Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nem olyan régen lett kilyukasz...

Nem olyan régen lett kilyukasztva a fülem, ami be is gyulladt. Most olyan gumó szerű dudor (kinövés?) van a lyuk környékén. Hogyan tudnám ezt eltüntetni? Mi segítené a mihamarabbi gyógyulást?

Figyelt kérdés
Folyamatosan fertőtlenítem és kenem Tetran-nal, de már nagyjából egy hete ilyen. Nem, kiszedni semmiképp sem szeretnám a fülbevalót.

2021. okt. 6. 11:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha a gyulladás nem múlik, nem lesz más megoldás.

Én fél évig szenvedtem mindenféle kencével (Tyrosur is jó amúgy, az akkor is kenhető, ha gennyesedik + Octanisept), mire végül feladtam és kiszedtem a fülbevalót. Pedig nekem szúrták, nem lőtték.

3+ év telt el, a lyuk már rég beforrt, de a göb nyomát a mai napig érezni a bőr alatt.

2021. okt. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Egy, tetránt a friss lyuknál felejtsd el. Kettő, ha lőve volt, akkor a lövő ékszert cseréltesd ki, illetve ha szúrva volt, de nem titán ékszer, akkor is cseréltesd ki EGYENES szárú, titán anyagú ékszerre. (Karikát, patkót felejtsd el fél évig.) Utána jöhet a napi 3x kezelés három héten át (tehát 21 napig, összesen 63 alkalommal!) oxycorttal, vagy patikai hidrogén-peroxid oldattal. Utána, ha nem múlna, akkor válts teafa olajra, szintén napi 3x szintén 3 héten át. Ha még utána se múlna el, akkor két héten át octenisept sprayvel napi 3-5 alkalommal. Utána mehetsz vissza az oxycort vagy peroxidos 3 hetes kezelés, majd 3 hét után a teafaolaj. Ha így sem múlna, akkor az már sebészet...

Kezeléseknél tiszta, frissen mosott kézzel, új fülpiszkálót használva, az ékszert csak minimálisan mozgatva végezd a folyamatot. A piercinget óvd minden mástól (ne érje vegyi anyag - hajhab, lakk, zselé, festék, smink, kenőcs, krém, balzsam, sőt lehetőleg a sampon se álljon rajta, hasjmosás után bő vízzel öblítsd le) így a fizikai behatásoktól is (ne mozgasd, ne aludj rajta, ne nyomja meg semmi..stb).

A porcos ékszerek teljes gyógyulási ideje akár két ÉV is lehet. Ha már nincs rajta kinövés, akkor napi 2x octenisepttel fújd át. Ékszert ne szedd ki, ne cseréld legalább fél éven át.

2021. okt. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!