Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az állandóan jelen lévő,...

Az állandóan jelen lévő, borsónyi, mozgatható nyirokcsomók normálisak?

Figyelt kérdés

Nekem van egy az állam alatt, még egy a nyakamon a nagyeren( torok mellett közvetlen) meg még egy a nyakam tövében. Borsónyi, rugalmas, jól mozgathatók.

Engem ez nagyon idegesít. Nem tűnnek el.

Oltás után tapogattam ki őket, mert olvastam másnak is okozott.

Nem tudom előtte is volt -e vagy sem.:(

F-o-g-nek mutattam már. Eleinte biopsziát akart venni, de végül csak annyit mondott mivel mozgatható és nem fáj, nem vagyok lázas, nem verejtékezem és semmi más panaszom nincs, ezért nem kell venni mintát belőle.

Úgyhogy azt mondta figyelgessem nem -e nő, nem -e fáj.

De engem ez annyira zavar. Mindennap eszembe jut és megijedek.


Szeretném megkérdezni, hogy nektek is vannak? Ha igen nektek hol? És hány db? Meg hány évesek vagytok.


23L engem az zavar, hogy elég furi helyen vannak és nem kene hogy ott legyenek és kitapinthatók legyenek!:(



2021. szept. 3. 12:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Aha. Nekem szabálytalan és 2-3 centis.
2021. szept. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Értem az enyém fél centis mind és kerek. Hm:/ tudja a fene miért vannak ezek rajtunk.
2021. szept. 3. 16:48
 13/18 anonim ***** válasza:
Sajnos sokaknál jön ki ilyen pár hónappal az oltás után.
2021. szept. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Én is arra gyanakszom..
2021. szept. 3. 20:17
 15/18 anonim ***** válasza:
Szerintem magánúton nézesd meg uh-n, tudom hogy drága de te is nyugodtabb lennél.
2021. szept. 4. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

De már nézték uh-n!:/ akkor nem mondott semmit az uh-s. Nem is emelte ki. Hogy ott vannak. Az ég világo semmit nem mondott, csak hogy mindenkinek vannak nycs-i.

A f-o-g küldött el. Ez a kórházban volt ugye tb-s alapon.

De a f-o-g-ten meg nem ezt mondták, hanem hogy annyira nem normális, hogy nem zsugorodik vissza és hogy kellene a biopszia. Júniusban látták először f-o-g-ten a csomókat. Aztán júliusba kérték menjem vissza, mivel nem mentek vissza azt mondták, hogy jöjjek aug-ba vissza, akkor se megy vissza kérnek biopsziát. Azonban itt forgórendszer van az orvosokból. Mindi más néz. És most aug.végén egy másik nő nézett meg a kórházban és azt mondta még se kér biopsziát! És azt mondta már nem kell jönnöm csak ha elkezd fájni vagy még nőni.


És megijedtem, nem tudom, hogy vajon azok az orvosok is ezt mondták volna -e akik eddig kezeltek vagy sem + nem adtak beutalót későbbre uh-ra, úgyhogy így most ezzel a tudattal kell legyek.


Körülményes bejutni is. Sokára kap időpontot f-o-g-re az ember. Meg beutaló kell hozzá házi orvoshoz.

Az ultrahangra meg csak ők tudnak beutalni


Ha elmegyek f-o-g-hez ő csak annyit tesz, hogy megnyomkodja, de nem látja uh-val 20 ezer forint.

Radiológushoz tudok elmenni, ő látja uh-val, de ő meg nem f-o-g, az is 20ezer forint.


Én meg nem keresek! Tanulok még, sajnos nincs pénzem, szüleim meg anyagilag nagyon! Rosszul állnak.


Azt mondták fogadjam el, hogy azt mondták nem kell visszamennem és felejtsem el majd elmúlik. De rémálmaim vannak, ahogy hallom az orvos szavát mikor mondta, hogy de kell biopszia, mert ez nem normális. És nappal is nagyon sokszor eszembe jut.


Azert itt egy halalos betegségről lehet szó, nem lennék ideges, ha tudnám, hogy a nycs nem lehet rákos.


Van egy csodás vőlegényem is, aki megkérte a kezem. Nagyon szeretem és boldog vagyok, hogy van nekem, nem akarok beteg lenni, de szegenynek mostanaban mar nagyon sokat panaszkodtam és ő is làtja, hogy nagyon zaklatott vagyok.

Nyàr van, ugye egyetem sincs, sok időm volt agyalni, remélem, ha elkezdődik a suli kicsit megnyugodhatok, csak múlnának ezek el.:(

2021. szept. 4. 10:49
 17/18 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is vannak:egy nagy bal oldalt, 1-1 kétoldalt az állam alatt, meg kettő jobb oldalt alul a nyakam tövében, ebből az egyik, a nagyobb régebb óta ott van, de most megnőtt, mellette a másik az új, most jött ki... Én nem vagyok oltva, úgyhogy még csak arra se foghatom. A többi csomó egyébként régebb óta ott van, sokszor nézték uh-n, de vagy reaktívnak mondták őket vagy amolyan,, réginek", ami nem dolgozik csak úgy ott van. Az állam alattiak szoktak fájni, ha kerülget valami, a többi nem, minden puha, mozgatható, de hogy nem fájnak sose emezek, az kicsit para... Utoljára júniusban voltam ellenőrző uhn, azt mondta a doktornő 1 év múlva elég visszamennem kontrollra. Nagyon félek amúgy tőlük én is, minden nap birizgálom őket. Hogy a legutóbbi mitől jött ki, fogalmam sincs, bár pont akkor jött elő, amikor kezdődött az allergia szezon. Vérvételen utoljára áprilisban voltam, minden érték tökéletes. Illetve 2019-ben észleltem őket, azóta növögettek, abban az évben márciusban vették ki a manduláim, az meg ugye nyirokszövet, ami első körben szűri a szájba jutó bacikat, vírusokat. Reménykedek, hogy csak az allergia miatt dolgoznak, de mondom, nagyon félek minden nap, mert nem fájnak.
2021. szept. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nekem kullancstól jött ki még februárban 2-3nagyobb (2-3cm), 4-5kisebb. A kicsik eltűntek a nagyok ottvannak. Sokszor fájnak, de aztmondta az orvosom hogy amilyen gyorsan kijön, olyan lassan múlik el, de van hogy örökre ott marad. Nekem aztmondták az a jó ha fáj, mert a fájdalmatlan hamarabb lesz rosszindulatú. :(
2021. szept. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!