Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Benőtt köröm lehet ez? Hogyan...

Benőtt köröm lehet ez? Hogyan kezelhetnem?

Figyelt kérdés

3 napja faj a jobb nagylabujjamon a köröm, de először nem vettem észre rajta semmilyen külső nyomot... sajnos áztatni, pihentetni nem tudtam, mert folyamatosan dolgoztam ejszakas muszakokban. Most látom, hogy a jobb oldalán a koromnel gennyes váladék jon ki ha megnyomom, továbbra is nagyon faj... ez akkor benott korom?

Tudomy hulye kerdes, mert minden arra utal, de ezt már muteni kell? Nem tudok betegszabira sem menni... :( itthon ki tudom valamivel kezelni? Sosem volt még ilyenem.

Inzulinrezisztens vagyok, mostanában nem nagyon tartottam a dietam, mar olyanon agyaltam, h attól van, tudom hipochonderseg de az ember nem tud nem egybol a legrosszabbra gondolni

Koszi, ha segitetek


2021. szept. 30. 08:05
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
Úgy néz ki az. Megpróbálhatod magadnak kivágni, de a háziorvos is megcsinálja, ő legalább érzéstelenít, mert amúgy bef.s.l.
2021. szept. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Ha már gennyes, akkor mielőbb sebészet, főleg hogy a cukroddal is gond van. Addig is javaslom, hogy Betadin oldattal kend be és ha megszáradt, akkor Tetran krém, majd egy tapasz, hogy ott maradjon a krém, naponta csináld meg.
2021. szept. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 krwkco ***** válasza:
100%

Ahogy 1-es és 2-es írta. Háziorvos és antibiotikum. Nem szabad elhanyagolni, mert a lábkörömnél levő fertőzésektől is lehet általános szepszist (köznyelven vérmérgezés) kapni. Ami súlyos következményekkel járhat.

Nekem enyhíteni szokta a tüneteket, ha jó meleg vizet folyatok rá a kádban a csapból. Sugárban, hogy kicsit kimasszírozza a felesleges gennyet.

De ez nem megoldás, csak kiegészítés a fentiekhez.

2021. szept. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 krwkco ***** válasza:
100%
Egyébként nem biztos, hogy benőtt köröm. Lehet, hogy csak egy rossz körömvágás eredménye.
2021. szept. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Háziorvos nem hiszem, hogy körmöt műt, ezzel sebészetre kell menni.
2021. szept. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a tanácsokat!:)

Egyebkent miota kifakadt a genny, mintha kevésbé fajna es megkonnyebbult volna... lehet, h ez csak ideig-oraig jobb?

Holnap veszek betadint es tetrant!!!

Szombat estig nem megyek dolgozni, addig hatha enyhul egy kicsit, es ha nem javul, jovoheten akkor elmegyek orvoshoz. Addig ugye nem fogok vermergezest kapni...?:(

2021. szept. 30. 17:38
 7/7 krwkco ***** válasza:

"Addig ugye nem fogok vermergezest kapni...?:("

Nem. (Bár nem vagyok orvos.)

[link]

[link]

2021. szept. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!