Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért gyógyulok így gyorsabban...

Miért gyógyulok így gyorsabban? Mi erre a logikus magyarázat?

Figyelt kérdés

Amikor magas lázam van és már a lázcsillapítók sem segítenek semmit. Minden bajom van még a hangszálaim is begyulladnak...

És maszturbálok egy jót. Aztán még kétszer aznap. Majd másnap is és akár már két nap alatt túl vagyok a vírusfertőzésen. Míg amikor nem ezt csináltam akkor meg legalább két hétig szenvedtem annyira beteg voltam.


Például az influenzát sokszor elkaptam és egy hétig levert voltam, minden bajom volt. Mióta azt csinálom hogy betegen is játszok a gyíkommal sokkal gyorsabban túl vagyok a betegségeken.



A háziorvosomtól nem merem megkérdezni ezt, mert félek hogy bolodnak nézne.



#betegség #maszturbálás #víusfertőzés
2021. júl. 30. 10:07
 1/6 A kérdező kommentje:
Miért nem válaszol senki? :( Tényleg butaság?
2021. júl. 30. 12:53
 2/6 krwkco ***** válasza:

Ha lenne ilyen hatás, a tudomány már rájött volna. A kutatók is emberek, sőt többségükben férfiak.

Ezzel szemben csak egy bizonyított és nem placebo vagy kedély javító hatásról találhatóak közlemények:

"a prosztatarák kialakulásának esélye csökkenthető a gyakori maszturbálással."

[link]

2021. júl. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Senior Séf ***** válasza:
46%

"Ha lenne ilyen hatás, a tudomány már rájött volna."

Régóta ismert tény, hogy az orgazmus erősíti az immunrendszert.

2021. júl. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Erősíti az immunrendszert? :O

Pontosan hogyan?

2021. júl. 30. 19:42
 5/6 anonim ***** válasza:
En azt tudom, hogy orgazmus utan endorfin szabadul fel. Ettol jobban erzed magad.
2021. júl. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Senior Séf ***** válasza:
100%

Az immunrendszer hatalmas adag energiát használ el naponta, legalábbis, ha hozzájut. Csakhogy a mai ember

Na várj, elölről kezdem. Tehát talán hallottál már szimpatikus és paraszimpatikus idegrendszerről. Őseink idejében az előzőt a vadászat jelentette, utóbbit a zsákmány elkészítése, lakomázás és emésztés. Tehát a szimpatikus idegrendszer (üss, vagy fuss" állapot) jószerivel csak percekre volt bekapcsolva. Ez így volt jó, mert csak amikor valóban szükség volt rá, akkor fordítódott nagy adag energia az izmok és idegrendszer működtetésére. Utána a paraszimpatikus üzemmód kapcsolt be, amikor is nem vonódik el az immunrendszer optimális működéséhez szükséges energia. A mai ember folyamatos stresszben él. Itt nem csupán a külső, látványos, nyilvánvaló stresszforrásokra kell gondolni, mint tanár/főnök/szülő/gyermek/élettárs, közlekedés, stb, hanem a csendes, belső stresszforrásokra is, mint pl a felborult cirkadián ritmus, álmatlanság, folyamatos toxinterhelés, a vércukor ingadozása, a nem megfelelő táplálékok, a monitorok kék fénye, stb. A ma emberének tehát minden energiáját az állandó feszültség, készenléti állapot köti le.

Az orgazmus során felszabaduló dopamin nagy adag plusz energiával ajándékozza meg testünket, az endorfin pedig gondoskodik róla, hogy a bolygóideg "váltókapcsolója" paraszimpatikus üzemmódba kapcsoljon, s ekképpen az energialöket elérhetővé váljon az immunrendszer számára.

2021. júl. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!