Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A kínai oltás után tényleg...

A kínai oltás után tényleg érdemes vérből tesztet csináltatni? 33 éves vagyok.

Figyelt kérdés
2021. jún. 3. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mennyire fontos neked megbizonyosodni a védettségedről. Ez persze a többi oltásra is igaz, csak ott kisebb azoknak az aránya, akiknek valójában nem hat.


De mivel 33 éves vagy, elég fiatal, hacsak nincs valami krónikus betegséged vagy nem olyannal laksz, aki veszélyeztetett, én nem fárasztanám magam a teszteléssel. Ha elkapod, akkor is valószínű az enyhe lefolyás.

2021. jún. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Fiataloknál kicsi az esélye, hogy nincs antitest. 60+nál már jópár esetben előfordul.
2021. jún. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
62%

Több indok is van rá, hogy miért nem érdemes tesztet csináltatnod. Egyrészt fiatal vagy még, az immunrendszered biztos jól reagált a kínai oltásra is, ezzel probléma csak 60 év felett szokott ritkán lenni.

Másrészt hiába nézeted meg az antitesteket, az a védekezésednek csak az egyik pillére, és antitestekből is több van. Vannak olyan amik a nukleokapszid fehérjékhez kötődnek, van ami az S fehérjékhez, és ezeken belül is több fajta van. A memória B és T sejteket pedig nem tudod mérni (kivéve egy új eljárás szerint de az nagyon drága), azok pedig legalább olyan fontosak, mint az antitestek. Ha nincs antitest, védettség még lehet attól.


Szóval szerintem ne agyalj ezen :)

2021. jún. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha sok penzed van nezesd meg. De ahogy az elozo valaszolo irta ne csak antitestesetnezzess.

Engem erdekelne, es ha majd lesz penzem megnezetem. En modernat kaptam de erdekel.


Amugy ha van antitest akarmennyire keves is, zazt mutatja volt immunreakcio az oltasra,igy haazigazi elo virussal talalkozol akkor is lesz. A termelodo antitestek igy is ugyis lebomlanak x ido utan, a lenyeghogy legyen ami termeli oket, amikor jon a korokozo. Persze konnyebb nem.nullarol indulni, de helyedben en se aggodnam halalra magam. Ettol meg melwg viz alatti szappnos kezmosas legalabb 20 masodpercen at eves elott, vecezes utan alap...es barmikor mielott az arcoehozszadhoz taperolsz😀

2021. jún. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!