Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van olyan covid teszt, ami...

Van olyan covid teszt, ami azt mutatja ki, hogy korábban átestem-e a fertőzésen úgy, hogy a védőoltás miatt kialakult védettséget NEM mutatja ki? Ha van, mi a neve, hol lehet ilyet csináltatni?

Figyelt kérdés

Már megkaptam a 2. védőoltást is, viszont szeretném kideríteni, hogy a védőoltás előtt átestem-e a covidon. Keresgéltem a neten, de nem írják sehol, hogy a védőoltást is kimutatja-e vagy sem a teszt.


Nem érzem jól magam egy ideje, neten poszt-covid tünetek közül sok stimmel, már voltam orvosnál és minden rendben volt (labor, vérnyomás, ételallergia, stb.)



2021. júl. 13. 15:39
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Ha N protein elleni antitestet néznek, az az oltások közül csak a kínait jelezheti, ha nem azt kaptál, akkor fertőzés után lesz csak pozitív.

Minden más oltás csak S ellenivel mutatható ki.

Fizetősen kb. minden laborban megcsinálják az N ellenit.

2021. júl. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%

Kicsit elkéstél. Ezen az oltás előtt kellett volna gondolkodnod. Mégis hogy tudná kimutatni? Azt mutatja, vannak-e antitestjeid. Covid után és oltás után is azt termeli a szervezet. Ugyanazt. Szerinted majd kiválogatja neked?

Kevesebbet olvasgass a neten és máris nem leszel "post covidos".🙄

2021. júl. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
38%
Nem, nincs ilyen teszt, nem mutatható ki, hogy betegségtől és/vagy oltástól van-e antitested.
2021. júl. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

Van ilyen. Több helyen is csinálnak, amit linkelek csak egy a sok közül. Nézd meg a lakóhelyeden hol csinálnak ilyet.

[link]

2021. júl. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

2 megoldás lehet:


1. Nukleokapszid elleni antitest mérés, ha nem kínaival oltottak

2. Sima antitest mérés, azonban ha extrém magas az érték, akkor jó eséllyel átestél már előtte (10000-es nagyságrend).

2021. júl. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az értelmes válaszokat! :)
2021. júl. 13. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!