Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért zárkózik el a kormány...

Miért zárkózik el a kormány attól, hogy aki kínai vakcinát kapott és nincsenek kimutatható antitestjei, kaphasson egy harmadikat, amikor már rengeteg vakcinánk van?

Figyelt kérdés
Miért az a válasz, hogy a baloldal oltásellensége az oka mindennek, és hogy sejtes immunválasz úgyis van? Amikor szakértők is egyetértenek abban, hogy az inaktivált víruson alapuló vakcinák nem adnak sejtes immunválaszt, tehát, ha nincs antitest, nincs védettség a kínai oltás esetében. Külföldi oldalakon is ugyanezt írják, sőt, általánosságban is (évekkel ezelőtti tudományos cikkek is), nem csak a mostani korona elleni oltásokkal kapcsolatban. Ezt azért nem lehet a baloldalra fogni.

2021. jún. 2. 18:35
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

#10: Többen elmentek a negatív antitest eredményük után T-sejtes immunválaszt is tesztelni (potom 45 ezer forintért), és ugyanúgy negatív eredményt kaptak. Egyvalaki osztott meg olyat a kínais csoportban, hogy ellenanyaga nem volt, de a sejtes teszt mégis gyengén bejelzett, de sajnos nem ez a jellemző.

Valaki posztolta, hogy az összes típusú tesztet elvégeztette, ami Magyarországon elérhető, hetekkel a 2. oltás után, ez több mint 100 ezer forintjába került és mind teljesen negatív lett.

2021. jún. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Kíváncsiságból kikerestem a csopiból, hogy milyen teszteket végzett el ez idős hölgy kínai után. Volt patikai gyorsteszt, Tüskefehérje elleni IgG ellenanyag, Nukleokapszid fehérje elleni IgG ellenanyag, Anti-RBD neutralizáló ellenanyagok, CD8+ T-sejtes immunválasz, CD4+


Egy cikk a témáról:

[link]

2021. jún. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Bocsi, véletlenül entert nyomtam, mielőtt befejeztem volna a hsz-t :D


Szóval: Kíváncsiságból kikerestem a csopiból, hogy milyen teszteket végzett el ez az idős hölgy a kínai vakcina után. Volt patikai gyorsteszt, Tüskefehérje elleni IgG ellenanyag, Nukleokapszid fehérje elleni IgG ellenanyag, Anti-RBD neutralizáló ellenanyagok, CD8+ T-sejtes immunválasz, CD4+ T-sejtes immunválasz index 1 (citotoxikus sejtek aktiválása), index 2 (ellenananyagképződés támogatása).

Ezek után mondja neki valaki, hogy "de tuti védett"...

2021. jún. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Mert az antitest nem a védettség, hanem a folyamatban lévő immunválasz jele. A védettséget a memóriasejtek adják. Emellett az is igaz, hogy a teszt a 12 féle antitestből csak 1-et mutat ki.
2021. júl. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

És ugyan mitől lesz neki memóriasejtes védettsége, ha nem is volt immunválasz? (ha lett volna, az hónapokig látszana még az oltás után)

És tényleg:

[link]

2021. júl. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Aki nem ért az immunológiához, ne akarjon okoskodni! Majd, ha csupa immunológus kommentjét olvassuk itt, akkor alakíthatjuk ki a saját véleményünket.
2021. júl. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

16-os

A tények idézése sem ér?

2021. júl. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Nem, mivel azokat is csak megfelelő képzettséggel lehet megérteni.
2021. júl. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Nekem jóval több van, mint 8 általános, így megértettem. Neked akkor nincs meg?
2021. júl. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Akár doktorid is lehet, ha az nem biológia/egészségtudomány, nem értheted.
2021. júl. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!