Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » E-Coli baktériumot mivel...

Imangasta kérdése:

E-Coli baktériumot mivel lehet kiírtani a szervezetből (tudom hogy alapból a mikrobiomban található jó bacilus)vagy visszaszorítani?

Figyelt kérdés
E Coli baktérium lappang a szervezetembe már másfél éve kb, eleinte nem foglalkoztam vele (biorezonancia mérésen azt mondták van egy kis felfázás, gondoltam majd elmúlik, ezért nem foglalkoztam vele, akkor még nem tudtam hogy e-coli) az utóbbi pár hónapba járok vele orvoshoz. Legutóbb egy 10 napos antibiotikum kúrát írt fel ami nem használt, előtte csináltattam vér labort, vizelet meg ondó tenyésztést, az ondóban kimutatható,egyetlen mellékhatása van hogy 3-4 óránként felkelek vizelni és így sosem tudom magam kipihenni. Mikor a doki felírta a 10 napos kúrát azt mondta 2 hónap múlva menjek vissza kontrolra, de bizots nem fogok addig várni előbb vissza megyek mert ez így nagyon szar. Próbálom a D-mannózt, grapefruit cseppeket, tőzegáfonyát egyszerre napi 2-szer mind háromból de eddig teljesen hatástalan. Ezen tényleg csak egy hosszabb antibiotikum kúra segíthet? 33 éves férfi.

2021. máj. 24. 10:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet szélesspektrumú kúra kell. Ilyenkor biztos ami biztos alapon, átmosnám minden fehérneműm magas hőfokon. Extrán figyelnék a tisztaságra wc használat előtt, mivel végbélfelől lehet e.colit a legegyszerűbben összeszedni. (Nőknél pont a hüvely, húgycső és a végbélnyílás közelsége emiatt rossz, te kicsit jobb helyzetben vagy) Szexuális kapcsolatban milyen a higíéne?😅 Sok sok folyadékot javasolnék doki mellett, esetleg kitapasztalni, hogy mi segít (pl kávé vagy cola elhagyása) és én mindenféleképpen elmennék orvoshoz, főleg ha fáj, kellemetlen.
2021. máj. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mármint, hogy hamarabb visszamenni. Nem kell szenvedned, mert ő szigorúan 2 hónapot mondott.
2021. máj. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1,5 hétig napi 4-5 gramm C-vitamin 2 részletben, sok folyadék.

Std vizsgálat

Szexuális partnernek is

Ill toaletthigiénia átgondolása

2021. máj. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem fáj, amíg volt barátnőm védekeztünk, colát és kávét egyáltalán nem iszok. Magas hőfokon szoktam mosni a fehérneműket.
2021. máj. 24. 10:58
 5/10 A kérdező kommentje:
Kb. 8 éve napi szinten 2-3-4 gramm c-vitamint fogyasztok + multivitamin, az edzés miatt.
2021. máj. 24. 11:00
 6/10 anonim ***** válasza:
És kimutatható a vizeletedben az E. coli?
2021. máj. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
2 vizelet tenyészetet csináltattam, a másodiknál már nem volt kimutatható csak az ondóban.
2021. máj. 24. 11:03
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor menj el bőr- és nemibeteg gondozóba!
2021. máj. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy 5 évig tartó E.coli fertőzésem, végül egy totális étrendváltás segített, de az is csak fél év után, el kellett hagynom tejtermékeket, könnyen felszívódó szénhidrátokat a cukor minden formáját ideértve, feldolgozott élelmiszereket, miközben meg tolnom kellett egy erős probiotikumot (több tízmilliárdos CFU). Illetve nekem a tablettás antibiotikumok nagyon nem jöttek be (kivéve a Zinnat - egyszer); viszont az ilyen italporosak eléggé hatásosak voltak - azt hiszem, hogy 3 g foszfomicin vagy mi a hatóanyaguk, többfélét is lehet kapni, két egymást követő este kell alkalmazni és mellettük majd utánuk is mannóz+tőzegáfonya, hogy ne kapjon léket a gyógyulás. Szerencsére a dm-ben találtam mindkettőt kb. elfogadható áron, mert ezek aztán nem kímélik a pénztárcát, ha hónapokig kell szedni őket.

Az AB kúrákkal az is a probléma, hogy azzal, hogy leirtod a bélflórádat (az italpor antibiotikum pl. a rövid alkalmazási idő és a folyadék forma miatt jóval kevésbé), azzal gyengül az immunrendszered is... szóval ilyenkor meg kulcsfontosságú, hogy gyúrjál a bélflóra helyreállítására is, különösen hogy az E.coli ott is elszaporodhat a kelleténél jobban.

2021. máj. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Fúú 5 év az nagyon durva. Zinnat-ot szedtem 500mg-osat 5 napig, aztán a 250 mg-osat 5 napig. Többnyire természetes ételeket fogyasztok (húsok, tojás, burgonya, zöldségek, gyümölcs... stb.) de azért szoktam feldolgozott élelmiszert is enni. Én is a dm-ben vettem tőzegáfonyát 2 gyártótól is meg d-mannose-t, abból csak a dm-eset. Amikor elkezdtem szedni az antibiotikumokat azóta szedek pre és pro biotikumot is. Múlthét előtti héten csütörtökön szedtem be az utolsó antibiotikumot de nem hatott. Következő hónap elején kérek időpontot a kontrollra, remélem ezúttal hatásos antibiotikumot ír fel majd az orvos.
2021. máj. 24. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!