Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha stressztől vagy mérsékelt...

Ha stressztől vagy mérsékelt vitaminhiánytól gyakrabban beteg az ember, az immunszuppresszánst szedő miért nem?

Figyelt kérdés

Stressz, akár enyhe vitaminhiány, nem 100%-os életmód miatt legyengül az immunrendszer, gyakrabban leszünk betegek. Ez eddig oké is lenne, de akkor a szteroidot, ehyéb immunszuppresszánst szedők miért nem betegek gyakrabban? Családban van és volt szteroidot szedő emberke, így nem csupán távolról találkoztam a dologgal.

Így számomra az étrendkiegészítők gyártójának lobbijaként hangzik a szöveg.


2021. szept. 21. 16:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az immunszuppresszánst szedőt fogékonyabbá TEHETI betegségekre, nem feltétlenül teszi azzá.
2021. szept. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Lényegében én is ezt írtam, sőt, az ismerőseim nem gyakrabban betegek.

De akkor miért állítják, hogy a stresssztől, enyhe vitaminhiánytól gyakrabban leszünk betegek?

2021. szept. 21. 16:34
 3/11 anonim ***** válasza:
Figyelj. Ezekre mind vannak kutatások, statisztikák. Azok alapján állítják. Illetve attól, hogy TE személyesen nem ismersz olyan embert, aki a gyógyszereitől fogékonyabb a betegségekre, még nem jelenti azt, hogy ez lenne az általános az ilyen szereket szedőket illetően.
2021. szept. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem akik immunszupresszánsokat szednek, jobban ügyelnek a fertőzések elkerülésére, pl maszk, gyakori kézmosás, tömeg kerülése, ezért betegszenek meg ritkábban. Aki stresszes, vitaminhiányos, az nem ügyel erre különösebben, talán nem is tud róla.
2021. szept. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Akit ismerek, nem ügyel erre. Meg szteroidot szedőknek sokszor az orvos se mondja.
2021. szept. 21. 18:19
 6/11 anonim ***** válasza:
Akit te ismersz, az egy ember. Én általánosságban beszéltem. Nem mindegy, hogy miért és milyen immunszupresszáns kezelést kap. Valaki olyan komolyat, hogy steril szobába kell rakni. Van, akinek csak felhívják a figyelmét az óvatosságra. És van, aki csak kisebb dózisú szteroidokat kap, neki azért nincs annyira elnyomva az immunrendszere, így a fertőzésekre sem annyira fogékony.
2021. szept. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem egy, gyakori a szteroidszedés, legalábbis a családunkban mindenképp.


Viszont nehezen képzelem el, hogy jobban legyengülne stressztől, mozgáshiánytól stb az immunrendszer, mint akár 4 mg szteroidtól. Jó, lehet, de

..

2021. szept. 21. 18:42
 8/11 anonim ***** válasza:
4, 6 voltam, szerintem egyébként a stressz egy nagy mumus, de nem hiszem, hogy olyan szinten befolyásolná az immunrendszert, hogy fogékonyabb lenne az illető a fertőzésekre. A vitaminoknál szerintem a c és a d vitaminnak lehet ilyen szerepe, ha súlyos a hiány.
2021. szept. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyjából én is így tudom elképzelni.
2021. szept. 21. 19:09
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem csak egy kérdésem van.


Hányszor teszed még fel az ilyen jellegű kérdéseid?

2021. szept. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!