Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi a francért zavarja némelyik...

Mi a francért zavarja némelyik embert, ha a másik nem oltatja be magát?

Figyelt kérdés
Engem, mint oltatlant egyáltalán nem érdekel, ha valaki úgy dönt, hogy beoltatja magát covid ellen. Ellenben az a tapasztalat, hogy az oltáspártiak lenézik, kigúnyolják, sértegetik, mindenféle konteósnak meg laposföld-hívőnek(?) nevezik azokat, akik valamilyen okból nem oltatják be magukat. Az ilyen embereknek ilyenkor mi a problémája? Ha ő beoltatja magát, akkor ő elméletileg védve van. Most ő ennyire aggódik értem? Vagy már megint csak a tipikusan magyarokra jellemző egymással szembeni ellenségeskedés és a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" gondolkodásmód beszél belőlük?

2021. jún. 13. 13:01
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
82%
Én sem értem, pedig oltáspárti vagyok. Semmi bajom azokkal, akik nem oltatják magukat (jó, azokkal van, akik összeesküvés elméleteket gyártanak a mindenről is, de az már egy másik szint). Ez az egész mindenkinek a saját dolga, engem meg mit érdekeljen addig, amíg rám nem veszélyes (és ha oltott vagyok, akkor elvileg nem az).
2021. jún. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
38%
Hát ha lesz negyedik hullám és megint mindent bezárnak, akkor ülhetek majd megint én is itthon...
2021. jún. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
41%
Azért, mert az oltás nem magánügy. Mi hiába oltatjuk be magunkat, ha mások nem. Azt kellene felfogni, hogy az oltás azért van, hogy a társadalomban ne terjedjen, mutálodjon. Nem csak azért, hogy túl éld...
2021. jún. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim ***** válasza:
71%

Személyesen nem gondolom, hogy ellenséges lennék. Más oltáspárti se az a környezetemben.

Én csak érvelni próbálok.


Egyrészt vannak betegségek, amelyekkel nem lehet oltatni, viszont az illető személyre nézve életveszélyes lenne a fertőződés.


Másrészt amíg nincs nyájimmunitás, addig terjed a vírus. Amíg terjed a vírus, addig több esély van mutációk kialakulására, ugyanis a mutáció lehetősége minden egyes, a fertőzött sejtben történő vírus gyártásakor fennáll és minél tovább terjed a kór, annál több a lehetőség a mutációk kialakulására.


Ha sok a fertőzött, akkor a kórházak telítve lesznek, az egészségügy leterhelődik, más betegségeket se lesz olyan egyszerű kivizsgáltatni, várólisták alakulnak ki illetve duzzadnak.


Te se tudhatod, a te szervezeted hogyan fog rá reagálni, amikor elkapod, mekkora vírusszám jut beléd, hajlamos lesz-e az immunrendszered túl erősen reagálni súlyos betegséget, poszt-COVID-ot vagy autoimmun betegséget kiváltva. Az orvosok lennének a legboldogabbak, ha tudnák, mitől függ, ki hogyan reagál a fertőzésre.


A COVID maga százszorosan, ezerszeresen veszélyes, mint az oltás, de aki az oltástól fél, az azt veszi észre, amikor nagy ritkán az okoz problémákat, de azt már ignorálja, amikor a COVID okoz problémát, ezerszer gyakrabban és nagyobb eséllyel.


Én személyesen senkit se laposföld-hívőzök le, amikor én "laposföldezek", akkor abban a kontextusban használom, hogy nehogy már a 4 laposföld-díjat szerző jómadárnak higgyünk, akik csak a "vitaminjaikat" akarják eladni.

2021. jún. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 B2man ***** válasza:
58%
Ha egy oltatlan megkapja a fertőzést, nem saját magát fogja hibáztatni...
2021. jún. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
66%
Mert működik a propaganda és a butább népnek fel sem tűnik miféle hatalmas ellentmondások vannak ebben az egész helyzetben és papagájszerűen ismételgetik egymásnak a vezetés narratíváját ami valójában csak a saját zsebüknek kedvez
2021. jún. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim ***** válasza:
62%
Azért mert azok az emberek akik a -mijé nem ótatsz- mantrát óbégatják, mindig keresnek egy ellenséget akiket valamiért lehet hibáztatni. Soros, migráncs, kommunisták stb... Ha ennek a bullshitnek vége lesz, találni fognak másokat akiknek mondogathatják a miattatok van ez-az-amaz. Tehát, nem az oltatlanokkal van bajuk hanem önmagukkal!
2021. jún. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:
65%
#3 Akkor talán hivatalosan is el kéne ismerni azokat a hatásos terápiákat amik működnek a covid ellen, talán tesztelni kéne a fertőzésen átesett embereket, hogy védettek-e és nem ész nélkül oltani minden élő embert, talán nem kéne egyből megbélyegezni és lejáratni azokat a szakembereket akik kritizálni merik az oltásokat és a jelenlegi helyzetet. Viszont amíg ez a helyzet, addig nekem ez az egész bűzlik és menjenek a kva anyjukba a vakcinájukkal.
2021. jún. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
84%

Mert sok ember szeret más életével foglalkozni. Rá akarják erőszakolni másra a nézeteiket, ahelyett, hogy elfogadnák, hogy másoknak joga van máshogy vélekedni bármiről.


Én az igazolvány miatt beoltattam magam, nem vagyok se az oltás mellett, se ellene, mindenki tegyen úgy, ahogy akar. Peace.

2021. jún. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 A kérdező kommentje:

"Azért, mert az oltás nem magánügy"

Pedig pont így kezelem, épp a kifejtésben leírt tapasztalatok miatt. Amikor bekerülök egy új közegbe, pl. új munkahely, akkor elég hamar megkapom a kérdést, hogy be vagyok-e oltva, ilyenkor mindig azt a választ adom, hogy semmi közöd hozzá/ne haragudj, de magánügy. Az pedig, hogy nem magánügy, társadalmi felelősség, meg hogy "az oltatlanok veszélyeztetnek másokat", amit a kormány is sugall, eléggé manipulatív szövegek.

Nekem eszembe nem jutna bárkit az oltásra bíztatni vagy lebeszélni róla. Nem kéne lebirkázni sem az oltottakat, sem konteósozni az oltatlanokat, illetve egyik félnek sem a saját nézetét a másikra tukmálni. Mindenki a saját maga belátása szerint döntsön. Bár mindenki úgy gondolkodna, mint az első hozzászóló.

2021. jún. 13. 13:52
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!