Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ismerősöm 5 nappal az első...

Ismerősöm 5 nappal az első Pfizer oltása utána covidos lett. Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, nem a Pfizer hatásosságát akarom vitatni, engem is ezzel oltottak bő két hete, és tudom, hogy a teljes védettség a második oltás után 2-3 héttel lesz csak az igazi. Ugyanakkor elbizonytalanodtam, hogy mit tegyek. Külföldön élek, én az oltást viszont Pesten kaptam meg. Külföldi haveromat vasárnap oltották, majd hétfőn jöttek ki nála az oltási reakciók. Szerdán annyira rosszul volt, hogy csináltatott egy antigén tesztet, ami negatív lett. Előjöttek az Covid tünetei is: fejfájás, enyhe láz, gyengeség, fáradtság. Őénteken is csinált egy antigén tesztet, ami pozitív lett. Szombaton (azaz ma) pedig egy PCR tesztet, ami szintén pozitív eredményt hozott. A múlt héten és ezen a héten is többször találkoztam vele, 2 napja buliztunk is, meg ő is elment pár buliba. Nekem amúgy az ég világon semmi bajom. Teljesen jól vagyk Úgy gondolom, hogy mivel többször is (kb 6x) találkoztunk az elmúlt 2 hétben, ha elkaptam volna a Covidot, már lennének tüneteim, viszont teljesen jól vagyok, semmi tünetem nincs.


1. Magyarul vagy elkaptam én is, de mivel 2 hete már megkaptam az első Pfizert, valamekkora immunitás kialakulhatott, így ezért nincs semmi bajom. (Korábban már voltam covidos 2x is)


2.Nem kaptam el a vírust, szerencsém volt.


3.Később jönnek a tünetek.


Be kéne most pánikolnom, mindenkit értesítenem, akikkel összefutottam? Teszteljem magam vagy felesleges? Mi van ha tesztelem magam, és pozitív? Akkor lőttek a második Pfizer-oltás időpontomnak?



2021. máj. 29. 21:27
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Ha nem oltatod be magad, az a te bajod/felelősséged. Hál isten lekopogom, ma sincs semmilyen tüntetem. Családom, és ismerőseim nagy része is be lett oltva, és rendben vannak mind. :)
2021. máj. 30. 13:47
 12/25 A kérdező kommentje:

"Ismerősöm mondja, hogy a kórházakban már több a covidos oltott, mint az oltatlan."


Ez így önmagában nem igaz. Orvos ismerősei szerint olyan előfordult persze, hogy már benne volt a vírus az illetőben, és arra ráoltottak, 3-4 nap alatt pedig még nem alakul ki védettség. Heves oltási reakció alakult ki, amit pár nap alatt tudnak kezelni. Vagy az illető azért kerül kórházba, mert alapból 1000+1 problémája van. (Vitatom egyébként azt, hogy az idősekkel kellett volna kezdeni az oltakozást a fiatalabb korosztály helyett.)Illetve bátyám-neurológus-elmondása szerint aki aktív kezelésre szorul, azok nagy része nem kapta meg a védőoltást még.

2021. máj. 30. 13:52
 13/25 anonim ***** válasza:
53%
Naigen, sokan élik a nagymenő életét, mert megkapták az igazolványt 7 napon belül, csak azt nem tudják, hogy pl. egy szputnyiknál 2-3 hét mire elkezd termelődni antitest. Aztán nagy bajuk lesz, és mindjárt az oltásra fogják, hogy nem véd semmit, és oltottként kerülnek a statisztikába is, mert kutya nem nézi, mikor és mivel oltották be őket.
2021. máj. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
58%
Sosem akarjatok abbahagyni a rettegést? 😂
2021. máj. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Én spec. nem retteg, a kérdező sem magát félti. Te meg nem akarod abbahagyni az állandó kötekedést?
2021. máj. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Semmilyen oltás sem 100%, a Pfizer sem. Tesztet pedig minimum 5 nap után érdemes csinálni az utolsó találkozás óta. Addig fals negatív lehet. Szóval 5 napig otthon, aztán teszt. Ha nem akarod, akkor 10 nap otthon. Viszont számíts rá, hogy a teszt fizetős lesz, mert ingyen csak tüneteseket tesztelnek, kontaktokat nem. A gyorsteszt helyett pedig PCR javasolt, az pontosabb.
2021. máj. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
5 napja talalklztunk. Eddig semmilyen tunet nincs.
2021. jún. 1. 13:16
 18/25 anonim ***** válasza:
Attól még lehetsz tünetmentes fertőzött, és akivel találkozol, elkaphatja tőled. Szóval vagy teszt, vagy még 5 nap otthon.
2021. jún. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Ma leteszteltem magam: negatív.
2021. jún. 4. 21:10
 20/25 anonim ***** válasza:
A házi teszt nem jó, ha magadnak csinálod. A PCR ér valamit.
2021. jún. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!