Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Antitest tesztnél (magánvérvét...

Antitest tesztnél (magánvérvételnél) 250 AU/ml mennyire számít jó értéknek?

Figyelt kérdés
Kell PCR tesztet csináltatni ahhoz, hogy megigényelhessem a védettségi igazolványt, vagy anélkül is meg lehet?
2021. júl. 6. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Rajta kell lennie az eredményen amit kaptál, hogy mennyi a határérték. Ha afelett van, akkor értelemszerűen jó.

Nem kell PCR, a laborból kapott eredményre igényelheted a védettségit.

2021. júl. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
50 AU/ml a határérték
2021. júl. 6. 16:58
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor erre az eredményre megigényelheted a védettségi igazolványt.
2021. júl. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én is magánlaborban készíttettem utólagos antitest vizsgálatot és nem kellett PCR teszt. Az én szerológiai tesztemnél is 50 AU/ml volt a határérték. Az eredményem valamennyivel 100 felett volt, vagyis immunválasz detektálható volt, tehát áteshettem a fertőzésen, de nagyon enyhe formában, mert aki komolyan megbetegedett, annak 1000 felett is lehet az antitest vizsgálat eredménye. 3000 forintot át kellett utalni a Budapest Főváros Kormányhivatalának igazgatási szolgáltatási díj címen és a Közlemény rovatban szerepelnie kellett a teljes nevemnek és a "Védettségi igazolvány" szónak. A két dokumentumot (lelet + átutalás igazolása) elektronikusan feltöltöttem, kitöltöttem a kérelmet és két héten belül már jött is a kártya, igaz csak négy hónapig érvényes.

Fontos, hogy a labor által kibocsátott leleten hivatkozzanak a 60/2021. (II. 12.) Korm. rendeletre és szerepeljen rajta, hogy „az igénylő szervezetében a koronavírus elleni ellenanyag jelen van.”

2021. júl. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!