Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Meddig fertőző a nátha?

Meddig fertőző a nátha?

Figyelt kérdés

Múlthét hát vasárnap óta náthás vagyok, a hétfő-szerda közötti időszak volt a klasszikus orrfolyós része, de már 2 napja elmúlt az orrfolyás, viszont kicsit orrhangom van még (sajnos ez nálam 1-2 hétig el szokott tartani).


Meddig vagyok fertőző?


A barátom családja enyhén hipochonder és megkért a barátom, hogy az általuk szervezett családi eseményre ne menjek, mert a családja meghallja, hogy orrhangom van, akkor rögtön ők is beképzelik maguknak, hogy betegek meg minden.



2021. aug. 27. 10:38
 1/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
80%
Addig fertőzhetsz amíg tüneteid vannak, utána ha elmúlik még pár napot számolj ezzel.
2021. aug. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Az eredeti kérdésedre nem tudok válaszolni, de szerintem se menj. Ha ennyire hipochonderek, akkor ezerszer is elmagyarázhatod nekik, hogy pl. a lábtörés nem ragályos, másnap úgyis elkezd panaszkodni az egyik, hogy neki is fáj a lába. Náthánál ez meg hatványozottan igaz, hisz az még fertőzhet is. Akkor meg rögtön te leszel a köcsög, hogy végigfertőzted a családot, egyszerűen nem jönnél ki jól a szituációból.
2021. aug. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Értem, hát akkor nem megyek :D


Amúgy a poén az egészben, hogy ezt az egész nyavalyát pont a barátomtól kaptam el :D Csak akkor pont a családja nyaralt és nem őket fertőzte, hanem engem :D

2021. aug. 27. 11:00
 4/6 anonim ***** válasza:
27%

Amíg tüneteid vannak, fertőzöl.


Meg nem azért, de nem tudhatod, hogy nem gyenge lefolyású covid! Ha esetleg igen, akkor lefertőzheted úgy a családtagokat, hogy valakinél súlyos lefolyású lesz, nem csak orrfolyás.

2021. aug. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem se menj így, mert ha megfertőzöd őket vagy valahol máshol kapnak el valamit egyértelműnek veszik hogy te voltál és még egy rosszabb viszony is kialakulhat.

Persze azt én is tiszteletben tartom hogy betegen nem megyek fertőzni másokat szóval azért valamilyen szinten jogos is a kérésük.


Kicsit off:

Én is jártam így, hogy az exem megfertőzött és lebetegedtem. A családjától meg megkaptam, hogy beteges vagyok... (átlag évente egyszer kapok el egy náthát, abban az évben is a gyerekétől, tényleg marha beteges vagyok)

Végül én örültem hogy megszabadultam Bunkóék családjától. :D

2021. aug. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
A nátha nem fertőz.
2021. aug. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!