Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Melyik kórtól féltek jobban :...

Melyik kórtól féltek jobban : a ráktól vagy az AIDS-től?

Figyelt kérdés
Érdekelne a véleményetek,hogy melyik betegségtől féltek jobban és miért (nyilván az ember egyiket se szeretné).
2010. aug. 24. 19:45
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Nyilván nagyon sajnáljuk! Nem lebecsüljük a rákot , csak véleményt írunk és reméljük,hogy nem kellesz megtapasztalni!! És senki nem vitatja,hogy a te szeretteid mindent meg nem tettek annak érdekében,hogy kigyógyuljanak belőle!!!! Mert az ember így könnyen dumál...
2010. aug. 25. 08:22
 12/20 anonim ***** válasza:

Sajnos a rák nagyon kicsi eséllyel védhető ki, küszködtünk vele eleget és mivel a családban nálunk gyakran előfordul sokkal óvatosabbak vagyunk mindenféle vizsgálatokra járunk , próbáljuk megelőzni sajnos kevés sikerrel, én rettegek tőle. Ezért írtam, hogy az a betegség amit úgy kapsz el jobban megelőzhető. Pl: AIDS. Nincsenek 1 éjszakás kapcsolataim és steril tűket használnak a vérvételemnél úgyhogy nincs veszély de a rákra való hajlam örökölhető és van amikor végig megy egy családon bármennyire vigyázol! 1 betegséget sem szabad lebecsülni és könnyű egészségesen , úgy , hogy nem láttatok haldokló rákos családtagot legyinteni, de ez nem ilyen egyszerű! Én lennék a legboldogabb ha azt írhatnám , hogy ez a betegség 100% ban kivédhető vagy gyógyítható, sajnos nem írhatom!

Csak azt kívánom nektek sose találkozzatok a rákkal sem és az aidsel !


Jó egészséget mindenkinek!

2010. aug. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Ápolónő vagyok és 1-2 dolgot azért leírnék mivel én is úgy látom fogalmatok sincs miről alkottok véleményt! 1 éves babák, 18 éves fiúk és 3 gyerekek kapnak rákot, válogatás nélkül! Mit előzöl meg egy 1 évesnél? Fogalmatok sincs erről az egészről! Láttam aidsos beteget is aki jön a gyógyszer receptjéért , saját lábon,tünetmentesen , megkapja és éli az életét! A legnagyobb gondja, hogy csak gumival sexelhet! Nézzetek utána az aids már nem veszélyes, kevesen halnak meg , gyógyszerekkel kordában tartható! Míg a rákos betegek szenvednek és sokszor kínkeserves nekik a vég! Látom nap mint nap, ahogy látom azt is aki 10 éve aids beteg! Nem csak látom , ott vagyok és végig élem!

Véleményt csak arról mondjon az ember amit ismer is!

Az okosoknak akik azt írják, hogy gyógyítható illetve megelőzhető teljesen, javaslom álljanak az 1 éves kislány ágya mellé és nézzenek a szemébe!

2010. aug. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

"első vagyok... pont az AIDS csinál ki...lesoványodsz és még nemi aktust sem tudsz létesíteni mással ha jó a lelkiismereted.

A rákot lehet gyógyítani, ha időben kezelik!!! Csak a végső stádiumban kell már a kemó."


Te vagy a legfogalmatlanabb!

Az aids-es betegek a 80 -as években voltak csak ilyen állapotban amit te írsz, míg a rákosok a mai napig így halnak meg, lesoványodva, nagyon rossz állapotban, hidd el ők sem sexelhetnek és ez a legkisebb problémájuk. Igen, van olyan is aki legyőzi a kórt, vagy akinél időben elkapják de ez nagyon kicsi % ugyanis ez egy nagyon alattomos betegség! És az a legrosszabb, hogy aki legyőzi sose nyugodhat meg teljesen mert pár év múlva előjöhet máshol és meghalhat. 20-30-40 évesek halnak meg és gyerekek hiába a kemó vagy bármi. nagyon sok műtét amik még elviselhetetlenebbé teszik az egészet.Van egy olyan betegünk akinek kivették az egész gyomrát és a vastagbélből pótolták, szerinted ő , hogy van ? És korántsem biztos, hogy felépül, csövek lógnak mindenhol, gyakorlatilag ketté van vágva és a harc csak most kezdődik!

2010. aug. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Egyértelműen a ráktól. Meg is lepődtem, hogy ennyien írják az AIDS-et.

Egyrészt Mo-n viszonylag kevés ember fertőzött HIV vírussal, tehát már annak az esélye is kevés, hogy pont egy fertőzöttel akadj össze. Meg ugye lehet védekezni gumival. Egy éjszakás kapcsolataim alapból nincsenek. Ha meg vkiben nem bízom meg, akkor csináltathatok vele egy tesztet...

A HIV vírus nem alakul ki csak úgy magától. Csak úgy lehetsz beteg, ha vhonnan elkapod...

De a rák...az elég sok dolog miatt kialakulhat. Genetikai okok, fertőzés...


"A halált okozó betegségek részarányai jól ismertek: az összes mortalitás 50 százalékát szív- és érrendszeri betegségek, 25 százalékát daganatos betegségek okozzák. "


"Éves halálozás Magyarországon (1997-1998)

AIDS: 20

Daganatos megbetegedésben elhunytak száma Magyarországon:

1999: 34500"

2010. aug. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Az AIDS-től például én azért félek,hogy nehogy valaki szándékosan fertőzzön meg, mert attól szerintem kevés borzasztóbb és undorítóbb dolog van... Az AIDS nagy részben kivédhető míg a rák nem... mind a kettő borzasztó és mind a kettő máshogy borzasztó..
2010. aug. 25. 15:44
 17/20 anonim válasza:
Rák. Azaz ami nem válogat, az AIDS ellen azért jobban lehet védekezni.
2010. aug. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Az átlagos aids betegek nem a 20-30 éves korosztály, új fertőzöttek már kevesen vannak, pontosan azért mert kivédhető és a média megtette a hatását ez ügyben, kevés az esély, hogy találkozol egy aidsessel, de ha mégis akkor sem tud megfertőzni ha te vigyázol, ha mindig gumival sexels nem kaphatod el, rajtad áll! A kórházakban pedig nagyon figyelnek erre, csak steril tűket használnak és minden vér ellenőrizve van! Az aids lecsengett már, alig foglalkoznak vele és nagyon jók a gyógyszerek, manapság az aidses beteg majdnem ugyanúgy élheti az életét mint bárki más. A 80 as években volt ez nagyon gáz, amíg nem ismerték fel és amíg nem voltak gyógyszerek és amíg mindenki fertőzött mindenkit, ma már egész más az aidsról alkotott vélemény mint akkor.

Ha te nem vagy heroinista (bár már a kábítószerfüggőket is ellátják steril tűkkel)és nem fekszel le mindenkivel-illetve védekezel- nem kapod el!

De rákos még lehetsz!

2010. aug. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
2010. aug. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Kivédhetetlen volt!17 évesen egyik napról a másikra jött a kór, 2 évig küzdött és reménykedett de a rák erősebb volt!


Pszichoszomatikus ugye?

2010. aug. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!