Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért érzem azt, hogy a...

Miért érzem azt, hogy a csókosok és a szerencsések kapják meg a jó vakcinákat?

Figyelt kérdés

Az EESZT oldalán csak a 3 legnépszerűtlenebb vakcina foglalható. Én vagy Pfizert, Modernát vagy a janssent preferálnám több szempontból is, de de lehet ezekre most megint heteket kell várni, mert sokan olyanok kapták meg, akik csak a kormány zsaroló politikája miatt oltották be magukat, pedig vagy nem érdekli őket az egész vagy oltásszkeptikusok. Sajnos én már december óta nem jutok az oltáshoz, míg olyanról is hallottam, hogy nem is regisztrált az illető, és pénteken beoltották. Az oltási stratégia teljes csődöt mondott.


Ki mit gondol az egészről?



2021. máj. 5. 15:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
46%
Mert irigy vagy. Egyébként minden vakcina jó.
2021. máj. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%

Olyan nincs hogy nem jutsz oltáshoz. Mindenki oltáshoz jut aki akar.

Én sem oltattam még, szintén a Pfizerre várok, de ha olyan sürgősnek érezném, bármikor lefoglalhatnék egy időpontot és beoltathatnám magam, csak nem Pfizerrel.

2021. máj. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
40%
Sztem jol erzed.
2021. máj. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
52%
Addig nem jutsz hozzá, amíg bele nem döfik a jónépbe az összes, raktárakban porosodó kínai szart. Ha kell a népnek, ha nem. A biznisznek mennie kell, akár zsarolással is.
2021. máj. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%

Részben igazad van. Daganatos betegek nem jutnak mRNS vakcinákhoz hónapok óta, csak mert egyesek indokolatlanul kívanságműsort csinálnak belőle, és kapcsolataik lévén fű alatt hozzájutnak... Meg ugye vannak csoportok, akiknek csak ez engedélyezett.

A másik probléma: miért csak ezeket preferálod? Astrára is lehet időpontot foglalni, és kb ugyanaz, mint a Jahnsen. Ha azt elfogadod, az Astrát miért utasítod el? Ugyanúgy EU által elfogadott (ha utazás miatt kell), ugyanúgy adenovírus technológia.

2021. máj. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
27%
Én kaphattam volna bármit, de nem kellett. Felajánlom neked.
2021. máj. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
25%
Nincs olyan hogy jó vakcina. Csak rossz és nagyon rossz van.
2021. máj. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%

Én is az első nap regisztráltam decemberben, 40-es vagyok, és csak 2-3 nappal azelőtt hívtak először, hogy mindenkinek megnyílt az időpontfoglaló, és persze csak a Sinopharmot "ajánlották fel" - azt tényleg nem kértem. De amikor már lehetett Astrát is kérni, első nap választottam időpontot. Más kérdés, hogy amikor pénteken kiderült, hogy bárki kaphat Pfizert, ha "elfárad" egy oltópontra, akkor nem volt kérdés, hogy mindent eldobok, és megyek. Nem azért, mert nem volt más fontos dolgom aznap, hanem mert ez fontosabb volt. Amúgy legalább 5 ember hívott vagy írt nekem aznap reggel, hogy tudok-e róla, pedig finoman szólva nincs nagy társadalmi életem. De lehozta az origo, az index és elhangzott a Kossuth Rádióban, ez szerintem elég ahhoz, hogy bárki tudhatott róla. És akit mondjuk nem engedtek el a munkából, még annak is lehetett esélye, mert több helyen még est 8-9 után is oltottak.

Más kérdés, hogy nem így és nem ilyen okból kellett volna ezt intézni, de hónapokig ülni itthon és várni a háziorvos sosem jövő hívására vagy Cilike SMS-ére sokkal rosszabb volt.

Amúgy amikor lényegében ugyanezt eljátszották az Astrával, akkor is odament egy csomó ember, akik nem is kaptak behívót, én nem haragudtam rájuk egyáltalán. Akkor én még azt sem tudtam, hol vannak oltópontok a környéken, mert a környezetemben még szinte senkit nem oltottak, max. a háziorvosnál. Ezt most nem hagytam ki.

De pár hét, és több vakcina lesz, mint amennyit el tudnak majd oltani. Most már senkinek nem kell sokat várni.

2021. máj. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%

Én ugyanezt érzem, kb. az összes ismerősöm be van már oltva, legtöbbjük pfizerral/modernával. Munkahely szervezésében, idős koruknál fogva vagy protekció (eü-s rokon stb) miatt kapták.

Borzasztó igazságtalannak tartom, amit pénteken csináltak, én februárban regisztráltam, erre előbb jut pfizer oltáshoz az aki 3 hónapja még vírustagadó volt, most meg rájött hogy védettségi igazolvány nélkül nem csinálhat semmit, és mázlija volt pénteken mert sorra került.

2021. máj. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
14%
A szerencsések helyett a pontos kifejezés a pofátlanok. A csókosok az stimmel.
2021. máj. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!