Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Milyen hátrányai lehetnek...

Milyen hátrányai lehetnek annak, ha valaki náthára gyógyszert szed?

Figyelt kérdés

Én szedek, mert a folyamatos orrfolyást elmulasztja, az orrnyálkahártya duzzanatát mérsékli. Ezen felül a 1,5 - 2 hetes náthából 5-7 naposat csinál.

Gondolom azáltal is segít, hogy nincs annyi termelődő váladék, amin szaporodni kezdenének a felülfertőződést okozó baktériumok.


Anno vitaminokkal, fokhagymával, teákkal kezeltem magam, katasztrofális eredményekkel.


Mégis sok helyen olvasom, hogy náthára gyógyszert szedni = ágyúval verébre.


Mégis mi lehet a hátránya a gyógyszernek?


Évente párszori paracetamol csak nem vágja tönkre a májat...


2021. júl. 7. 13:50
 1/10 anonim ***** válasza:

Milyen gyógyszert? Ez így elég általános.

Vírusos megfázásos fertőzésre nem szokták ajánlani az antibiotikumot, mert az baktériumra van. De lehet akkor is indokolt, ha bakteriális felülfertőződés lesz belőle, vagy annak megelőzésére. Ezt az orvos dönti el.

Paracetamol fájdalom és lázcsillapító. Azzal valóban nem sokat ártasz, főleg, a nem kell rendszeresen szedned.

2021. júl. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Paracetamolra gondolok, én azt szoktam szedni, de akár nem-szteroid gyulladáscsökkentőkre.
2021. júl. 7. 14:00
 3/10 anonim ***** válasza:

Hat azt tisztazzuk le azert hogy evi 1-2 alkalombol semmi nincs ha koveted a beteg tájékoztatót, de!. Normál esetben a nátha 1 max 1,5 heten belul elmulik es ezekből is csak az elso par nap nagyon rossz.

A náthát virus okozza, tehat igazabol az immunrendszered az ami tud neked segíteni, gyógyszerrel csak gyengiteni fogod. Egy olyan alap betegséget mint a natha tuneti kezeléssel kellene csak enyhiteni (spray).

A paracetanol meg amugyse nagyon jo hírű gyogyszer.


Szoval összefoglalva: nem gaz, de ha téli időkben havonta kellene szedned mert olyan sűrűn jön elő, akkor inkabb gondolkodj el azon hogy az immunrendszered elég erős e. En mindennapos suli, buszozas, bandazas stb mellett max 2 vagyok náthás egy évben, 1x meg mandulagyullasasos vagy influenzas. (kovid előtt értendő nyilvan, miota bejott nem is voltam beteg (

2021. júl. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Tudtommal gyulladásos góc a szervezetben tud gyakori felsőlégúti fertőzést okozni, vagy fül-orr-gégészeti jellegű eltérések is. Nem lepődnék meg, ha a reflux is ezt okozná azáltal, hogy az irritált nyálkahártya helyi immunitása csökken.


Viszont a környezetemben azért mások is vannak, akik annyiszor kapnak el valamit, mint én, nem feltétlen érzem szükségét emiatt kivizsgálásnak (bár refluxos az vagyok).



De ne vigyük el erre a kérdést.



Szakmabeli vagy?


Már miért gyengítené az immunrendszert a paracetamol?

Miért ártana évente párszor?

2021. júl. 7. 14:30
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha beteg vagy és nem javul, nem múlik el magától, akkor menj orvoshoz. Majd ő ír fel gyógyszert, ha szükséges.
2021. júl. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Váladéktermelődést és nyálkahártyaduzzanatot csökkentő gyógyszer nélkül jóformán sohasem javult nálam, gyakran lett szövődményes is, gyógyszerrel meg nálam is elmúlik, ahogy lennie kell.


Tudom, hogy orvos kell, voltak olyan szövődmények, hogy megtanultam.



Még mindig nem értem, miért nem javasolt a gyógyszer. 😃

2021. júl. 7. 14:35
 7/10 anonim ***** válasza:
Az antibiotikum nem javasolt. Meg semmi olyan, ami nem is a te betegségedre van. Mit olyan nehéz ezen megérteni?
2021. júl. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A NeoCitran nem egy náthára van? Vagy a Coldrex?


Ezekkel és a hasonlókkal mi a gondja annak, akinek gondja van velük?

2021. júl. 7. 16:58
 9/10 anonim ***** válasza:
Senki nem írta, hogy ez gond 😁
2021. júl. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mármint te nem írtad, de sokan szokták írni. Őket kérdezem, hogy miért?
2021. júl. 7. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!