Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ismerőseid között van autoimmu...

Ismerőseid között van autoimmun beteg? Melyik betegségben szenved, mióta? Esetleg neked van ilyen betegséged?

Figyelt kérdés
Állítólag nagyon gyakori betegségcsoport. Őszintén szólva félek tőle.
2021. szept. 26. 00:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Van, több is.

A colitis ulcerosa mondjuk nem biztos, hogy az, csak feltételezik.

Nekem és 2 ismerősömnek az van.

Tudokegy embert Crohn betegséggel, illetve még egyet valami pajzsmirigy szarral.

Ne félj a betegségektől amúgy, amíg nincs, semmi értelme!

Ráadásul ha be is üt a baj, megfelelő kezelés mellett ezek jórészével teljes értékű életwt él az ember.

2021. szept. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagy az esélye, hogy nálam is kialakuljon egy ilyen betegség. Nő vagyok és fennáll pár rizikófaktor.



Azért ezeknek a betegségeknek a kezelése se piskóta és van olyan betegség, ami akármennyi szteroid és immunszuppresszáns mellett is progresszív.



A kérdést azért tettem fel, mert szerencsére annak ellenére, hogy elvileg igen gyakori betegségek, én kevés velük élő embert ismerek.


Érdekel, hogy mi lehet az arány, mások mennyi ilyen beteget ismernek.

2021. szept. 26. 10:55
 3/3 anonim ***** válasza:
37%
Én az vagyok
2021. dec. 24. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!