Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Egy sovány embert jobban...

Egy sovány embert jobban megviselhet az oltás utáni reakció, mint egy átlagos vagy kövér testalkatút?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy akik soványak, azokat sokkal jobban megviseli az oltás utáni reakció, pláne ha az pl hasmenéssel jár, mert egy sovány amúgy is sovány, és a hasmenés miatt mégjobban legyengül, mint egy átlagos vagy testes ember.

Oltásoknál miért kap mindenki ugyanannyi mennyiségű oltóanyagot, miért nem nézik a kilókat is? Úgy értem normálisabb országokban az antibiotikumokat is a szerinti mennyiségben adják, ahány kiló az illető. A testalkat/kilók miatt.


2021. máj. 22. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Nem ezen múlik...
2021. máj. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Nem, semmi köze a testsúlyhoz.
2021. máj. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%
Hát, lehet köze hozzá. Én 157 cm 46 kg vagyok és az ismeretségi körömben engem viselt meg leginkább az oltás. Én sem értem, hogy miért kap ugyanannyit egy 40 kilós meg egy 150 kg-s ember.
2021. máj. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A hármas érti a problèmát.
2021. máj. 22. 14:50
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

Lehet. Ahogyan az immunrendszer szempontjabol az sem mindegy hany eves vagy es milyen az egeszsegi allapotod.

A dozist elso korben allatokon lovik be. A kiserleti allatok genetikai hattere, kora, sulya azonos. A human dozist a fazis1/2 soran hatarozzak meg. Itt mar vannak elteresek, de altalaban egeszseges 20-60 ev kozottieken probaljak ki eloszor. Mig a gyerekkori oltasoknal meg belefer az egy dozis hasznalata, bar a gyerekek kozott is van kulonbsegek, de nem olyan jelentosek es az immunrendszeruk alapvetoen jol mukodik. Felnottek eseteben viszont siman elofordul, hogy ami egy 65 eves gyenge immunrendszeru embernek keves, az mar egy 30 eves, jol mukodo immunrendszerrel rendelkezo embernek sok.

2021. máj. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
38%

Mivel mindenki ugyanazt a dózist kapja, ez magától értetődik.

Egy 100 kg tiszta izom sportoló és egy 40 kg aktakukac anyagcseréje eleve más szinten van, és szinte minden "méreg" hatásos és halálos dózisa testsúly és nem függő.

2021. máj. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

45 kiló vagyok, 153 centi. Első dózis után 3 napig fájt a karom, második után csak 1 napig.


Apám alacsony de csupa izom ember és mindkét dózis után egy-egy napig lázas volt.


Anyu túlsúlyos alacsony, több immunrendszeri és krónikus betegséggel, de meg sem érezte.


Egyik bátyám, magas testes, első után lázas volt egy napig, második után 2-3 napig is.


Másik bátyám alacsonyabb izmos-tömzsi, első után 1 napig láz majd második után semmi.


Neki a barátnője vékony magas lány, semmit nem tapasztalt.


Az én párom vékony magas, első után semmi, második után levertség, de semmi több.


Mindkét nagymamám túlsúlyos alacsony, tünet nélkül viseltèk az oltásokat, pedig az egyiknek volt egy nagyon durva strokeja.


Nagyapám kövér alacsony ember és mégis első után belázasodott egy napra.


Vannak még ismerőseim, akikről tudnék írni, de a lényeg hogy nálunk semmi összefüggés nem volt a testalkat kérdése okán. Max annyi, hogy nálunk a férfiak rosszabbul viseték, de nem mindenki.

2021. máj. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!