Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A koronavírus miért nem öl...

Jakobinus kérdése:

A koronavírus miért nem öl nyáron?

Figyelt kérdés

[link]

Ugye Anglia jelenleg a delta variáns meleg ágya. Ott van a legtöbb eset, már mindjárt annyi mint a legutóbbi hullámban, mégis valahogy a halottak eltűntek. Azt megérteném hogyha nyáron nehezebben terjedne a vírus, de ha már egyszer elkaptad akkor ugyanazokat a dolgokat okozza az emberi szervezetben évszaktól függetlenül, nem? Vagy akkor lehet hogy ennyire veszélytelen lenne a delta variáns? Ez nekem magas. 🤔



2021. júl. 25. 09:14
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
31%
20! nem józan paraszti ész, hanem több száz év tudományos ismeret dolgozik ellened, konkrétan úgy Edward Jenner óta tudjuk, hogy a vakcinák, hogy működnek, -sőt ami azt illeti a kínaiak már korábban immunizáltak, csak primitívebb módszerrel- csak te kicsit le vagy maradva úgy tűnik. Most komolyan neked bizonyíték kell arra, hogy van olyan, hogy immunrendszer? Mert gyakorlatilag ezt várod el.
2021. júl. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
40%

Egyébként, valaki itt emlegette Izraelt, hogy ott mennyire "nem működnek a vakcinák", nos akkor két legyet egy csapásra:


[link]


a lényeg, hogy ne legyen sírás, hogy nem olvasunk ennyit:


"the two-dose vaccine still works very well in preventing people from getting seriously sick, demonstrating 88% effectiveness against hospitalization and 91% effectiveness against severe illness, according to the Israeli data published Thursday."-értsd. a Pfizer oltásról van szó.

2021. júl. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
66%

21


Meg mindig varom a forrasokat, amik igazoljak az allitasodat.


Csak egy linket kuldj vagy jelolj meg valami forrast, kerlek.

2021. júl. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
53%

Ja bocs most olvastam az utolso kommentedet.


Szoval begoogliztal valamit, es az elso oldalon levo valamelyik neked szimpatikus linket becopyztad ide.


Vagy van valami oka, hogy a virus-vakcinak hatekonysagat pont a cnbc.com-mal szeretned bemutatni ami fokent gazdasagis hirportal? Ramentem a hyperlinkjeikre, de sehol nem kozolted tanulmanyokat, meg hogy azok hogyan keszultek volna. Csak ideztek mas hirportalakrol, esetleg egy ket szo ilyenektol hogy Pfizer meg Fauci mit mondott.


Olyat keressel (nem fogsz talalni), ami mondjuk [link] van, vagy webmd vagy healthline meg egy par ilyen, akik hivatkoznak tanulmanyokra, rendesen elvegzett statisztikakra.


Hidd el, ha en is azt csinalnam amit te, en is tudnek ellenpeldat felhozni, de nem teszem, mert az nem objektiv.

2021. júl. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
25%

23-24! Én egy dolgot kérek!


Egy olyan tanulmányt, hivatkozásokkal, amik arról írnak, hogy az emberben nem alakítható ki immunitás egy kórokozóval szemben! Csak mondom, akkor itt az ideje, hogy újraírjuk az immunológiát.


Csak egy linket kuldj vagy jelolj meg valami forrast, kerlek.

2021. júl. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
72%

25


Nagyon pontatlan vagy, es nem tudom miert allitasz be ugy, hogy mintha azt gondolnam, hogy az emberben nem alakithato ki immunitas?


En nem tudom hol kezdtel teljesen megzavarodni, de jelzem akkor, hogy en nem igy gondolkodom.


Menjunk vissza a legelejere, ahol kezdted a dolgaidat.


Azt allitottad, hogy "Az oltások megakadályozzák a halált és a kórházba kerülést.".


Ezt igy kijelentetted, mint 100%, bomba biztos, megcafolhatatlan tenyt.


En nekem ezzel az a bajom, hogy ez nem igaz minden korcsoportra, minden vakcinara, minden alapbetegseg jelenleteben.


Mar ha annyira nyomod itt a tudomanyokat meg a szakertoket.


De te ezeket a kriteriumokat figyelmen kivul hagytad es beoklendeztel valami szerinted nagyon tutit, meg beszelsz itt legycsapasokrol.


Erre kertem en, hogy kuldjel mar nekem olyan forrast, ahol konkretan vagy akar kozvetetten ezt allitjak vagy alatamasztjak, hogy minden korcsoportra, minden vakcinara, minden alapbetegsegre rahuzhato ez a teoria-fantazia.


Meg a leghubb "oltasrajongo" is ezen azert felkapja a fejet, mert ilyet senki nem allitott meg soha a jelenlegi covid variansokkal szemben, sot.


Meg azert akkor ne felejtsd ki azt sem, hogy a vakcinaktol is viszont meghalnak emberek, kerulnek korhazba, igaz nem sokan.


Szoval leirom utoljara, tisztan, hogy ertsd mit kerek meg befejezd mar ezt a mellebeszelest meg hulyeskedest:


****************


Kuldjel legyszives nekem olyan forrast, ahol konkretan vagy akar kozvetetten ezt allitjak vagy alatamasztjak, hogy univerzalisan (peldaul korcsoport, alapbetegseg jelenlete, oltas minoseg) kimondhato, hogy a jelenlegi problemat okozo covid es variansai elleni vakcinak kerdes nelkul, ahogy te irtad, idezlek "Az oltások megakadályozzák a halált és a kórházba kerülést.", mert ez a mondat igy onmagaban nagyon pontatlan, felrevezeto, nem alatamasztott, nagyon konnyen megcafolhato kijelentes es nagyon konnyen be lehet bizonyitani az ellenkezojet."


****************

2021. júl. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
57%

Gondolom hiába hozok neked bármilyen hivatalos forrást, mindegyikre azt fogod mondani, hogy kamu.


Bár a korábban te is arra hivatkoztál, hogy "miért emelkedik akkor a kórházban ápoltak száma?", tehát gondolom a brit kormány hivatalos statisztikáit elfogadod, mint adat...


Napi esetszámok: [link]

Napi kórházba kerültek: [link]


Az előző hullám csúcsa a 7 napos mozgóátlag alapján január 1-jén volt, ekkor ez az érték 61236 volt. Ugyanebben a hullámban a napi kórházbakerülések csúcsa január 9-én volt a mozgóátlag alapján, ez a szám 4232 volt (tehát 8 nap után követte le a kórházi betegek száma az esetszámot - ez egybe is vág a Covid természetével, ami általában enyhén indul, majd kb. 1 hét után szokott súlyosra fordulni, ha valaki hajlamos rá). A két szám aránya elég jó mérőszám ahhoz, hogy az oltások hatását megfigyeljük. A 4232 a 61236-nak a 6,91%-a.


A mostani hullám csúcsán már túl vagyunk, az július 15-én volt, ekkor az esetszámok mozgóátlaga 47926 volt. A kórházba kerülések esetén az eddigi legmagasabb (egyben a legfrissebb) adat a július 22-i, ami 945. Jól látható, hogy növekvő tendenciát mutat, azonban közel sem olyan meredek a görbe mint a január 1-9. közötti időszakban. Ráadásul a hullám tetőzése már megvolt július 15-én, tehát a kórházba kerülések esetén is csökkenés várható kb. július 25-től (majd ha frissítik a statisztikákat, érdemes lesz megnézni). A 945 a 47926-nak az 1,97 százaléka, vagyis egyértelműen lényegesen alacsonyabb a mostani hullámnál ez az érték, mint a korábbinál, ami egyértelműen azt mutatja, hogy magas átoltottság mellett jelentősen visszaesik a kórházba kerülők száma (akik amúgy tippre az oltatlanok közül kerülnek ki...)

2021. júl. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
68%
Egyébként nem esik le neked, hogy 2 különböző emberrel vitatkozol?
2021. júl. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
68%
Egyébként sehol nem írtam, hogy biztosan, 100%-ban megakadályozzák a halált és a kórházba kerülést. Csak rövidre fogtam a válaszom, de a lényeg az, hogy populációs szinten jelentősen csökkentik mind a halálozási, mind pedig a kórházba kerülési arányt.
2021. júl. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
42%

28! Nem tűnik fel neki!


Amúgy most nézem a pontozást, neked nem gyanús, hogy az ő válaszait egy rakás 70 és 75%-os válaszoló pár perc alatt felpontozza? figyeltem amúgy és én írtam két választ neki 17:18-kor és 21-kor egy órával később 18:20 körül még nulla értékelés volt rajtuk, mert pont akkor néztem ide, majd ő beírt 18:35-kor és 42-kor, és pár perc múlva kapok 5-6 negatív értékelés, ő meg ennyi pozitívat, miközben ennyi 75%-os válaszoló az előző oldalakon sem pontozott. Most nincs itt, nincs sehol a rakás 70-75%-os "válaszoló". Amint megjön majd téged is lenulláz(nak).

Szóval ez is "érdekes", nem? Na nem mintha céloznék valamire...

2021. júl. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!