Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mikor fog elkezdődni a 3-4....

Mikor fog elkezdődni a 3-4. oltakozási hullám? Miért nem lehet a 3-4. oltást kötelezővé tenni a már korábban beoltottaknál?

Figyelt kérdés

A járványnál már a 4. hullámnál tartunk, de a 3-4. oltás még sehol sincs! Alig 400ezren voltak csak hajlandóak beoltani magukat a 3. oltással, miközben a vakcinák szavatossági ideje is lejár.

Az oltakozásnál még mindig csak a 1-2 nál tartunk, miközben az új "mű" vírus variáns már a jelenleg forgalomban lévő vakcinákat is messze "lekörözi"!

A vírus leelőz bennünket? Miért nem lehet a 3-4. oltást kötelezővé tenni, ha olyan sok vakcina van, és valószínűleg akik 1-2 beoltották magukat, azok inkább hajlandóbbak a további oltásokat is felvenni, hogy ne váljanak potenciális fertőzőkké, a vakcinák hatásosságának gyengülése következtében?


[link]



2021. szept. 7. 10:58
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Abból lenne csak iszonyat botrány, ha kötelezővé tennék. Választás előtt ilyet biztos nem fognak bevállalni.

Nekem van 2 oltásom, de nem tudom még, megyek-e mostanában harmadikra. Cili a múltkor azt mondta, hogy az öregeknek, betegeknek ajánlott a harmadik.

2021. szept. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt az etikátlan lenne, másrészt meg semmi értelme. Nagyjából ugyanazon okokból. A vírus olyan, hogy mutálódik. Minél többször mutálódik, annál valószínűbb, hogy olyan változata jön létre, ami ellen a mostani oltások hatástalanok. Minél több ember nincs beoltva egyszer sem, annál többször mutálódik a vírus. Vagyis amíg más országokban az átoltottság nem éri el a 10%-ot sem, addig Magyarországon beadhatnánk a 85. frissítő oltást is, nem lenne értelme.

Az oltások száma sem elég jelenleg mindenkit a földön beoltani háromszor, inkább hagyjuk meg a lehetőséget a fejlődő országok lakosainak is.

2021. szept. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

#1


Nem értem, hogy miért lenne ebből botrány? A vakcinák adnak egyetlen védelmet a különböző vírus variánsokkal szemben, akkor miért lenne ez botrány?


Azonkívül a másokért érzett felelősség is szükségessé tenné, hogy ne alakuljanak ki újabb és újabb fertőzések és vírus mutációk!

2021. szept. 7. 11:14
 4/26 anonim ***** válasza:
29%
3: Csak nyisd ki a szemed, hogy mennyi oltásellenes van az országban, akik még csak egyet sem hajlandóak beadatni, mert a) jobban félnek az oltástól, mint a Covidtól b) szerintük nem is létezik koronavírus c) félnek, hogy Bill Gates fogja irányítani az agyukat a mikrochipen keresztül, amit az oltáskor kapnának.
2021. szept. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
36%

ma 11:14


Nézz szét bármelyik vírusos hír alatti kommentmezőben, láthatod, hogy jó részük agyvérzést kap a vakcina hírétől is.

2021. szept. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
76%

Miért azok körében kellene kötelezővé tenni, akik maguktól is elmentek az első kettőre?

Azért nincs több harmadjára oltott, mert sokaknak még csak ezután fog lejárni a 4 hónap várakozási idő.

Hogyha pedig úgyis mű vírus, akkor nem mindegy neked? Menj el az elsőt beadatni te, ne másokon kérd számon, hogy miért nem mentek még el harmadjára, pláne negyedjére, aminek még végképp nem jött el az ideje.

2021. szept. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
74%

Én támogattam az oltást, tényleg. Egyik szülőm kórházban dolgozott a Covid-osztályon, látta mi a helyzet. Mégsem vállanám be a többi adagot, mert olyan brutlis mellékhatásaim voltak már az elsőtől is, hogy a harmadik csak többszörözné a dolgot szerintem. Nem a cuki, pár napig fáj a fejem meg lázas vagyok történet. Hanem az egész héten lázas- labdányira dagadt nyirokcsomós sztori, amikor telefonon könyörögtem a dokinak bármi fájdalomcsillapítóért, ami erre használ. Sajnos nem mert semmit ajánlani, csak megvonta a vállát, hogy vakcina..senki se tud semmi biztosat, inkább nem mond rá semmit.


Persze, nem is ez a lényeg, csak infóként írtam le. De én speciel emiatt nem fogom többször kérni az oltást. Lehet csak érzékenyebb vagyok rá, nem tudom.

2021. szept. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
6-hoz pluszként, természetesen, ha már beoltaddat magad, akkor vedd semmisnek az utolsó részt. De ha képben vagy, akkor nem értem, miért nem vagy elégedett a 3. oltás arányával. Én sokakat ismerek, akik már megkapták a 3., és még több embert, akik mennének, de még nem telt le a 4 hónap.
2021. szept. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Az az érzésem, hogy a kérdező egy oltást se kapott, csak cukkolja itt az oltottakat. Talán a címkéből (vak cina), talán ebből: "Miért nem lehet a 3-4. oltást kötelezővé tenni a már korábban beoltottaknál?"
2021. szept. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

#6


Sajnos van egy olyan trend kialakulóban, hogy az 1-2 oltást megkapóknál nagyobb ellenállás kezd kialakulni az újabb oltásokkal szemben, mint az egyáltalán nem oltakozóknál! Ez szerintem nagyon veszélyes, mert erősíti azokat akik egyáltalán nem akarták még beoltani magukat! És a két csoport "összeér" abból akár komoly lázadás, felfordulás is lehet!


Több millió 1-2 oltást kapott van már, ahol a 4. hónapot már régen túlhaladta a 2. oltás beadásának az ideje! Ezért ők "átkerültek" a potenciálisan fertőzők táborába, ráadásul mindezt védettségi igazolvány birtokában, ami tovább hatványozottan növeli a járvány terjedését!


Az oltásellenesek "menthetetlenek", mert még erőszak hatására sem fogják beoltani magukat, maradnak tehát azok, akik már be lettek oltva, ők még menthetőek a további oltások felvételére és a védettségüknek a fenntartására! Ezért nem a beoltottak száma a lényeg, hanem az, hogy minél több vakcinát tudjunk beadni, a beadott vakcinák db. a döntő most már és nem az, hogy hány ember között oszlik meg a beadott db. szám!

2021. szept. 7. 11:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!