Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Melyik vakcinát kellene...

Melyik vakcinát kellene választanom?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 21 éves egyetemista vagyok. Sajnos szeptembertől nagy valószínűséggel diszkriminálva lennék az egyetemen az oltás hiánya miatt, mert megfertőzhetném azokat akik be vannak oltva.

De ez most nem is lényeg.


Magamról annyit, hogy háziorvosom nincs jelenleg, mivel utoljára 12-13 éves koromban voltam háziorvosnál, szerencsére azóta soha nem kellett mennem. Ő pedig gyerek-háziorvos (nem tudom mi a pontos megnevezése, de ő ugye csak 18 éves koromig látott el), de ó hozzá már nem mehetek. Máshoz meg nem jelentkeztem be azóta, mert nem volt rá szükség. Ez jelenthet-e gondot?


Én mindenképpen a Sinopharm-ot választanám, mert ugye az a leggyengébb és talán annak nincsenek így komolyabb mellékhatásai, de ez csak egy tipp. Tehát a KÉRDÉS erre vonatozik, hogy jó döntést hozok-e ezzel? Védettségre nincs szükségem, mivel a háztartásban már elkaptuk a vírust, szüleimnek volt pozitív tesztjük, de se nekik se nekem semmi tünetem nem volt, ha nincs teszt észre se vesszük.


Kérek mindenkit, hogy csak azzal kapcsolatban írjon, hogy jó döntés-e a kínai vagy sem?

Én sem szeretném az oltást, semmi értelme nincs, de sajnos nem szeretném bukni az egyetemet és hát kötelezik a nem kötelező oltást. Ez van.



2021. aug. 26. 10:57
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
56%

Sinopharm nak jó a marketingje Magyarországon.

Mellékhatása van -e vagy nincs nem tudjuk. Olyan nincs hogy nincs még se hallunk róla konkrétan semmit.

Illetve hatástalan kb.


mRNS vakcinát javaslok (Pfizer, Moderna).

(Igen második oltás után gyakran jelentkeznek egy napos tünetek, levertség, hőemelkedés, láz.)


Mehetsz bármelyik oltópontra, vagy a kiválasztott helyen telefonon érdeklődj ha felveszik a telefont.


Bár nyilván a döntés a tiéd.

2021. aug. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
83%

Csak halkan mondom: az, hogy egyszer megúsztad tünetmentesen, semmilyen információt nem jelent arra nézve, hogy a továbbiakban hogy fog a szervezeted reagálni. Ha már oltatsz, akkor már érdemes hatékony oltással. Arra, hogy igazolványod legyen, arra megfelel a Sinopharm.

Háziorvoshoz meg jelentkezz be, bármikor szükség lehet rá.

2021. aug. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
77%
Nem vagyok szakember, csak tapasztalatot tudok veled megosztani. A családban 3-an kaptunk Sinopharmot, 1-2 napos karfájáson kívül nem volt más mellékhatás egyikünknél sem.
2021. aug. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
60%
Veled egyidős vagyok, szintén nincs háziorvosom. Időpontot foglaltam oltópontra. Sinopharmot kaptam, és örülök neki, mert ahogy mondod az a leggyengébb, és talán nem lesz tőle hosszútávon baj.
2021. aug. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
55%
én csak a nyaralás miatt oltattam be magam, a kinaival. feleségem gyógyszerész, valamennyi rálátása van a dologra. ráadásul a patikában ahol dolgozik rengeteget kérdez a betegektől. ezért a sinopharmot választottuk, mert úgy itélte meg, hogy így a legkisebb a kockázat a mellékhatások tekintetében.
2021. aug. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

1-es: köszönöm neked is, viszont Pfizerrel nem szívesen oltatnák mivel rokoni körben sajnos rossz tapasztalatom van róla.

2-es: Egészségem jó, ki tudja már hányszor ment át rajtam ez a vírus, az elmúlt 10+ évben nem emlékszem arra, hogy bármikor is lett volna olyan bajom ami 1 napnál tovább tart. De köszi azért neked is :)


Ha Sinopharmról továbbra sem hallok rosszat, akkor valószínűleg az lesz. Tényleg csak a kártya miatt kell.

2021. aug. 26. 11:26
 7/31 anonim ***** válasza:
48%

1. Ha átestél rajta ÉS nincs pozitív teszted, akkor menj el antitest vizsgálatra, és akkor kaphatsz kártyát

2. Ha nem, akkor én az 1 dózisos Janssent választanám, már csak azért is mert 1 adag, és ha el akarsz majd valahova menni nyaralni, akkor mehetsz, mert EU-ban elfogadott.

2021. aug. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Nem vagyok külföldre járkálós, igazából idáig sem kellett a kártya sehova nekem, csak félek, hogy hátrányos helyzetben lennék az egyetemen mert nem vagyok beoltva és meg persze nem szeretném a felénél elbukni meg az államit visszafizetni stb, szóval nekem tényleg csak a kártya kell, ezért is a Sinopharmon gondolkodtam, mert arról nem hallottam rosszat

(Fontos, hogy családi körben/ismerősöktől, nem pedig a médiában)

2021. aug. 26. 11:37
 9/31 anonim ***** válasza:
59%

#6 Nyilván te döntésed.

Hatásos vakcina a tovább fertőzést is nehezíti.

Nem miattad kell hanem a környezeted miatt, Szüleid, rokonaid, tanáraid... stb.

Az hogy nem vagy beteges meg fiatal vagy az újjakal szemben semmit nem ér sajna. Az a lényeg h a szervezeted hogyan reagál. Ha túl erősen az se jó. A 0 -s vércsoportúakat fekteti ki legkevésbé, ez persze nem azt jelenti hogy ott nem volt halott.


Kártyával csak Magyarországon érsz el bármit is...

Ez egy idióta szabály Magyarországon sajnos hogy aki egy nem kötelező oltást nem vesz fel azt hátrányosan megkülönböztetik.

Ezért van hogy feketén is megy a biznisz már...

2021. aug. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
55%

“Sajnos szeptembertől nagy valószínűséggel diszkriminálva lennék az egyetemen az oltás hiánya miatt, mert megfertőzhetném azokat akik be vannak oltva.”


Ömm...nálad itt komoly zavarok vannak. Fertőzni oltott is fertőzhet. Komolyan megbetegedni max oltatlan tud. Tehát nem te jelentesz veszélyt az oltottakra, hanem ők rád :D


Én a Pfizert ajánlom, nekem csak a karom fájt utána és az összes ismerősömnek is(rokonok, kollégák stb). Kevés embernél okoz mellékhatásokat, lehet a te ismerősöd pont egy közülük, ettől még ne parázz tőle. Illetve utazáshoz is mindenhol elfogadják, ahogy a Modernát és a Janssent is. Astrát nem ajánlom, nekem attól minden bajom volt(elsőre azt kaptam) meg sokan mások is megszevedtek vele. Keletit én az utazás miatt nem kérnék, nyugaton nem fogadják el.

2021. aug. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!