Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Megalapozott tényekkel tudnánk...

Megalapozott tényekkel tudnánk a koronavírusról beszélni? Honnan jött, kínából, vagy politikai fogás, esetleg népírtás?

Figyelt kérdés

Szeretném a tévhiteimet eloszlatni. Nem szeretnék rosszindulatúnak tűnni, csupán a saját tapasztalataimat szeretném megosztani. Nem vitázni jöttem, de szeretnék beszélgetni erről a témáról. Belebetegedtem már az elmúlt másfél évbe.


Azt már tudom a vírusról, hogy jelen volt régebben is. Állítólag nem 10 hónap volt kifejleszteni a vakcinát, hanem sok sok év.


Illetve nyáron elmegy nyaralni, mikor lemegy a szezon, majd vissza jön..Ezt is értem. Az influenza is télen jön, oké.


De mi van azzal, hogy a kormány nem vállal felelősséget? Kötelezővé teszi az oltást az egészségügynek? A házi ápolók nem tartoznak az egészségügyhöz..Hiszen amikor kapták az 500 ezer ft-os jutalmat, akkor a házi ápolók nem kapták..De amikor a kötelező oltásról van szó, akkor már egyből egészségügyhöz tartoznak? A jutalom nem jár, de a szabályok vonatkoznak rájuk?


És azzal mi van, hogy az autóbalesetben elhunyt rokonom kórlapjára ráírják hogy covidban halt meg?

Vagy amikor azt mondják a kórházban, hogy fizetik a temetés felét, ha ráírhatják hogy covidban halt meg? Már érthető, hogy miért nem szabad hinni a járványügyi adatoknak. Valószínűleg az adatok fele kamu. Ugyan úgy ahogy a Magyar átlagfizetés.


Egy barátnőm oltás után egy héttel agyvelőgyulladást kapott. Az orvos azt mondta, abban tüskefehérje génnel felszerelt adenovírus van, ez volt felelős az agyvelőgyulladásért. Persze ez ritka eset, attól még be lehet oltatni magunkat, mondta. A vírus még mindig veszélyesebb. Az a vírus, amit sok ismerősöm elkapott, egy pici náthával kísérelve, majd az oltás után kórházba került.


Megkaptam az első oltást, mert különben nem mehettem be dolgozni. 1 hétig táppénzen voltam utána.


A második oltást azért kaptam meg, mert perforálódó vakbelem volt, közölték hogy bocsi, nincs meg az oltás, nem látunk el. Abban a pillanatban kértem az oltást. Egy másodperc múlva meg már vittek a műtőbe. Annyi idő alatt "hatott" az oltás? Akkor már nem jelentettem veszélyt?


Kitört belőlem. Meg kellett osztanom valahol. Nem értek semmit. Szomorú vagyok. Beteg lettem. Tudom, hogy mi értelme van a népírtásnak. Hiszen rengetegen vagyunk, igaz? Ki is mondta, hogy a föld népességének a 90%-át ki kellene írtani ahhoz, hogy jobban éljünk? Értem, hogy miért van. De szerintem könnyebb lenne, ha a kormány nem mondaná, hogy szülj 3 vagy több gyereket. Születésszabályozás kellene. Van olyan ország, ahol adót kell fizetned, ha nem repülsz ki, hanem a szüleiddel élsz továbbra is. Miért ne fizethetnénk az adót a gyerekeink után? Na vagy akkor senki se szülne gyereket? Akkor legalább nem lenne kit kiírtani. Különben is, ahol 3 vagy több gyerek van, ott nincs elég idő foglalkozni mindegyikkel ugyan úgy. Nincs anya lánya nap. Max családi nap. Persze biztos vannak boldog nagycsaládosok, ne értsetek félre. Csak én anyukámmal hetente eljárok csajos napra. Ha lenne 5 gyereke, ezt nem tudná mindenkivel megtenni.


Sajnálom, ne haragudjon senki, csak bombaként kitört belőlem minden, amit erről a dologról gondolok.



2021. szept. 21. 20:54
 1/5 anonim ***** válasza:
39%

Nézd, szerintem most sok dolgot leírtál, ami nem állja meg a helyét. Kezdjük a legegyszerűbbekkel:

Kórházban nem írják rá a kórlapra, hogy miben halt meg a beteg. Ha leírják valahova, akkor az a halotti anyakönyvi kivonat. Ha annyira közeli rokon, akkor nézd meg, mi van leírva, ha meg nincs a birtokodban az anyakönyvi kivonat, viszont az elhunyt férje/felesége állítja ezt a dolgot, akkor kérd meg, hogy belenézhess a papírokba.

Ha sok ismerősöd kórházba került az oltás miatt, akkor ritka peches ismerőseid vannak, ugyanis az nagyon ritka. Ha mégis meg vag erről győződve, akkor kezdd el számba venni őket, és telefonálj nekik, hogy tényleg így volt-e. Hidd el, a beszélgetések után másképp gondolod majd.

A kórház senkinek nem állja a temetés felét. Bárki ilyet mond, hazudik.

"Állítólag nem 10 hónap volt kifejleszteni a vakcinát, hanem sok sok év." - ez így van. De ez nem azt jelenti, hogy a covid 19 sok-sok éve jelen van. Hiszen ha felüti a fejét egy járvány, első körben próbálkoznak a már meglevő oltásokkal, illetve az épp fejlesztés alatt állóakkal, hátha működnek, vagy kis módosítással működhetnek. Ez történt most is. De durvábban mondok: emlékszel a sertésinfluenzára? Emlékszel arra is, milyen rekordgyorsasággal lett arra oltás? Na pont azért, mert ott is egy régebben kész levő oltást változtattak meg.

2021. szept. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Akkor halotti anyakönyvi kivonat volt, az biztos hogy láttam, pereltük is a kórházat. Azt hittem kórlap.

Akkor nem a kórház volt, de valaki mondta, és ezt legalább már 10 embertől hallottam.

Tényleg köszönöm hogy írtál, átgondolom.

2021. szept. 21. 21:36
 3/5 anonim ***** válasza:
47%

Hidd el, nem te vagy őrült. Folyamatos a hazudozás, mellébeszélés, elhallgatás, ferdítés, manipuláció. Az egész koronasztori tele van paradoxonnal. Csak a végén fogjuk (talán) megtudni hogy miről is volt itt szó ténylegesen.


Gondolj bele, hogy a spanyolnáthát is nem azért hívják "spanyolnak" mert onnan indult (vszeg USA-ból indult), hanem mert az egész világon minden kormány el akarta titkolni mert akkor épp az volt az érdekük, hiszen az első világháború után egyik ország sem akart gyengének mutatkozni. A spanyolok semlegesek voltak az első VHban, ezért közölték le ők először az igazságot - pedig addigra a fél világ már fertőzött volt.


A mostani helyzet teljesen más, de az hogy a média és a kormányok/hivatalok folyamatosan hazudnak és manipulálnak, az az egyetlen konstans az Univerzumban :)

2021. szept. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
43%

Amúgy a spanyolnátha idején is elég gáz lehetett élni. Képzeld csak el: sorra halnak meg ismerőseid, rokonaid, a kórházak elküldenek azzal hogy tele vannak és az utcán a sorban állva halnak meg emberek tömegesen, az újságokban meg a kormányközleményekben meg egy büdös szó sem esik róla. A címlapsztorik mind trivialitások, mi megy a színházban meg hogy milyen gyönyörű idő van, vagy hogy mennyi ember "nem akar dolgozni" és emiatt munkaerőhiány van :)


Na most meg pont az ellenkezőjét éljük meg. A média alapján azt hinnénk hogy az utcán sétálva belebotlanánk az oltatlan hullákba amiket már el se tudnak takarítani, az oltások meg olyan hatékonyak hogy az amputált karok is visszanőnek tőle.


Hiába a legtöbb ember alig tud felmutatni egy ismerőst akinek egy megfázásnál többet okozott a vírus, oltás mellékhatásokkal viszont tele vannak a kommentszekciók meg a rokonok sztorijai.

2021. szept. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 HakapiszikMatyi ***** válasza:
53%

Üdv,

A "tévhiteid eloszlatásához" megpróbálok némi segítséget adni. :)

Első lépés, hogy mindig hiteles, elismert, valódi forrásból tájékozódj. Ez a legfontosabb!

A kérdéseidre: Az Európai Bizottság hivatalos oldalán magyarul is olvasható, kit milyen felelősség terhel a vakcinák esetleges mellékhatásai miatt. Ha "kötelezővé" tesznek egy új oltást, arra ugyanazok a törvények vonatkoznak, mint a korábban kötelező oltások esetében. Akkor is, ha csak egy kis csoportnak teszik kötelezővé. Tehát: Ebben az esetben az állam is felelősséget vállal, és nem kell a COVID elleni vakcinákhoz külön törvény.


"És azzal mi van, hogy az autóbalesetben elhunyt rokonom kórlapjára ráírják hogy covidban halt meg?"

Az van, hogy ilyet nem írnak a kórlapra... És a halotti anyakönyvi kivonatra sem! A halál okát a halottvizsgálati bizonyítványon rögzíti az illetékes orvos. Ezen a dokumentumon feltüntetik a halál okán kívüli betegségeket is. Emiatt terjedt el ez a "városi legenda". Ha valaki autóbalesetben hal meg, de éppen COVID-os volt, így az is szerepel a kiállított bizonyítványon. De NEM, mint a halál oka!


"Vagy amikor azt mondják a kórházban, hogy fizetik a temetés felét, ha ráírhatják hogy covidban halt meg?"

Komolyan elhiszi valaki, hogy Magyarország bármelyik kórháza hajlandó 100-150-ezret fizetni valakinek ezért? Ez nagyon gáz... A halottvizsgálati bizonyítványt a halált megállapító orvos szakmai véleménye alapján tölti ki, és nem kéri a hozzátartozó véleményét. A hozzátartozó ezt postai úton kapja meg.

"Egy barátnőm oltás után egy héttel agyvelőgyulladást kapott."

Erre inkább nem is írok semmit, csak azt, hogy én már találkoztam olyannal, aki a FB-on meghalt a 2. oltása után...

Még egy "érdekesség":

A "vakcina" kifejezés honnan ered?

A vaccinus latin szó azt jelenti, hogy “tehenektől származó”. Edward Jenner angol orvos megfigyelte, hogy azok a tejiparban dolgozó munkások, akik korábban elkapták a tehénhimlőt a jószágoktól, egyszerűen védve voltak a fekete himlőtől, ami több millió embert ölt meg a 18. század vége felé. Ezt a felfedezését felhasználva tehénhimlővel oltott, és ezzel védetté tette a páciensét a rettegett fekete himlővel szemben. Már ekkor is voltak "oltásellenes" mozgalmak. Ők, akkor azt állították, hogy az oltástól tehénné változnak az emberek.

Remélem, segítettem valamit a dilemmádban. :)

2021. szept. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!