokos igazolvanyhoz.. :(

2021. nov. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!