Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mire számítsak ilyen esetben?...

Mire számítsak ilyen esetben? tetanusz oltás/covid oltás

Figyelt kérdés

Szombaton egy műanyag tárggyal enyhén felsértettem a kezem, alig vérzett, felületi sebnek tűnt. Egy napra leragasztottam, de aztán, mivel nem fájt, hagytam levegőzni, szinte el is feledkeztem róla. Viszont ma kertészkedtem, amitől földes lett a kezem, ráadásul sikerült beletenyerelnem egy vakondtúrásba, pont a sebes résznél. A seb amúgy már majdnem begyógyult, de a bőr még nem forrt teljesen össze, a vágás helye egy csíkban kicsit piros, kb. mint mikor a papír megvágja az ember ujját.

Amitől tartok:

Három nappal a sérülés után fertőződhettem tetanusszal? Kell oltást kapnom? Mikor?

Szombaton kapnám a második adag covid-oltásom(Pfizer), de ha most tetanuszt kell kapnom, a koronaoltás mennyi idővel tolódik?

(Háziorvossal majd beszélek.)



2021. jún. 15. 21:09
 1/2 anonim ***** válasza:
83%
Ezért nem kell tetanuszt kapnod. Azt mély sebek esetén kell. Ugyan jó eséllyel volt tetanuszbaci a földben, amivel szennyeződött, az csak anaerob körülmények között, azaz levegőtől elzárva, mély sebben tud szaporodni. Mosd ki, betadinozd le (vagy mással fertőtlenítsd), további teendő nincs. Attól még persze nyugodtan beszélhetsz a háziorvossal is, jobb a szakemberekre hallgatni úgy általában.
2021. jún. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Alap esetben nem ajánlott, de mindig mérlegelni kell a kockázat-nyereség viszonyt. Ha pl. covid oltás után megharap egy igazoltan veszett kutya, akkor 100%, hogy beadják az oltást.
2021. jún. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!