Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi a véleményetek a koronavíru...

Mi a véleményetek a koronavírus oltásról? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés

Koronavírusos fertőzött voltam enyhe tünetekkel. 23/F.

Az én családom be van oltva, Pfizert kaptak.

Kénytelen leszek én is elmenni oltásra, de félek, hogy milyen mellekhatásaim lesznek. Mert nem mehetsz külföldre csak ha be vagy oltva. Még foci meccsre sem mehetek el.


Mennyire biztonságos az oltás? Az szinte biztos, hogy nem zárja ki azt, hogy ne kapd el újra a fertőzést, de ha el is kapod, könnyű lefolyású lesz.

De Bele lehet halni? És miért? Miért keletkeznek halál esetek oltás után? Én attól félek a legjobban, hogy az oltás után meghalok.

Melyik oltás a legjobb szerintetek? Szputnik, Pfizer, moderna?

Szputnikról annyi, hogy nálunk szlovákiában óriási cirkusz lett belőle mikor meg vette a mi kormányunk.


Bele lehet halni az oltás után?

Miért keletkeznek oltás után haláli esetek?

Milyen mellekhatásai vannak az oltásnak? Mit tapasztaltatok?

Biztonságos? Kell oltás előtt csinálni komplett vér vizsgálatot?

Allergiás vagyok. Allergiásoknak milyenek voltak a mellekhatásai?


Köszi a válaszokat.


2021. jún. 2. 10:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én Pfizert kaptam, picit ittam utána (úgy értem alkoholt, első alkalommal aznap aznap egy kis sört, másik alkalommal egy kis bort), semmi bajom nem lett.


Első alkalommal reggel kaptam a szurit, annyit éreztem, hogy hirtelen - de már a szuri beadása után, még az esti vacsora elfogyasztása előtt, ehhez ittam a sört - kicsit álmos lettem és magamhoz képest nagyon korán, 20 óra körül elmentem lefeküdni és reggelig aludtam.


Második alkalommal még ilyen tünetem sem volt, kicsit hülyén éreztem magam, ennyi.


Aznap nem egyik esetben sem dolgoztam. Mindkét esetben másnap hoztam be a lemaradást.

2021. jún. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor hal bele a páciens, ha allergiás az oltás valamelyik összetevőjére, ekkor sokkot kaphat ami akár halálos kimenetelű is lehet, de épp ezért kell 20-30 percet várakozni a helyszínen beadás után, akkor gyors ellátást tudnak nyújtani ilyen esetben. Ez egyébként elég ritka.


Mellékhatásnak az oltási reakciókat szokták sokan nevezni, ez általában egy enyhe megfázás kaliberű tünetegyüttes, nekem pl. Szputnyik után 1-1 napig volt hőemelkedésem és izomfájdalmam a két dózis után. Párom Pfizert kapott, neki 2 napig fájt kicsit a karja az oltás helyén. Szóval semmi vészes, maga a covid kellemetlenebb volt.


Az "allergiás vagyok" egy borzasztóan tág fogalom. Mire vagy allergiás? Pollen? Macskaszőr? Mogyoró? Laktóz? Gyógyszerek? - Nyilván ettől függ.

Viszgálat nem kell, legalábbis Magyarországon. Erről helyi portálokon kaphatsz inkább infót, hogy külföldön mi a helyzet. Szerintem érdemes előtte egy antigén gyorsteszt.

2021. jún. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Porra vagyok allergiás, fákra, növényekre, amik most nyílnak tavaszkor. Gyógyszerre nem vagyok allergiás.
2021. jún. 2. 12:58
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

#3

A szénanátha semmit nem számít, ezen ne aggódj. :)

(Én is allergiás vagyok kb. mindenre ami belélegezhető, utánajártam. :D )

2021. jún. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!