Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kinek melyik vastabletta vált...

Kinek melyik vastabletta vált be, ami legkevésbé okoz hasi panaszokat?

Figyelt kérdés

Vashiányos vérszegénységem van. Napi 1-2-szer szednem.kellene kb. fél évig vasat, jelenleg a Neo-Ferro-Folgammát szedem. Azt tudom, hogy okoz hasi kellemetlenségekelt (nálam puffadás, hasfájás főleg), de azt is hallottam, hogy a szervezet megszokja, idővel ez jobb lesz. Nos, nekem az egy hónap alatt nem javultak, hanem romlottak a mellékhatások, úgyhogy örülnék, ha megosztanátok tippeket, kinek melyik készítmény vált be! Az egyik orvos mondta a Maltofert, de arról sincsenek jó emlékeim.

(Megyek nemsoká orvoshoz, rákérdezek persze, csak nem valami segítőkész általában ,úgyhogy gondoltam érdeklődöm itt is előre a tapasztalatokról)

Köszi előre is!



2021. aug. 31. 08:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Nálam is bevált a Maltofer, de 30 szem 3200-ért rablás. Nem is elég napi 1, volt, hogy napi 2-3-t szedtem belőle.

Most én is neo - ferro folgammázok, eddig pozitív csalódás, mert nem tapasztaltam különösebb zűröket vele. Korábban minden vaskészítményt kihánytam, ahogy leért, már jött is vissza, ezekkel nincs ilyen bajom.

Hogy mennyi szívódik fel, az majd kiderül.

Nekem 7.1 volt a serum vas amikor szedni kezdtem, de csak pár hete használom. A tied mennyiről indult, kérdező?

2021. aug. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 krwkco ***** válasza:
Egy családtagnál 6 hónapig próbálkoztak az orvosok vastablettákkal, mire kiderült, hogy cöliákia (gluténérzékenység) okozza a bélbolyhok sorvadását és azért nem szívódik fel a vas. A gluténérzékenység érvizsgálattal is kimutatható 99% valószínűséggel. Érdemes erre is gondolni.
2021. aug. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 krwkco ***** válasza:
nem érvizsgálattal, hanem vérvizsgálattal
2021. aug. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kivéve, ha autoimmun betegség miatt van gyulladásban a bél, mint nálam. :/

Akkor szép negatív az összes allergiateszt, de megpusztulok, ha tejes / lisztes dolgot eszem.

Persze érdemes kiszűrni, de ha a negatív eredmény ellenére is megvannak a tünetek, amelyek diéta mellett csökkennek / elmúlnak, akkor "másodlagos coeliakia" van.

2021. aug. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 krwkco ***** válasza:

#4

A diagnosztikában a második lépcső a gyomortükrözés, de kellemetlen lenne ezzel kezdeni.

[link]

2021. aug. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mondhatni. :D (a "másik végletről" nem is szólva)
2021. aug. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
5.7 volt a vas szintem. Tavaly ilyenkor 9.4
2021. aug. 31. 14:07
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyelőre szedem a vasat kitartóan, aztán pár hónap múlva kontroll, ha nem javul, akkor további kivizsgálas szükséges úgyis. (Gyanakodtam én is cöliákiára, de azért reménykedem nagyon, hogy nem az...)
2021. aug. 31. 14:09
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

Ha nem undorodsz a májtól, próbáld meg kúraszerűen enni. Pecsenye kacsamájban van a legtöbb vas, de a mangalica is szóba jöhet. Elég hetente 1-2× megenni negyed kilót. Nekem eléggé felszívódási zavaraim vannak, még gyulladásos bélbetegségem is volt, emiatt ha nem figyelek a vasbevitelre, akkor mindig a béka sgge alá megy, 5 körüli értékekre. Viszont ezzel a májkúrával heti 1 értéket javul! Laborral ellenőrizve, rengeteg bizonyítékom van már rá, hogy innen 1-3 hónap alatt bőven 10 feletti értékekre lehet felhúzni.

A másik, ami számomra is meglepetés volt, az ilyen vasas gyümölcslevek, mint a Kräuterblut, Iron Vital, Steinberger Eisenblut levek. Ezekben nagyon kevés vas van ahhoz képest, hogy a vasnak rossz a felszívódása, mert egy adagban van vagy 20-30 mg, ami nagyon kevés akkor, ha csak egy töredéke szívódik fel hivatalosan. Nekem viszont az a tapasztalatom, hogy valószínűleg ebből - a híreszteléssel szemben - elég jó lehet a vas felszívódása, mert szintén sokat húzott a vasamon. Volt olyan időszak, amikor nem ehettem májat és ilyeneket ittam helyette és csodálatos módon ez is felvitte a vasam. Csak ez piszok drága, még a Steinberger a legolcsóbb, úgyhogy ha megy a máj, akkor megfogtad az Isten lábát.

2021. aug. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sorbifer durules az egyetlen, amit bírok
2021. aug. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!