Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A maszkviselés vagy az oltás...

A maszkviselés vagy az oltás a hatékonyabb eszköz szerinted?

Figyelt kérdés
Meglepődök a saját véleményemen is, de azt kell mondjam mostanra én úgy látom itt az oltás a világon semmit nem javított a járványon egy országban sem. Már látom, hogy nálunk is ez lesz a helyzet. A maszkviselés viszont mintha egész jól kordába tartotta volna eddig a helyzetet.

2021. szept. 24. 16:41
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
51%
2: már pedig miért be lennének alkalmasak? Elfelejtettünk volna tudni oltásikat gyártani? Na ne viccelj..
2021. szept. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
74%

Megmondom őszintén, nem tudom. Se oltva nem vagyunk, se maszkot nem hordunk amióta nem kötelező, kb sehol. Dolgozunk, suli, edzés stb, élünk mint hal a vízben, kb ugyanúgy mint előtte, még a kézfertőtlenítő zselé is beleszáradt a flakonjába. Már 3.hullámot éljük túl😂 mások meg a harmadik injekciót nyomatják magukba. Hát ez van, nagyjából.

Amúgy meg azt figyeltem meg, hogy van egy ember réteg, akinek szüksége van a rettegésre, lételeme a félelem. Akkor érzik jól magukat, ha lehet valamitől pánikolni. 😂

T.V.O

2021. szept. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
67%
Az oltás, esetleg. A maszk szerintem kb. semmit nem javított a helyzeten, úgy is hétről hétre nőttek az esetszámok, hiába próbálták azzal szépíteni, hogy "kell két hét, mire látszik az eredmény". Nem látszott az egy hónap múlva sem...
2021. szept. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 krwkco ***** válasza:
41%

#13

"A maszk szerintem kb. semmit nem javított a helyzeten"

Azért nem javított radikálisan, mert nem volt világos, hogy mi az amit maszknak lehet nevezni. Egy minősített (ffp2 vagy kn95) és megfelelően hordott eszközt.

Nem egy rongyot, amin kiscicák gombolyagot kergetnek. Vagy egy úgy felvett valamit, hogy ahol az illető kilógatja az orrát, hogy kapjon friss (némileg vírusos) levegőt.

2021. szept. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
53%
Ezzel az erővel szkafandert is hordhatnánk, az a tuti...
2021. szept. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 krwkco ***** válasza:
59%

#15

"Ezzel az erővel szkafandert is hordhatnánk, az a tuti..."

Az ostobáknak tényleg az a tuti.

De a többieknek nem kell, mert a vírus nem fertőz bőrön keresztül. Nekik elég, ha a "légzőnyílásaikat" letakarják és ha nincs rajtuk maszk, nem nyúlnak vírusos kézzel az arcukhoz.

2021. szept. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
51%

"A maszk szerintem kb. semmit nem javított a helyzeten"

Nem is azt várták tőle, hogy javítson rajta, hanem hogy lassítsa a járvány gyorsulását. Ezt pedig megtette, hozzájárult a görbe ellaposításához.

2021. szept. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
54%
17# ez akkor lenne igaz, ha tudnánk, mi lett volna maszk nélkül, de nem tudjuk.
2021. szept. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:

Ha úgy vesszük, tudjuk. Svédországban nem kötelező (sőt, kifejezetten károsnak tartják). 1,15 M esetből 14.850 végződött halállal, ami 1,29%. Ez Magyarországon: 822 ezer esetből 30.179 halott, azaz 3,67%.

Nyilván ehhez hozzátartozik az is, hogy a mi egészségügyi rendszerünk egy kalap sz*r, de hiába rinyál a sok maszkfetisiszta, akkor sem ez fogja megállítani a "járványt".

[link]

[link]

2021. szept. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
24%

19# Tökèletes válasz.Mindenre ott a válasz, csak nyitott szemmel kène járni, ès nem bedőlni az èrdekek által tudatosan gerjesztett agymosásnak.

Az első parasztvakìtás:Az FFP2 maszk nem elegendő a Covid vìrus terjedèsènek megfèkezèsère, mivel egèszen egyszerűen 0,3 mikron alatt nem vèd, ìgy simán átmegy rajtuk a vìrus.

A második paraszvakìtás:

Az oltás mennyire hatèkony mòdszer.Nem lesznek enyhèbb tüneteid, ha elkapod a vìrust.Ezzel etetnek, hát lègy agymosott ès hidd el.A tapasztalatok nem ezt mutatják.Egy egèszsèges ember immunrendszere simán leküzdi a vìrust...

2021. okt. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!