Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit tudtok a perui covid...

Mit tudtok a perui covid lambda variánsról?

Figyelt kérdés

Nagyon riasztó híreket halottam, sokan halnak meg benne, fiatalok is, nagyjából hasonló arányban, mint mások.

Nem tudom, mi az igazság, meg azt sem, hogy mennyire hatnak rá az oltások?

Tud erről valaki valamit?



2021. júl. 26. 22:08
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
90%
Xd
2021. júl. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:

Megnézheted, ezt találtam:

[link]

2021. júl. 26. 22:15
 3/46 anonim ***** válasza:

Még a Delta sem ért ide, de már a Lambdától, sőt valaki írt a Kappáról a napokban, szóval az egész #&@ görög ABC-n végig mehetünk, és mind kib@#&*ttul Qrva veszélyes... legalábbis ezt mondják. Szóval majd meglátjuk.


[link]


A Lambdáról még csak angol nyelvű cikkek vannak:

[link]


Ó, találtam a Lambdáról magyar cikket:

[link]


[link]


A Deltáról viszont egyre több magyarul is:

[link]



Szóval egyenlőre ennyi.

2021. júl. 27. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy volt már ilyen.

Bizonyára hallottál a spanyol nátháról, az is jelen volt a fronton már 1916-ban, talán 15-ben is és eleinte alig volt veszélyes, csak a sebesülésben legyengült emberek közül haltak meg néhányan, vagy ugye akik a lövészárokban való életmódban teljesen tönkrementek.

Ahogy telt az idő, egyre durvább lett, a háború végén meg a hazatérő katonák széthurcolták a világon és iszonyú járvány lett, többen haltak meg benne, mint magában az első világháborúban és a trend hasonló, egyre durvábbak a mutációk, tartok tőle, hasonlóvá válhat.

Abban a fiatal felnőttek haltak meg a legtöbben, itt is közelít, egyre több a fiatal áldozata a vírusnak,

A spanyol nátha ellen nem volt oltás, viszont akkoriban nem volt azért ilyen kicsi a világ, mindenhová nem jutott el, a kettő szerintem kompenzálhatja egymást.

Attól tartok, az új variánsok ellen majd nem is lehet vakcinát csinálni, mert azt olvastam, semlegesíti az antitesteket, de lehet, hogy tévedek, magyarul sem értem az orvosi szakszavakat, nemhogy angolul.

2021. júl. 27. 05:23
 5/46 anonim ***** válasza:
Milyen szakszavakat nem értesz? Hátha tudok segíteni...
2021. júl. 27. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 A kérdező kommentje:

Például a fenti WHO-s linkből

antibody neutralization

Antitest semlegesítésnek gondolom, ami a vakcinák hatását gyengítheti talán.

2021. júl. 27. 05:40
 7/46 anonim ***** válasza:
Pontosan: antitest semlegesítés. Hát akkor ez tudod. Egyébként sok mindent ki lehet következtetni. Nekem csak annyival könnyebb, hogy az eü. suliban tanultam orvosi latint, és a sok angol kifejezésben fel lehet ismerni a latin szavakat.
2021. júl. 27. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:
Fiatal koromban én is tanultam latint, de már alig emlékszem és angolul sem tudok valami jól. Azt sem tudom, mennyire veszélyes ez az antitest semlegesítés, vagyis hogy milyen mértékben kevésbé hatnak a védőoltások, illetve, hogy az is lehetséges, hogy egyáltalán nem alkalmazható az antitest terápia, vagyis a vakcinázás?
2021. júl. 27. 05:51
 9/46 anonim ***** válasza:
86%

Hát igen, ez ilyen, amikor az ember utána néz a dolgoknak.

Ezért is furcsa, hogy annyira erőltetik a 3. oltást. De aki akarja: tegye.

Nem kéne kötelezővé tenni sem az egészségügyieknek, mivel a vérükben a normál immunizációnak a többszöröse található, tehát erre ráoltani, őszintén szólva feleslegesnek tartom. DE ez az én véleményem.

Nekem szó szerint visszataszító, amit a kormány művel, hogy nem kötelező az oltás, de különböző módszerekkel kizsarolja az emberekből, és presszionálja őket rá. Viszont ez megint csak magán vélemény.

Gondolom, majd ezt is "nem hasznosnak" ítélik, akik tűzzel-vassal az oltás mellett állnak... mondjuk nekem ez is mindegy, mert a véleményem, az enyém, s ettől még nem változik meg.

2021. júl. 27. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:

Az a baj ezzel, hogy ilyen helyeken, mint nálunk el lehetett volna érni nyájimmunitást és akkor a járvány kifutott volna, már ennyi átoltottsággal is elég jól lecsendesült, ami jelenleg volt.

Sajnos nem érünk vele semmit, mert a világ többi részén, sok helyen minimális az oltottság, ugyanúgy tombol a járvány és kifejlődnek olyan mutációk, amik ellen az oltások sem hatnak, meg talán nem is lehet ellenük vakcinát alkalmazni, ráadásul egyre gyilkosabbá válik a kór, aztán eljutide is, ahogy először is tette.

Az immunrendszer nem sokat ér a fertőzés ellen, mert a vírus kicselezi, így a legerősebb ember is meg tud fertőződni. Abban persze segít, hogy a kialakult tüdőgyulladást jobban átvészelheti egy teljesen egészséges ember és nem fullad takonyba feltétlenül, de ha gyilkosabbá válik a kór, akkor megette a fene, lehet, hogy ez lesz korunk pestise, mert még aligha van vége, a fél világ megkrepálhat benne.

Mondjuk szerintem túl sokan vagyunk a Glóbuszon, csak ugye nem tudjuk, hogy melyik fele, lehet, hogy az, amelyikben mi is benne vagyunk.

Azért remélem, hogy nem olyan veszélyes, vagy hogy kitalálnak majd ellene valamit, ha mégis, vagy ha nem, hát kisnyúl.

2021. júl. 27. 06:43
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!