Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mennyire fontos az oltás?

Mennyire fontos az oltás?

Figyelt kérdés

Mielőtt bárki véleményt alakít ki az oltakozás fontosságáról, szerintem nem árt ha van háttér ismerete az immunrendszerről. Mi történik amikor új fertőzést kapunk el? Megpróbálom egyszerűen leírni mi történik, hogy mindenki megérthesse.



Életed minden egyes másodpercében, kórokozók(vírusok, baktériumok, gombák) milliói támadásának vagy kitéve. Ennek okán alakult ki az egyébként elég komplex immunrendszerünk. Ha valakinek bejut a szervezetébe a vírus(covid), akkor annak el kell kezdenie másolni önmagát. Erre csak úgy képes, ha egy élő sejtet megfertőz. Például a tüdő egy alkalmas hely ehhez az akcióhoz, ugyanis több milliárd hámsejt található ott. Ezeket támadja meg, hogy beléjük fecskendezi az örökítőanyagát. Ennek hatására rengeteg új vírus másolat jön létre, amik onnan kiszabadulva további sejteket kényszerítenek gyártásra. Számuk így exponenciálisan nő mindaddig, amíg az immunrendszer nem észleli a bajt. Ekkor ugyanis immunsejtek lepik el a tüdőt és megkezdik a betolakodók elpusztítását. Ha egy eddig ismeretlen, nehezen írtható vírusról van szó, akkor a küzdelem sok napig is eltarthat. Időközben megérkeznek a helyszínre a dendritikus sejtek, amik a betolakodók antigénjeit hivatottak elszállítani a legközelebbi nyirokcsomókhoz. Itt T sejtek milliói várják, felületük alapján keres egy arra alkalmasat, és a vírus maradványait(antigén) átadja neki. A T sejt aktiválódik és több ezerszer megkétszerezi önmagát, így lesznek a Memory T, illetve Helper T sejtek. Ezeknek egy része a csatatérre megy segíteni, a másik viszont halad tovább a nyirokcsomó központjába. Itt található immunrendszerünk "antitest gyára" a B sejtek. Helper T sejtek aktiválják ezeket, és több ezerszer osztódnak. A korábban felvett antigén miatt a B sejtek tudják milyen antitesteteket kell előállítani, ebből aztán hatalmas mennyiséget kezdenek el készíteni. Ezt követően az antitestek kiutaznak, és segítenek véget vetni a fertőzésnek. Amint végeztek, az antitest termelés leáll, a tested nem fordít felesleges energiát előállításukra. Ezért jöttek létre a Memory T és Memory B sejtek, hogy járőrözve érzékeljék, és felismerjék a jövőbeni covid fertőzést a szervezetben. Segítségükkel egyből megkezdődhet az antitest gyártás, így a következő fertőzést sokkal hamarabb és hatékonyabban felszámolja az immunrendszer.

Ez a fajta immunitás több évig is megmarad. Bár mivel a covid nem stabil szerkezetű vírus, így folyamatosan mutálódhat. Ez azt jelenti, hogy bármikor jöhet egy olyan variáns, ami ellen nem védenek már antitesteink. Ekkor kezdődik a folyamat elölről.



A vakcinák nem csodaszerek, azok is immunrendszer alapján működnek. Bármelyik vakcinát adatod be, legyengített vírusos vagy rns/dns alapú, ugyanaz lesz a vége. Immunrendszered legyárt Memory T és B sejteket, és megtanul hatékony antitestet gyártani a covid ellen.

Tudjuk, hogy a fertőzések 80-85%-a úgy megy át az embereken, hogy tünet mentesek, vagy enyhe tünetes. Akkor őket minek beoltani? Ez azt jelenti, hogy nekik normálisan működő immunrendszere van, észre sem veszik, vagy észre sem fogják venni, hogy átestek a fertőzésen.

Ezek szerint a vakcinának csak azoknál van értelme, akik kevésbé jó, illetve gyenge immunrendszerrel rendelkeznek. Mivel náluk fenn áll az esélye, hogy nagyon rosszul lesznek, vagy immunrendszerük felmondja a szolgálatot mielőtt kiirtaná a vírust. Ők valóban jobban járnak a vakcinával, mivel az kevésbé megterhelő.

Tehát elméletileg elég lenne a lakosság 20%-át beoltani, főleg az időseket. A fiatalokat nem szükséges (kivéve gyenge immunrendszerűek), csak felesleges kockázat a jövőbeni mellékhatásokra nézve. Arról nem is beszélve, ha mindig készítünk oltást az új vírusokra, akkor ezzel hosszútávon gyengítjük immunrendszerünk hatékonyságát, így nem kell, hogy saját maga küzdjön meg vele. Ez csak azt fogja eredményezni, hogy az emberiség következő generációi egyre gyengébbek lesznek.

Számomra felháborító, hogy olyan embereket is beoltanak akiknek nincs rá szüksége. Olyanokat is akik már átestek a víruson.

Az lenne a minimum, hogy ingyenesen antitestet vizsgálnak oltás előtt. Ráadásul ha valakinek nincsenek éppen antitestei, az sem jelenti azt, hogy már nem védett. Az antitestek 3 hónap alatt teljesen elpusztulnak, ezért az is előfordulhat, hogy 0 antitestet mutat a vizsgálat, mivel már 4 hónapja túlestél a fertőzésen. Azonban a Memory T és B sejtjeid vannak, viszont azok csak akkor kezdenek el termelni, ha újra elkapod a vírust. Ráadásul nem is termelnek sokat, ha hamar észlelik a fertőzést.

Kicsit pénz kidobásnak érzem ezt az egészet a kormányok részéről, de legalább gyógyszeripar ismét hatalmasat kaszál.

Végül is mondhatjuk, hogy itt inkább az immunrendszer gyengesége a veszélyes és nem a vírus.



Még mielőtt bárki azt mondaná, hogy oltás ellenes vagyok. Nem vagyok az! Leírtam, hogy szerintem mikor van haszna.


Nektek mi a véleményetek erről?



2021. máj. 22. 21:44
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
42%

#20 persze hogy csak a köpködést kapod, ha hülyeségeket beszélsz, és minket nézel miatta hülyének.

De az már lejött a válaszaidból, hogy arra alapszik az egész, hogy memgutasd, te milyen erős vagy, hogy semmi bajod nem lett, és hamis érvekkel áltatva magadat negatívan hozod fel az oltást, ami köztudottan még mindig sokkal jobb, mint maga a vírus.

1) Szuper, hogy NEKED semmi bajod nem lett, meg még néhány más embernek sem. Tudod, vannak más variánsok is, ami ellen rohadtul nem vagy védett, és lehet ez nem, de a következő majd leterít (kórház, halál). Na ezért kell nekik is az oltás.

2) És te eddig hány hiteles linkkel szolgáltál nekünk? Eggyel se? Ja, mindent értek. Megmagyarázom, hátha megérted: te, megfertőzödsz pl. a brittel. Megfertőzöl jó sok embert, mert ugye agresszíven terjed stb. Neked nem lesz semmi bajod, kialakul a védelem a brit mutáns ellen, de a többit még ugyanúgy elkaphatod, és mivel azokra nincs teljeskörű védelmed, tudnak szaporodni benned, és újra fertőzöl. Egy oltott személy jelen esetben védett az összes mutáció ellen, ami azt jelenti, hogyha belé is jut a vírus, nem tud benne elkezdeni szaporodni, mert hamar észreveszi a szervezet. És mivel nem tud szaporodni benne, sokkal kisebb az esélye, hogy megfertőz bárkit is. Nyilván vannak kivételek, mindenhol vannak. Az egészséges fiatalok közt is vannak, akik belehaltak a fertőzésbe.

3) De vedd már észre könyörgöm, hogy az idős és a veszélyeztetett emberek az ország 50%-a minimum, mert van idős is, de rengeteg embernek van krónikus betegsége. Nem a sok oltatlan fiatal terheli le a kórházakat, hanem az összes beteg együtt. A gyerekeknél akár tünetmentes fertőzöttség után többszervi gyulladás lép fel, de kisfelnőttek között is bőven akad, aki nagyon rosszul bírja, kórházba kerül. De hát ők fiatalok neeeem? De, fiatalok. És ezek miatt a variánsok miatt ők is ugyanúgy veszélyeztetettek.

Kíváncsi lennék, ha lenne egy egészséges rokonod, akár pl. a gyereked (nem számít hogy van-e most vagy nincs), kórházba kerülne emiatt és utána az egész életét rossz tüdővel, elvesztett szervvel stb. kéne leélnie, vagy belehalna. Akkor is ilyen nagy lenne a szád?

"Normális érvelések helyett, csak köpködések érkeznek, nulla tartalommal." - akkor tanulj meg olvasni :) Rengeteg érv jött, de te azokat nem látod? Az nem a mi hibánk szerintem.

"Viszont azt senki nem tudja megmagyarázni, hogy a természetes úton átesett és immunitást szerzett emberek mért kell oltást kapjanak." - NEKED senki nem tudja megmagyarázni, mert menthetetlenül szerelmes vagy a saját magad által felépített ál-logikába, ami ellent mond a valóságnak (nem az én logikámnak).

"Persze azt is megértem aki oltat, soha nem szóltam le senkit érte. Nem mindenkit érdekel, hogy mit nyomnak belé és az mennyire fontos számára." - Nem szóltam le senkit érte, de most jól leszóltam. Ritka képmutató egy ember vagy, hogy 2 mondaton belül fényezed magad és meg is cáfolod :) Ezek után kíváncsi lennék, te milyen mennyiségű és minőségű ételeket nyomsz magadba napi szinten...

2021. máj. 24. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

"Neked nem lesz semmi bajod, kialakul a védelem a brit mutáns ellen, de a többit még ugyanúgy elkaphatod, és mivel azokra nincs teljeskörű védelmed, tudnak szaporodni benned, és újra fertőzöl. Egy oltott személy jelen esetben védett az összes mutáció ellen"


- Ez egyáltalán nem igaz, az az immunrendszer ami természetes úton esik át a fertőzésen mindig erősebb lesz, mint egy olyan ami a legyengített víruson keresztül esik túl. Egyszerűen szélesebb körű védelmet ad a lehetséges mutációkkal szemben is.


"Viszont azt senki nem tudja megmagyarázni, hogy a természetes úton átesett és immunitást szerzett emberek mért kell oltást kapjanak." - NEKED senki nem tudja megmagyarázni, mert menthetetlenül szerelmes vagy a saját magad által felépített ál-logikába, ami ellent mond a valóságnak (nem az én logikámnak).



Látszik, hogy nagyon sok mindent nem értesz. Így nem is értem mért szeretnéd, hogy hivatalos kutatásokat linkeljek neked, úgy sem fogod érteni. Tudok neked mutatni olyat ami bebizonyítja, hogy fertőzés után 8 hónappal is védett vagy. Valószínűleg úgysem hiszed el, neked az kell, hogy a kormány, a média és a Józsi haverod mondja ugyanezt.


[link]

https://www.youtube.com/watch?v=O8DqPLHWZ8k

2021. máj. 24. 13:35
 23/26 anonim ***** válasza:
35%
Ezzel a válasszal minden el is mondtál magadról, több időt és energiát nem pazarlok rád. További kellemes tévhitben élést! :)
2021. máj. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

Hasonló stílusban írtam neked mint te nekem, bár még így is udvariasabb voltam. Bölcsebb maradtál volna ha csendben maradsz.


Bizonyára az az ember tévhitben él, és hülyeségeket beszél

https://www.youtube.com/watch?v=Y2rKskNuwXI



Itt van ez a tanulmány, ahol azt vizsgálták mi a különbség ha betegségen átesett, és betegségen nem átesett embereket oltanak. Látszik, hogy a betegségen átesettek immunrendszere azonnal reagál az oltásra, és egyből elkezdi gyártani az antitesteket. Ez pontosan a meglévő Memory T és B sejtek miatt van, mivel az oltást úgy érzékelik mintha újra fertőzés érte volna a szervezetet. A második oltás már nincs is hatással a szervezetre, mivel az immunrendszer még triggerelt állapotban van az első oltástól, maximálisan folyik az antitestek gyártása.

https://www.youtube.com/watch?v=HBmmeTZgtIo

2021. máj. 24. 20:48
 25/26 anonim ***** válasza:
45%

Én egyetértek veled, kérdező.

#10: Nem tudod, mennyire jó az immunrendszered? Én tudom, hogy az enyém jó. Évente 1x kapok el valamilyen náthát vagy influenzát, enyhe tünetekkel, és pár nap alatt gyógyszerek nélkül meggyógyulok. Nem szedek gyógyszereket, évek óta nem voltam orvosnál, csak rutin vérkép céljából (amik szintén azt mutatják, hogy egészséges vagyok). Kórházban pedig csak látogatóként. Egészségesen táplálkozom és vitaminokat is szedek.

"Illetve hosszútávú mellékhatások sem lehetnek, mert miután a vakcina bekerült a szervezetedbe és elvégezte a dolgát lebomlik, nem marad belőle semmi."

Akkor miért tesztelik az új oltóanyagokat és gyógyszereket éveken keresztül? A jelenlegi vakcinákkal kapcsolatos kísérletek 2023-ig zajlanak. Ha pár nap alatt lebomlik a vakcina és utána már nem lehet mellékhatása, miért jegyeztek fel a kísérletek során komoly mellékhatásokat pl. a 37. és 48. napon?

„A klinikai vizsgálat biztonságossági utánkövetése során 2020. november 14-ig 4 résztvevőnél jelentettek akut perifériás arcidegbénulást a COVID-19 mRNS vakcina csoportban. Az arcidegbénulás kezdete egy oltottnál az 1. dózist követő 37. napon volt (ez a résztvevő nem kapott 2. dózist), valamint három oltottnál a 2. dózist követő 3., 9. és 48. napon. A placebocsoportban nem jelentettek akut perifériás arcidegbénulást.” [link]

"Illetve hivatásos orvosoktól, professzoroktól sem hallottam, hogy az oltás ellen szólaltak volna fel. Ez véletlen lenne? Vagy mindenkit megvett a gyógyszeripar? Ez egy világszintű összeesküvés, amiben minden orvos hallgat, megtagadja az esküjét csak a pénzért? Egyiknek sincs lelkiismerete? Lehet, hogy így van, de úgy gondolom erre minimális esély van :)"

Érdekes, én hallottam/olvastam. Bizony voltak és vannak is orvosok és professzorok, akiknek van lelkiismeretük és felszólalnak az oltás(ok) ellen, vagy kétségeiknek adnak hangot. Nem mindenkit vett meg a gyógyszeripar. Persze van, aki a pozícióját/állását félti, illetve a többség arra lett kondicionálva, hogy vakon, kérdezés nélkül elhiggye a mantrát, hogy "az oltás életeket ment” és minden ezzel ellentétes információt, tapasztalatot eleve elutasít.

#21: "Kíváncsi lennék, ha lenne egy egészséges rokonod, akár pl. a gyereked (nem számít hogy van-e most vagy nincs), kórházba kerülne emiatt és utána az egész életét rossz tüdővel, elvesztett szervvel stb. kéne leélnie, vagy belehalna. Akkor is ilyen nagy lenne a szád?"

Szokásos érzelmi manipulációs duma. És neked mekkora lenne a szád, ha valamelyik oltás miatt kerülne kórházba az egészséges rokonod vagy gyereked? Én a nagybátyámat vesztettem el 10 nappal az oltás után. Persze biztosan csak véletlen, amúgy is meghalt volna... Nem lett bejelentve a "mellékhatás", sőt fel se boncolták, pedig elvileg kötelező lenne. Vajon még hány ilyen eset történt?

2021. máj. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
67%

#25 vedd figyelembe az arányokat is: hány covidosból mennyi kerül kórházba, mennyi hal meg, mennyinek lesz hónapokig poszcovidja, és mennyinek lesz maradandó károsodoása. Aztán nézd meg, hány oltottból mennyi kerül emiatt kórházba, és mennyi hal meg.

Nagyon bírom, hogy az sem zavar, hogy mennyi ember kerül a felsorolt helyzetekbe a vírus miatt, de ha van 4 ember, akiknek a vakcina miatt lett bajuk, akkor rögtön az oltást járatjátok le. Abba bele se gondolsz, hogyha egy mrns vakcinától ilyen problémája lesz valakinek, akkor annak az immunrendszere vajon hogy győzte volna le magát a vírust...

És hogy a kérdésre is válaszoljak: a fent leírt dolgok miatt nem válnék oltásellenessé, nyilván a gyász meg lenne.

Ja, és szokásos érzelmi manipulációs duma ;) Neked nem tetszik, de ugyanazt csinálod :D

2021. máj. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!