Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Egyre tobb az olyan fertozott,...

Egyre tobb az olyan fertozott, aki a harmadik oltas utan is elkapta a koronavirust! Errol mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Szinte mar ravettem magam, hogy rendben, megyek es felveszem az oltast, de most ujra elbizonytalanodtam. Raadasul ezek a betegek kozul a tobbseg az elvileg leghatekonyabb Pfizer oltast kapta...

Oszinten, mennyi adagot akarnak meg rasozni az emberekre? Teszem hozza, jo penzert...

Nyilvan csokken az esely, hogy elkapom es a szervezetem is valoszinuleg konnyebben kuzdi le a virust, de amit most csinalnak, azt eros tulzasnak tartom! Se vege se hossza nem lesz az oltakozasnak. Azt is el tudom kepzelni, hogy kotelezove teszik vagy mas uton rank kenyszeritik (ami mar valamilyen szinten elkezdodott) es kotelezo lesz evente 2x beadni a vedooltast. A gyartoknak nyilvan erdekukben is all...



2021. aug. 18. 07:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%
Augusztus 1. óta van 3. Oltásra lehetőség, amit kb. 120 ezren kaptak meg. Aug 1. óta kb. 1500 fertőzöttet detektáltak, de kétlem, hogy mindenki megkapta volna a 3. oltását közülük. Hol az a rengeteg ember?
2021. aug. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Ypszilon1980 ***** válasza:
91%
1-es jól írja. 3.oltás csak most indult el, nincs még ilyen statisztika,még az utána való védettség sem alakult ki rendesen azokban akik ezt megkapták.
2021. aug. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Nem Magyarorszagra gondoltam, de szerintem lesz itt is pelda. Konkretan Izraelrol olvastam, ok vannak a toppon ami a beoltottak szamat illeti.

En Nemetorszagban elek es itt sokan kaptak el a masodik oltast kovetoen.

2021. aug. 18. 08:36
 4/16 anonim ***** válasza:
72%

Valóban, izraeli adatok azt mutatják, hogy a 3. dózis csökkenti a fertőzöttség esélyét:


[link]

2021. aug. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%

Én nem hiszek semmilyen statisztikának, ki tudja, mi igaz belőle. A józan eszemnek hiszek, lassan 2 éve van járvány és ezalatt egyszer sem voltam beteg, pedig végig jártam emberek közé, külföldön is voltam, ha akkora járvány lenne, már el kellett volna kapnom. Lehet el is kaptam, csak nem volt tünetem. Kétszer beoltattam magam, de azt is csak az utazás miatt tettem, többször nem fogom, minek? Ha úgysem ér semmit, mert jön a covid XS Pro delta omega variáns, akkor igazán mindegy, hogy oltva van-e az ember. Főleg fiatalokat felesleges ezzel zaklatni, nagyobb eséllyel esik rám egy tégla az utcán sétálva, minthogy a vírustól bajom legyen. Oltassa magát az, aki fél, a többieket békén lehet hagyni.


Amúgy addig riogatják az embereket ezzel, ameddig csak akarják, a többség olyan buta, hogy mindent elhisz a médiának. Ha azt mondják, hogy holnap piros hó fog esni és gyorsan köss biztosítás a házadra piros hó károk ellen, a biztosítók nagyot kaszálnának :D Na így van ez a vírussal is, bármit bekamuzhatnak, úgysem a saját szemüknek hisznek az emberek, hanem a híradónak. Ennélfogva évek múlva is nyomathatják majd “a századik oltást is vedd fel” kampányt.

2021. aug. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
49%

Sajnos az emberek nagy része nem érti a statisztikát. Erről nekem mindig az a mém jut eszembe (ami amúgy irtó primitiv) "Az iskolában megtanultuk a Pitagorasz-tételét, de azt nem, hogy hogyan kell egy adóbevallást kitölteni, a Pitagorasz-tételére sosincs szükségem". Na úgyanígy tanultál statisztikát és valószínűség számítást is, amit pont ennyire vettél komolyan. Az a baj, hogy az emberek ennek ellenére nem értik a valószínűség fogalmát, és azt sem, hogy egy valószínűségi "tér" hogyan értelmezhető.

Szintén ismert, hogy az oltás véges valószínűséggel véd a betegség ellen, ahogy nő az oltottak száma egyre nagyobb valószínűséggel azok fogják elkapni a betegséget akik oltottak, de a szervezetük másképpen reagál és bele esnek abba a kategóriába akik "az oltás ellenére elkaphatják" (mert az oltás nem ad 100%-os védelmet, de ez egyetlen oltásra sem igaz). Nézzük számokkal (most nem valós adatokat, hanem érthető adatokat mutatok be). A járvány kezdetén 0 ember volt beoltva, tegyük fel, hogy az emberek 20% kapja el az adott betegséget. Ez azt jelenti, hogy 100 főből 20-an lesznek betegek. Ebből a 20 főből senki nem volt kezdetben beoltva, tehát minda 20 ember oltatlanul kapta el a betegséget. Tegyük fel, hogy az oltás 80%-ban véd /itt csak a számpélda miatt vettem a 80-at mert azzal könnyebb számolni/, azaz annak a valószínűsége, hogy elkapja valaki a betegséget 20%-a ahhoz képest, mintha nem lenne oltva. Ezt úgy kell értelmezni, hogy eleve az emberek 20% kapta el a betegséget. Azaz közelítőleg 20% az esélye annak, hogy valaki elkapja. Ezt csökkenti 20%-al azaz 0,2*0,2=0,04 azaz ezekkel a számokkal 100 emberből kb. 4 olyan eset lesz aki úgy kapja el, hogy be van oltva. Ha 100 emberből már 50 be van oltva, akkor az oltatlanok 20% azaz 10 ember lesz beteg. Az oltottak 4% azaz 2 ember lesz beteg. Mit lát az egyszerű halandó aki nem érti a valószínűségeket, hogy az oltás hatástalan mert 100 emberből még mindig 12 lesz beteg, és közülük 2 be is volt már oltva... Azért ez elég rossz így nem? Az hogyha nem lenne oltva akkor 100 emberből 20 lenne beteg azt már elfelejti, így most 100 emberből 8-al kevesebb lett beteg. És a valós adatok a Covidra nem egészen ilyen mintázatot mutatnak (legalábbis a Delta variáns nélkül, amiről még nem igazán tudunk sokat).

Ezért kell pl. az ún. nyájimmunitás és kell minnél több embert immunizálni (oltani), mert akkor azok száma akiknél nem alakul ki védelem az oltás után arányaiban kevesebben lesznek, és a járvány eltűntethető. amire már volt pár példa (pl. Heine-medin betegség, annak az oltása sem ad 100%-os védettséget, mégis nagyon-nagyon ritkán van 1-1 eset.). Értem én, hogy a fentiek végiggondolásához érteni kell a statisztikát és a valószínűség fogalmát, meg úgy a matekot amit ma divat nem érteni. De akkor meg csendben kell maradni.

2021. aug. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
20%
"Én nem hiszek semmilyen statisztikának" Az abszolut halálozási számoknak csak hiszel? Meg kell nézni (tudom az is statisztika), hogy az elmúlt kb. 25-30 évben egy-egy időszakban hányan haltak meg és az elmúlt 2 év azonos időszakában hányan haltak meg. Ez egy igen jelentős emelkedést mutat (és egy csomó olyan tényező ki lett "iktatva" ami "javítaná" az össz adatokat, pl. kevesebb volt a halálos közúti baleset). És pont ez a rossz és nehezen kommunikálható ennél a vírusnál, hogy nem 100%-osan fertőz (még viszonylag szerencsés is, mert viszonylag nem túl nagy a fertőzőképessége /pl. egy Ebolához képest/, azaz aki érintkezik a vírussal nem biztos, hogy megfertőződik), illetve az sem biztos, hogy kinél milyen tüneteket okoz a fertőzés. Egészen széles a skála, hogy van akin minden tünet nélkül lezajlik a fertőzés és észre sem veszi, és van aki rövidebb, van aki hosszabb szenvedés után belehal. És jelenleg nincs semmi adat arra, hogy mi az a faktor ami meghatározza, hogy ki kapja el, ki nem, kinél okoz olyan "betegséget" amit észre se vesz az illető (mert abszolut tünetmentes) és ki az aki belehal. Vannak "szerencsés" emberek akik vagy eleve el se kapják, vagy tünetmentesek, és vannak akik belehalnak... Ezt nehéz felfogni, főleg azoknak akik statisztika tagadók.
2021. aug. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Bocs 6. vagyok valahogy egy félmondat eltűnt: "És a valós adatok a Covidra nem egészen ilyen mintázatot mutatnak" Ez helyesen, hogy miért tünt el a válaszból fél mondat nem tudom:

"És a valós adatok a Covidra nem egészen ilyen, hanem sokkal-sokkal kedvezőbb (nagyobb a vakcina ténylegese hatásossága, és eleve 100-emberből kevesebb kapja el) mintázatot mutatnak".

2021. aug. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Tevenyereggyarto ***** válasza:
50%

“Én nem hiszek semmilyen statisztikának, ki tudja, mi igaz belőle. A józan eszemnek hiszek, lassan 2 éve van járvány és ezalatt egyszer sem voltam beteg”


Azért az ilyen kijelentésekkel vigyáznék. Ez kb így hangzik: “Én nem hiszek semmilyen statisztikának, ki tudja, mi igaz belőle. A józan eszemnek hiszek, én már 30 éve vezetek kamiont s egyszer sem karamboloztam! Pedig még külföldre is rendszeresen járok. Csak azért kötöm be a biztonsági övet mert kötelező, de amúgy nem kötném be s nem is lenne légzsák a kamionomban. Hát ha tényleg annyi közúti baleset van mint amennyit a média mond akkor már rég ütköztem volna valakivel. Amúgy sem halnék bele egy kis koccanásba. Meg minek tartsam be a KRESZ-t ha úgyis nekem jönnek, ez is azt mutatja ,hogy teljesen hatástalan. Csak azért van ,hogy a rendőrök jól lehúzzák az embereket, az egész csak a pénzről és a riogatásról szól.”

2021. aug. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%
#7 de, van összefüggés azok között, akik belehalnak meg azok között, akik nem. Egy orvos barátom, aki végig “a fronton” volt covid alatt, elmondta, hogy 90%-ban extrémen túlsúlyos, idős és/vagy súlyos alapbetegséggel rendelkező emberek haltak bele. Nem egészséges, életerős fiatalok. Azt is elmesélte, hogy mivel annyira a covidos betegek voltak priorizálva ezen időszak alatt, sokkal többen haltak bele más betegségekbe, mert azok a beteg ezen időszak alatt nem kaptak megfelelő ellátást. És amíg a 97 éves covidos beteg életéért küzdöttek, addig egy fiatal 22 éves srác belehalt valami másba(nem emlékszem milyen betegsége volt), mert nem tudtak vele foglalkozni. Aztán baromi meglepő módon a 97 éves beteget is elvitte a covid. Na, emiatt magasabb idén a halálozási ráta, nem közvetlenül a covid miatt.
2021. aug. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!