Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Vajon torokgyulladás, esetleg...

Vajon torokgyulladás, esetleg koronavírus fertőzés?

Figyelt kérdés
Már tegnap éreztem némi nyelési nehézséget, de nem tulajdonítottak neki nagy jelentőséget. Reggelre azonban már be is lázasodtam, melyhez kínzó torokfájdalom is párosult. Először egyből a Covid fertőzés jutott eszembe és rendesen be is pánikoltam. Mindkét oltásomat(hozzáteszem Pfizer-t) már júniusban megkaptam. Bár azért nem tudom, mennyire vagyok védett, hiszen autoimmun betegségben is szenvedek. Aztán elkezdtem gondolkozni azon, hogy lehet a sok hangos beszéd áll a háttérben. Mivel a helyi utánpótlás sportban tevékenykedem, nagyon hangosan szoktam beszélni. Vajon melyik-re van nagyobb esély? Elkaptam a koronavírus-t vagy torokgyulladásom van? Esetleg valami más?

2021. júl. 21. 16:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát ha lázas is vagy biztos nem a hangos beszédtől fáj a torkod. A többit egy orvos tudja megállapítani.
2021. júl. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy be vagy oltva, egyáltalán nem biztos, hogy nem kaptad el a covid-ot. Az oltás alapvetően annyit segíthet (már ha segít, kialakul "védettség"), hogy csökkentHETi a vírus lefolyásának súlyosságát. Tehát lehet covid de ennyiből ez még nem derül ki. Szerintem ez valami nyári nátha lesz torokgyulladással de menj el orvoshoz és akkor kiderül.
2021. júl. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!