Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ismerősöm 5 nappal az első...

Ismerősöm 5 nappal az első Pfizer oltása utána covidos lett. Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, nem a Pfizer hatásosságát akarom vitatni, engem is ezzel oltottak bő két hete, és tudom, hogy a teljes védettség a második oltás után 2-3 héttel lesz csak az igazi. Ugyanakkor elbizonytalanodtam, hogy mit tegyek. Külföldön élek, én az oltást viszont Pesten kaptam meg. Külföldi haveromat vasárnap oltották, majd hétfőn jöttek ki nála az oltási reakciók. Szerdán annyira rosszul volt, hogy csináltatott egy antigén tesztet, ami negatív lett. Előjöttek az Covid tünetei is: fejfájás, enyhe láz, gyengeség, fáradtság. Őénteken is csinált egy antigén tesztet, ami pozitív lett. Szombaton (azaz ma) pedig egy PCR tesztet, ami szintén pozitív eredményt hozott. A múlt héten és ezen a héten is többször találkoztam vele, 2 napja buliztunk is, meg ő is elment pár buliba. Nekem amúgy az ég világon semmi bajom. Teljesen jól vagyk Úgy gondolom, hogy mivel többször is (kb 6x) találkoztunk az elmúlt 2 hétben, ha elkaptam volna a Covidot, már lennének tüneteim, viszont teljesen jól vagyok, semmi tünetem nincs.


1. Magyarul vagy elkaptam én is, de mivel 2 hete már megkaptam az első Pfizert, valamekkora immunitás kialakulhatott, így ezért nincs semmi bajom. (Korábban már voltam covidos 2x is)


2.Nem kaptam el a vírust, szerencsém volt.


3.Később jönnek a tünetek.


Be kéne most pánikolnom, mindenkit értesítenem, akikkel összefutottam? Teszteljem magam vagy felesleges? Mi van ha tesztelem magam, és pozitív? Akkor lőttek a második Pfizer-oltás időpontomnak?



2021. máj. 29. 21:27
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
66%
Nem kell pánikolni, de szólj azoknak, akikkel találkoztál. Teszteltesd magad persze, mert ha pozitív vagy, akkor a többiek elkezdhetnek felkészülni (pl. vitaminbomba). Hát, akkor karantén. Nem kell már kivárni a 3 hónapot.
2021. máj. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
29%
Ha 2x voltál már covidos és 2 hete mekaptad az első adagot kötve hiszem hogy elkapnád.
2021. máj. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
82%

#2 Tegyük fel, elkapta 2020 áprilisban, 3 hónap alatt eltűnt a védettsége. Elkapta mondjuk augusztusban, ismét 3 hónap. Beoltották, 2 hét alatt kialakulhatott valamilyen szintű védettség nála, ami jelenleg csak annyira lehet jó, hogy a lefolyást gyengíti, vagy esetleg nem engedi a tünetek kialakulását sem, de ettől még a vírus benne lehet, csak kisebb számban (mert a szervezete már reagált időben). A kisebb szám miatt kevésbé fertőző, de ettől még lehet pozitív, mert benne van a vírus.

Szóval de, sajnos van rá esély. De kívánom, hogy ne így legyen.

2021. máj. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
83%
Mennyi ideje voltál Covidos? Én is voltam és a feleségem is, és fél évvel utána még mindig nagyon magas a védettségünk, leteszteltettük. Valószínűleg a tied is magas. Ráadásul megkaptad az első védőoltást is, ami azoknál, akik átestek rajta emlékeztető oltás hatású, olyan,mintha a másodikat kaptad volna meg. Jelentéktelen az esélye, hogy ismét elkaptad, és bárkit megfertőzhetnél.
2021. máj. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Én se gondolnám, pláne h tünetem sincs. Lehet hívni nagymama gyilkoló terroristának, de ha nincsenek tüneteim, én nem zárkóznék be. Szerintetek?
2021. máj. 29. 22:02
 6/25 A kérdező kommentje:
4-es: augusztusban és áprilisban.
2021. máj. 29. 22:06
 7/25 anonim ***** válasza:
72%
Mivel már 2x is átestél rajta és oltott is voltál, valószínűleg annyi antitested van, hogy rajtad ki se tudott jönni,mert azonnal legyilkolták🙂 Én kb. úgy vagyok, mint az első válaszoló. A saját megnyugtatásomra lőnék egy tesztet és értesíteném az érintetteket szükség esetén. Szerintem ha + vagy(nagyon kicsi esélyt látok), az lenne a legkisebb gond, hogy csúszik kicsit a 2. oltásod.
2021. máj. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
76%
#6 ha áprilisban volt, akkor a 3 hónap védettségben még amúgyis benne van, pláne 2 hetes Pfizer oltással (amitől egy hét után kezd el termelődni antitest). Ezesetben nem aggódnék nagyon.
2021. máj. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
63%

Ne oltasd be magad.

Ismerősöm mondja, hogy a kórházakban már több a covidos oltott, mint az oltatlan.

2021. máj. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
47%
9-es ő dolga.Ha ő akarja a vak-cinát hát akarja.A kérdés nem ez volt.Egyébként egyet értek veled és én sem kérek a vak-cinából
2021. máj. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!