Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az állandóan jelen lévő,...

Az állandóan jelen lévő, borsónyi, mozgatható nyirokcsomók normálisak?

Figyelt kérdés

Nekem van egy az állam alatt, még egy a nyakamon a nagyeren( torok mellett közvetlen) meg még egy a nyakam tövében. Borsónyi, rugalmas, jól mozgathatók.

Engem ez nagyon idegesít. Nem tűnnek el.

Oltás után tapogattam ki őket, mert olvastam másnak is okozott.

Nem tudom előtte is volt -e vagy sem.:(

F-o-g-nek mutattam már. Eleinte biopsziát akart venni, de végül csak annyit mondott mivel mozgatható és nem fáj, nem vagyok lázas, nem verejtékezem és semmi más panaszom nincs, ezért nem kell venni mintát belőle.

Úgyhogy azt mondta figyelgessem nem -e nő, nem -e fáj.

De engem ez annyira zavar. Mindennap eszembe jut és megijedek.


Szeretném megkérdezni, hogy nektek is vannak? Ha igen nektek hol? És hány db? Meg hány évesek vagytok.


23L engem az zavar, hogy elég furi helyen vannak és nem kene hogy ott legyenek és kitapinthatók legyenek!:(



2021. szept. 3. 12:07
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ja az oltast még április elején kaptam! Így ezeknek más nem kellene a nyakamon lenniük.:5
2021. szept. 3. 12:08
 2/18 A kérdező kommentje:
Azóta nem voltam beteg
2021. szept. 3. 12:08
 3/18 anonim ***** válasza:

Nekem van, nagyon régóta. A nyakamon. Elég nagy (mondjuk nem látszik), akkora, mint egy kisebb mandula.


Nehogy biopsziát vetess belőle! (sztem)


Voltam anno orvosnál vele, azt mondta, nem kell vele foglalkozni.


Nagyon régóta megvan (tizen- vagy huszonéves korom óta). Most 50 körül vagyok.

2021. szept. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Bár nekem se lenne semmi vele:( úgy mint neked!:( csak az zavar hogy nekem 3 is van. :(
2021. szept. 3. 12:38
 5/18 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy csomó kb. 14 éves korom óta. Megyek vele évente ultrahangra, nincs semmi gond. Én azt vettem észre, hogy nekem kijönnek amikor beteg vagyok és egyszerűen nem mennek vissza. De természetes ellenőriztetni kell őket rendszeresen.
2021. szept. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Én őszintén szólva azután, hogy voltam egyszer a dokinál, soha többet nem ellenőriztettem, de nincs vele baj. Most tapogattam meg ki tudja mennyi idő után először. Szerintem 10 éve nem foglalkoztam vele, vagy lehet az 15 is.


Nem kell aggódni. És a biopszia nem jó ötlet.

3-as voltam

2021. szept. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
De miért nem jó ötlet? Miért baj, ha megszúrják? Igazából sajnos a biopsziát nem én kérem. Ha mondják, hogy kell max eldönthetem akarom e vagy sem. De végül azt mondták nem kérnek, de szigorúan kövessem magamnak.
2021. szept. 3. 13:42
 8/18 A kérdező kommentje:

Én is elmennék uh-ra, de nem adtak beutalót, hogy menjek el megint majd pl. Fel ev mulva. Es most emiatt menjek magánba?

Nem dolgozom még tanulok és pénzem sincsen. Szüleim meg abszolút magámorvos ellenesek és nem adnánsk rá.

Tehát én nem tudom uh-n cssk a kezemmel nyomon kovetni.

2021. szept. 3. 13:44
 9/18 anonim ***** válasza:

Fényképet nem tudsz róla csinálni?


Meg leírni, hogy hány darab van és hol, egy naplóba?


A biopszia szerintem veszélyes. Megbolygatnak ott mindent. Jó is, hogy most nem kérik.

2021. szept. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Hát ezt most így megjegyeztem, hogy ezek hol vannak:/.

Meg azt is látom, hogy nem türemkedik ki, de ki lehet tapintani. Fél centis kb. De kerek alakú.

2021. szept. 3. 14:11
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!